بازدید 5418
دکتر رضایی در دیدار وزیر امور خارجه نیکاراگوئه:

دوران تحقیر ملت‌ها،جنگ و تجاوز به پایان رسیده است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در ایران و نیکاراگوئه بر توسعه، تحکیم و تقویت همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دو‌ کشور تاکید کرد.
کد خبر: ۱۰۹۸۱۸۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵ 10 January 2022
دوران تحقیر ملت‌ها،جنگ و تجاوز به پایان رسیده است

به گزارش تابناک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محسن رضایی بعد از ظهر یکشنبه به وقت محلی در دیدار با «دنیس مونکادا»وزیر امور خارجه نیکاراگوئه، با اشاره به اینکه خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین دوستی و همکاری‌های خوبی دارد، گفت: به دنبال توسعه روابط راهبردی با نیکاراگوئه در بخش‌های مختلف هستیم.
معاون اقتصادی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: باید در دوره جدید تلاش کنیم در سطوح مختلف بین المللی، اقتصادی و تجاری، علمی و فرهنگی، صنعت و انرژی همکاری‌های فی مابین را توسعه بیشتری دهیم.
دکتر رضایی با انتقاد از قلدرمابی و زورگویی آمریکایی‌ها و دخالت آنان در امور داخلی کشورها، اظهار داشت: زورگویی و محاصره اقتصادی آمریکا قطعا تاثیری در مقاومت و ایستادگی ملت‌های مقاوم و آزاده جهان بویژه ایران و نیکاراگوئه نداشته و‌ نخواهد داشت.
وی ادامه داد: امروز دوران تحقیر ملت‌ها، محاصره اقتصادی و جنگ و تجاوز به پایان رسیده و پیروزی قطعا متعلق به دولتها و ملت‌های مبارز است.
معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه امروز آمریکا شدیدترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران اعمال کرده اما دولت و ملت ایران با مقاومت خود علیه این توطئه‌ها توانسته پیروزی‌های فراوانی بدست آورد، تصریح کرد: این افتخاری برای ایران و نیکاراگوئه است که پرچمدار مقاومت در برابر اعمال فشار قدرتهای زورگو هستند.
«دنیس مونکادا»وزیر امور خارجه نیکاراگوئه نیز در این دیدار با تقدیر از حضور معاون رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور نیکاراگوئه، گفت: حضور نماینده جمهوری اسلامی ایران در این مراسم برای دولت و ملت نیکاراگوئه بسیار حائز اهمیت است.
وی با اشاره به ایستادگی ایران و نیکاراگوئه در برابر فشارهای امپریالیسم و قدرتهای زورگو، اظهار داشت: مقاومت ملت ایران و پیشرفت‌های این کشور علیرغم دشمنی و کارشکنی‌ها الگویی برای همه انقلابیون جهان است.
وزیر امور خارجه نیکاراگوئه با اشاره به اهتمام روسای جمهور دو‌کشور بر گسترش روابط و همکاری‌های فی مابین افزود: دولت نیکاراگوئه آماده توسعه و تقویت مناسبات و همکاری‌های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم