بازدید 5184

کشف بیش از نیم میلیون قلم داروی غیرمجاز در تهران

پس از به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضایی مجرم در محل اختفای خود در یکی از مناطق حاشیه ای تهران دستگیر و بیش از نیم میلیون قلم انواع داروی کمیاب و نایاب از وی کشف شد.
کد خبر: ۱۰۹۸۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲ 11 January 2022

به گزارش تابناک از پلیس فتا، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد و گفت: از انبارهای متهم دستگیر شده بیش از نیم میلیون قلم انواع داروی نایاب و کمیاب کشف شد.

 سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح این خبر، اظهار داشت: در راستای مبارزه با فروشندگان غیرمجاز دارو در فضای مجازی طی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، یک صفحه اینستاگرامی با بیش از ۹۰ هزار دنبال کننده که اقدام به فروش انواع داروی نایاب و کمیاب می کرد مشاهده شد.

رییس پلیس فتا پایتخت، تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا پایتخت اقدامات ویژه خود را آغاز کردند و با بهره گیری از روش های فنی و علمی موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند.

وی خاطرنشان کرد: پس از به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضایی مجرم در محل اختفای خود در یکی از مناطق حاشیه ای تهران دستگیر و بیش از نیم میلیون قلم انواع داروی کمیاب و نایاب از وی کشف شد.


رییس پلیس فتا پایتخت بیان داشت: مجرم پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار کرد اما با مشاهده مستندات جمع آوری شده توسط پلیس بزه انتسابی را پذیرفت و به جرم خود اقرار کرد.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه سلامت مردم خط قرمز پلیس است، افزود: پلیس فتا با رصدهای مستمر و شبانه روزی خود در فضای مجازی با کسانی سلامت مردم را بازیچه اهداف خود قرار می دهند و در این فضا اقدام به فروش این گونه اقلام می کنند مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه خرید و فروش محصولات دارویی در فضای‌ مجازی ممنوع است به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه امکان ارائه داروهای تقلبی و تاریخ گذشته در فضای مجازی متصور است، بهتر است هرگونه دارو و مواد بهداشتی را از داروخانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و خریداری شود و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری و یا اعلام هرگونه موارد مشکوک به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم