بازدید 6350
نماینده پارلمان لبنان

آمریکا مانع استخراج نفت و گاز لبنان می‌شود

حسین الحاج حسن نماینده پارلمان لبنان گفت: آمریکا به دلایل سیاسی مانع استخراج نفت و گاز از سوی لبنان می‌شود.
کد خبر: ۱۰۹۸۰۶۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۵ 10 January 2022
به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، حسین الحاج حسن عضو فراکسیون «وفاداری به مقاومت» وابسته به حزب الله لبنان روز یکشنبه در دیدار با مسئولان ادارات و نهاد‌های عمومی استان بعلبک الهرمل واقع در شمال شرق لبنان گفت: ما در کشور به دلایل داخلی مرتبط با سیاست اقتصادی وابسته و نیز شرایط خارجی مرتبط با تحریم و محاصره، هم اکنون در شرایط دشواری بسر می‌بریم.

وی افزود: لبنان از دو سال پیش در پی فروپاشی ارزش پول ملی (لیره) و کمبود دارو، سوخت و دیگر کالا‌های اساسی با بدترین بحران اقتصادی در تاریخ خود رو به روست.

مقام لبنانی خاطرنشان کرد: لبنان یک کشور فقیر نیست بلکه دارای ذخایر نفت و گاز است، اما آمریکا به دلایل سیاسی مانع بهره برداری از این منابع می‌شود.

الحاج حسن اضافه کرد: اگر به لبنان اجازه استخراج نفت و گاز داده شود، می‌تواند بسیاری از مشکلات خود را حل کند.

وی همچنین گفت: بزرگترین مشکل تاثیرگذار بر اوضاع اقتصادی کشور، مشکل برق است.

عضو فراکسون وفاداری به مقاومت افزود: پیشتر قول‌هایی درباره واردات گاز از مصر و برق از اردن در آغاز سال جاری میلادی داده شد، اما تا این لحظه وتوی آمریکا برداشته نشده و گاز و برق نیز از قانون ظالمانه موسوم به «قانون سزار» مستثنی نشده است.

لبنان ماه‌ها است که از بحران شدید به ویژه در بخش انرژی در نتیجه کمبود سوخت رنج می‌برد و این امر منجر به قطع برق برای ساعات طولانی در خانه‌ها و موسسات دولتی در نتیجه ضعف شدید تولید نیروگاه‌ها شده است.

بحران سوخت یکی از برجسته‌ترین پیامد‌های بحران شدید اقتصادی است که لبنان از اواخر ۲۰۱۹ به دلیل فروپاشی مالی و نبود ارز خارجی به‌اندازه کافی به منظور وارد کردن کالا‌های اساسی همچون سوخت و دارو با آن دست به گریبان است.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم