بازدید 5113

دانش آموزان با علائم خفیف کرونایی به مدرسه نروند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با توجه به اینکه مدارس یکی از مکان های انتشار ویروس کرونا است، خانواده ها از فرستادن فرزندانشان با علائم بیماری خفیف جلوگیری کنند.
کد خبر: ۱۰۹۷۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵ 09 January 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، عبدالجبارذاکری اعلام کرد: همچنین مدیران و معلمان نیز در صورت حضور دانش آموزان با علائم بالینی هر چند مختصر از ورود دانش آموز به کلاس جلوگیری کنند.

وی بیان داشت: مسؤولیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس برعهده آموزش و پرورش و در هر مدرسه مستقیم زیر نظر مدیر مدرسه است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت: همکاران حوزه بهداشتی در دفتر سلامت خانواده و مدرسه نیز تمام این نظارت‌ها را خواهند داشت و از والدین نیز درخواست می‌شود که هر کدام از آن‌ها به عنوان یک ناظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نظارت نمایند و در صورت هر گونه کوتاهی مراتب را اعلام کنند.

قرنطینه یک اصل مهم در مهار کروناست

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز گفت: رعایت قرنطینه در بیماران با علائم بالینی کم و مشابه سرماخوردگی، یک اصل مهم در کنترل و مهار کرونا و سایر بیماری‌های ویروسی است که متأسفانه این روزها بسیار کمرنگ شده است.

فاطمه نوروزیان ادامه داد: با افزایش میزان واکسیناسیون، از یک سو موارد ابتلاء و از سوی دیگر شدت علائم بیماری کرونا در افراد واکسینه شده کاهش پیدا کرده، که این منجر به رعایت نکردن قرنطینه در جامعه شده است.

وی بیان داشت: افراد با تصور اینکه دچار سرماخوردگی ساده شده اند، قرنطینه نمی‌مانند و به راحتی در جامعه و محل کار خود حضور می‌یابند و ندانسته موجب انتشار و انتقال بیماری در جامعه می‌شوند.

نوروزیان تاکید کرد: بیشتر سرماخوردگی‌ها در این روزها ناشی از کرونا بوده، زیرا بیشتر افراد واکسن تزریق کرده و ایمنی دارند و ممکن است این بیماری را به صورت سرماخوردگی خفیف تجربه کنند.

وی ادامه داد: طبق نظر کمیته علمی دانشگاه علوم پزشکی به منظور کنترل بیماری لازم است تمامی افراد با داشتن علائم خفیف سرماخوردگی حداقل هفته اول خود را در منزل قرنطینه کنند و در صورتی که حالشان رو به بهبود بود می‌توانند یک هفته بعد به محل کار مراجعه کنند اما پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه