بازدید 6523
۴

ادعای رای الیوم درباره مذاکرات وین ساختگی است

یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده ایران گزارش رای الیوم درباره مذاکرات وین را تکذیب کرد.
کد خبر: ۱۰۹۷۹۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶ 09 January 2022

به گزارش تابناک، یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده ایران در گفت‌وگو با  ایرنا، گزارش رای الیوم درباره مذاکرات وین گفت: گزارش و ادعای رای الیوم، غلط و ساختگی است.

این روزنامه مدعی شده بود که «توافق در وین در واقع تکمیل شده و موانعی که در مسیر مذاکرات طی دورهای قبلی وجود داشت، برداشته شده است.»

در گزارش ادعایی این روزنامه آمده بود : این دور از مذاکره به توافقی موقت و دو ساله ختم شده تا مرحله آزمایش و اعتمادسازی باشد و به موجب آن آمریکا تمامی تحریم‌های وضع شده در دوره رئیس‌‍جمهور سابق «دونالد ترامپ» را لغو کند.

این روزنامه همچنین نوشته بود: دیدار «چوی جانگ کان» معاون وزیر خارجه کره جنوبی با علی باقری در وین و اعلام توافق میان طرفین به منظور آغاز گفت‌وگو برای آزادی پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی، به درخواست آمریکا و برای اثبات حسن نیت بوده است. این اموال حدود هفت میلیارد دلار است و سئول به درخواست آمریکا آنها را بلوکه کرده است.

رأی‌الیوم افزود: بهاء یا ضمانت‌هایی که بر سر آن در وین توافق شده این است که ایران ذخیره اورانیوم غنی شده و سانتریفیوژها و معدن اورانیوم خود را حفظ کند. ایران این ذخایر را پس از خروج آمریکا از برنامه جام اقدام مشترک (برجام) تولید کرد. بر اساس توافق مذکور، این ذخایر اورانیوم به روسیه منتقل خواهد شد و در لحظه خروج دولت آمریکا از توافق، به ایران بازمی‌گردد. همچنین در صورت خروج آمریکا از توافق، ایران از همانجایی که برنامه هسته‌ای خود را متوقف کرده دوباره شروع خواهد کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
چون به ضرر دلال های دلار است تکذیب میکنند
فعلا یه چند صباحی هم بااین توافق بدون تضمین حال میکنند تا دوباره ترامپ بیاد و دوباره بزنه زیر برجام و البته ایندفعه میتونه مکانیزم ماشه راهم فعال کنه چرا؟ چون دوباره میشیم ۱+۵
همیشه به سخنان سردبیر این روزنامه استناد می کردید ، چون به نفعتان بود .
حالا جریان چیه که تکذیب می کنید ؟
فعلا تمام خبرها دروغ هستند
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم