بازدید 7301
۶

یارانه پرمصرف‌ها قطع می‌شود

معاون وزیر نیرو گفت: یارانه مشترکان پرمصرف برق در سال آینده قطع می‌شود.
کد خبر: ۱۰۹۸۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰ 11 January 2022

به گزارش «تابناک»، همایون حائری در سفر به اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در تعرفه برق مصرفی خانوارها در سال آینده افزایشی اعمال نمی‌شود اما قرار است یارانه‌هایی که به بخش خانگی اختصاص می‌یابد به صورت عادلانه محاسبه شده و این یارانه به مشترکان کم مصرف بهینه مصرف‌کننده اختصاص پیدا کند.

وی تصریح کرد: تقسیم عادلانه یارانه‌های بخش برق در تعرفه سال آینده مورد توجه قرار می‌گیرد به گونه‌ای که مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت کنند، از این یارانه‌ها بیشتر بهره‌مند خواهند شد.

معاون وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو در تلاش است تا خانوارها سطح الگوی مصرف انرژی را مراعات کنند تا یک مشترک خانگی با حفظ رفاه و رفع نیاز خود بتواند از برق بهره‌مند شود.

حائری افزود: مشترکانی که بالاتر از الگوی مصرف انرژی برق مصرف کنند، یارانه کمتری گرفته و یا برای پرمصرف‌ها قطع یارانه هدف‌گذاری شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: امیدواریم خانوارهایی که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند کمترین دغدغه در این زمینه داشته باشند.

حائری در مورد تأمین سوخت دوم نیروگاه‌ها نیز اضافه کرد: با همکاری مناسب وزارت نفت و نیرو به موقع شاهد تأمین سوخت دوم و جایگزین نیروگاه‌ها هستیم تا در زمستان برای تولید برق مشکلی نداشته باشند.

وی بیان کرد: به اندازه کافی در نیروگاه‌ها ذخیره سوخت جایگزین و دوم انجام شده و تمام نیروگاه‌ها در صورت قطع برق مشکلی از لحاظ فعالیت نخواهند داشت.

مدیرعامل شرکت توانیر ادامه داد: تلاش وزارت نیرو بر این است تا هم اکنون با برنامه‌ریزی‌هایی که آغاز کرده، سعی می‌کند تا قطعی برق در تابستان سال آینده نداشته باشیم و با ورود نیروگاه‌های در حال تکمیل به مدار مشکل احتمالی نیز به سرعت رفع شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۲
انتشار یافته: ۶
هر روز دارن یه راه جدید برای دست کردن تو جیب ملت پیدا میکنن.بابا بسته دیگه خسته شدیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
مگه تو مپرمصرفی بابا چرا شدید طرفدار علی کریمی ها چرا باید دویست برابر یک فرد عادی مصرف کنه
کاش همه یارانه ها حذف می شد از جمله بزرگترین ان که یارانه ای است گه مزد و حقوق بگیران به دولت و دیگر کارفرمایان می دهند. همه قیمت ها از جمل دستمزدها را جهانی کنید و همه یارانه ها را حذف کنید. مطمپن باشید که ملت نفع می کنند و دولت های بی تدبیر ما زیان .
مدام از پر مصرف ها میگویند نا حالا شده بگن مصرف نرمال چقدر است؟؟؟ چه ساعتی کمتر مصرف کنید؟؟؟ چگونه کمتر مصرف کنید ؟ برای لوازم برقی ایرانی استاندارد مناسب تدوین کرده اند؟ و هزار سوال دیگر
خدایی بایدم ندین اصلا میخاین ما ملت نابود شیم مسولان بمونن و یه ایران ببینیم سیر میشن و آقا زاده اونطرف مشکل پیدا نکنن
چقدر میخاین جیب ملتا کوچیک کنیین مذاکرات به نتیجه میرسه گرونی نمیرسه گرونی
حذف یارانه حذف ارز دولتی بابا نمیتونین اداره کنید برین کنار یه نفر دیگه بیادد
دستمزدها را به قیمت مطنقه یا بین المللی بپردازید
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم