بازدید 4383

گفتگوی وزیران دفاع آمریکا و روسیه درباره اوکراین

سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه و لوید آستین وزیر دفاع آمریکا درباره مسائل امنیتی و موضوع اوکراین گفت و گوی تلفنی کردند.
کد خبر: ۱۰۹۷۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱ 06 January 2022
به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه، نوشت: وزیران دفاع روسیه و آمریکا در خصوص مسائل امنیتی مورد علاقه دو طرف گفتگو کردند.

بر اساس این گزارش، وزیر دفاع آمریکا درباره این گفت و گوی تلفنی در توئیتر نوشت که با همتای روسی خود درباره وضعیت مرز روسیه و اوکراین نیز گفتگو کرده است.

آستین یادآورشد که با شایگو درباره کاهش ریسک وخطر در منطقه مرزی روسیه و اوکراین تبادل نظر کرده است.

به گزارش ایرنا، قرار است گفتگو‌های امنیتی راهبردی روسیه و آمریکا در ۱۰ ژانویه ۲۰۲۲ (۲۰ دی)، نشست شورای ناتو و روسیه در ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) و نشست شورای دائمی سازمان امنیت و همکاری اروپا در ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) تشکیل شود.
روسیه بار‌ها خواستار مذاکره دولت اوکراین با نمایندگان این دو منطقه برای دستیابی به توافق و حل و فصل اختلاف‌ها شده است، اما کی‌یف مسکو را به حمایت و تشویق جدایی طلبان متهم و مذاکره با نمایندگان این مناطق را رد می‌کند.
همزمان با افزایش تنش‌ها میان واشنگتن و مسکو بر سر اوکراین و در حالیکه قرار است مذاکرات امنیتی میان دو قدرت در ژانویه ۲۰۲۲ آغاز شود، جو بایدن و ولادیمیر پوتین ۳۰ دسامبر ۲۰۲۱ (۹ دی) ۵۰ دقیقه با یکدیگر تلفنی گفتگو کردند.
این دومین تماس میان رهبران آمریکا و روسیه در ماه دسامبر ۲۰۲۱ و پیش از برنامه گفت و گوی میان مقام‌های ارشد آمریکایی و روسی در ۱۰ ژانویه در ژنو بود.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم