بازدید 7281
نجات بیش از ٢٠ نفر از داخل ساختمان

آتش سوزی در پارکینگ ساختمان مسکونی

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق در پارکینگ یک ساختمان مسکونی خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۸۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۲ 10 January 2022
به گزارش «تابناک»، سید جلال ملکی در گفتگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ١٩:٢١ شب جاری، یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی، در خیابان زهدی در محدوده شرق تهران، به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد. در پی اطلاع این حادثه بلافاصله سه ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی و نردبان هیدرولیکی به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: محل آتش سوزی یک ساختمان پنج طبقه مسکونی و ١۵ واحدی بود که طبقه همکف و زیرزمین آن کاربری پارکینگ داشت. در قسمت زیرزمین این ساختمان نیز سه دستگاه خودرو متوقف بود. یکی از این خودرو‌ها که پژو ٢٠۶ بود کاملا شعله‌ور شده و آتش در حال گسترش به اطراف بود. یک دستگاه خودرو تاکسی سمند نیز در مجاورت پژو ٢٠۶ پارک شده بود که آتش به قسمت‌های جلویی آن نیز سرایت کرده بود.

ملکی گفت: مقداری لوازم خانگی و پوشاک نیز در زیرزمین نگهداری می‌شد که آن‌ها نیز دچار حریق شده بودند؛ همانطور که در حوادث بسیاری مشاهده می‌شود معضل نگهداری مواد قابل اشتعال در بسیاری از پارکینگ‌ها وجود دارد. باید از سوی کارشناسان بررسی شود که ابتدا خودرو‌ها شعله ور شده و حریق به لوازم سرایت کرده بود یا در اثر شعله ور شدن لوازم، خودرو‌ها نیز شعله ور شده بودند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار کرد: دود به طبقات بالاتر سرایت کرده و آتش در طبقه زیرزمین به سقف رسیده بود. حرارت بسیار زیاد بود و آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش به طبقات بالا رفتند و بیش از ٢٠ نفر را از ساختمان خارج کردند. سه نفر دچار دودگرفتگی شده بودند که به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.

وی در پایان گفت: در نهایت حریق اطفا شد و آتش نشانان محل حادثه را به سمت ایستگاه خود ترک کردند.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم