بازدید 8543
۴

آمریکا یک پالایشگاه در حسکه سوریه احداث کرد

نیرو‌های آمریکایی برای سرقت نفت سوریه با همکاری شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «قسد» یک پالایشگاه در شرق استان حسکه احداث کردند.
کد خبر: ۱۰۹۸۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۰ 09 January 2022
به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، خبرگزاری سوریه (سانا) امروز (یکشنبه) از احداث یک پالایشگاه توسط نیرو‌های آمریکایی در میدان نفتی «رمیلان» در شرق استان حسکه خبر داد و افزود: این پالایشگاه برای سرقت بیشتر نفت سوریه و با همکاری نیرو‌های دموکراتیک سوریه ایجاد شده است.

سانا به نقل از یک منبع در مدیریت میدان نفتی «رمیلان» در حسکه افزود: نیرو‌های آمریکایی با همکاری نیرو‌های قسد یک پالایشگاه نفت با ظرفیت سه هزار بشکه در روز در میدان نفتی رمیلان در شمال شرق استان حسکه نصب کردند.

این منبع گفت: پس از نصب این پالایشگاه در دوره آینده شاهد افزایش چشمگیر سرقت و غارت نفت سوریه از منطقه «الجزیره» توسط نیرو‌های آمریکایی و وابستگان آن‌ها خواهیم بود.

در این پیوند، منابع محلی گزارش دادند که نیرو‌های آمریکایی شامگاه شنبه یک کاروان متشکل از ۷۹ خودرو از جمله نفتکش‌های حامل نفت سوریه، تریلر، خودرو‌های مجهز به سردخانه و تعدادی کامیون که توسط چهار خودروی نظامی مشایعت می‌شدند را از طریق گذرگاه‌های غیرقانونی به سمت شمال عراق حرکت دادند.

سه روز پیش نیرو‌های آمریکایی کاروانی متشکل از ۶۰ خودرو از جمله تانکر، خودرو‌های مجهز به سردخانه و نفتکش‌های حامل نفت سوریه را به شمال عراق منتقل کردند.

شبه نظامیان کرد موسوم به نیرو‌های دمکراتیک سوریه (قسد) در مرداد سال ۱۳۹۹ با یک شرکت نفتی آمریکایی توافق فروش نفت امضا کردند.

وزارت خارجه سوریه توافق امضا شده میان شبه نظامیان قسد با شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و آن را سرقتی با نظارت و حمایت دولت آمریکا دانست و تاکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.

نیرو‌های دمکراتیک سوریه شبه نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بار‌ها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۴
ایران بایذ این پالایشگاه رو اشغال کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
چی میزنی ؟!! میشه ساقیت رو معرفی کنی ؟
با یک موشک تعطیلش کنیم
پول این نفتهای دزدیده شده رو بنویسند به حساب شون.
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم