بازدید 9288
۹۸ درصد جامعه پزشکی با سیلی صورت خود را سرخ می‌کند

جامعه پزشکی زیر بار تعرفه‌های دستوری نخواهد رفت

رئیس هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ با تاکید بر این که قیمت تمام شده خدمات برای تعیین تعرفه واقعی باید مد نظر قرار گیرد، گفت: قوانین و مقررات حاکمیت باید قابل اجرا باشد لذا اگر تعرفه‌ها دستوری باشد جامعه پزشکی زیر بار آن نخواهد رفت.
کد خبر: ۱۰۹۷۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰ 06 January 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، دکتر سید موید علویان با اشاره به این که در هر موضوعی باید به مستندات و اسناد بالادستی نگاه کنیم؛ اظهار کرد: قوانین بالا دستی صراحتا به قیمت تمام شده خدمات برای تعیین تعرفه واقعی تاکید دارد و متولیان تعیین تعرفه‌های پزشکی نمی‌توانند خارج از این چارچوب تصمیم بگیرند.

وی با اشاره به اینکه دولت و بیمه‌ها باید منابع پایدار و بیشتری جذب نموده و نظام پزشکی هم در این راستا به آن‌ها کمک می‌کند تا جلوی پرت منابع گرفته شود؛ افزود: اگر به این نتیجه برسیم که دولت و حاکمیت و بیمه‌ها توان مالی پرداخت تعرفه واقعی را نداشته و مردم هم به دلیل مسائل اقتصادی توان پرداخت ندارند؛ باید با تعرفه پایین‌تر از تعرفه واقعی یا به عبارتی تعرفه قابل تحمل توافق کنیم.

وی با بیان این که از یک تعرفه پایین‌تر امکان ارائه خدمات وجود ندارد، ادامه داد: این تعرفه پایین‌تر از تعرفه واقعی یک کفی دارد که باید مورد پذیرش دولت و حاکمیت قرار گیرد که اگر نپذیرند، اتفاقی که رخ می‌دهد کاهش کیفیت خدمات و تعطیلی مراکز درمانی است که دود آن به چشم مردم می‌رود.

رئیس هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ با اشاره به این که اگر جامعه پزشکی تعرفه پایین‌تر از تعرفه واقعی را بپذیرد، انتظار دارد که دولت امتیازاتی را برای آن‌ها در نظر گیرد، تصریح کرد: امروز اگر دستگاهی مثلا یک میلیارد تومان خریداری شود امکان نگهداشت آن با این تعرفه‌ها وجود ندارد، چه برسد به این که بخواهیم دستگاه جدیدتری خریداری کنیم بنابر این باید امتیازاتی مانند تخفیف در مالیات و تسهیلاتی با درصد کمتر در اختیار جامعه پزشکی قرار گیرد.

علویان با تاکید بر این که اگر مسیر تعرفه گذاری به این شکل باشد، بسیاری از مراکز درمانی به سمت تعطیلی کشانده می‌شوند؛ خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم به تعیین تعرفه واقعی کمک کرده و اطلاع رسانی لازم را انجام دهیم و اگر حاکمیت قبول نکرد، سازمان نظام پزشکی هم نمی‌تواند سند تعرفه دستوری را قبول کند.

وی اظهار کرد: وقتی جامعه پزشکی سند تعرفه دستوری را قبول نکند، آشفته بازاری رخ خواهد داد که هر کسی می‌تواند تعرفه را بر اساس صلاح دید خود از بیمار بگیردکه این امر به ضرر جامعه پزشکی و مردم و همچنین تضعیف حکومت است.

وی تاکید کرد: حاکمیت باید بداند که قوانین و مقرراتش باید قابل اجرا باشد و اگر تعرفه‌ها دستوری باشد، جامعه پزشکی زیر بار آن نخواهد رفت.

رئیس هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ اذعان کرد: ۹۸ درصد جامعه پزشکی با سیلی صورت خود را سرخ می‌کنند و چطور دولت فکر می‌کند برای صنعت خودرو این میزان افزایش‌ها در طی یکسال باید صورت گیرد تا صنعت خودرو سرپا بوده و متکی به واردات نباشیم؛ اما در حوزه سلامت بصورت دستوری عمل می‌کند؟

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۱
انتشار یافته: ۱۸
چه تهدید میکنن اگه تعرفه ما روزیاد نکنید مردم ضرر میبینن. یعنی عملا میگن ما مردم رو سر سری درمان میکنیم. بیچاره مردم
احتمالا منظورش سیلی تو صورت مردمه چون هر بار مطب دکتر میری با این تعرفه ها احساس میکنی زدن تو گوشت و تا چند روز گیجی
متأسفانه این دولت می خواهد دستوری جلوی تورم را بگیرد نه با راهکار های اصولی و منطقی.
یکبار برای همیشه ظرفیت پزشکی دانشگاهها رو زیاد کنید تا سرانه پزشک که تو ایران خیلی پایینه افزایش پیدا کنه و مجبور نباشید زیر بار حرفهای زور این جماعت متکبر و پر نخوت نرید
مثل ....... دروع میگویند
چرا در ایران پزشکان خود را تافته جدا بافته می پندارند
هیچ جای دنیا اینطور نیست
سالهاست که به اسم طبابت ولی برای درامد سلامت مردم رو گروگان گرفتید.
مملکت هردم بیلی همین،... کسی به حرف کسی تره هم خوردنمیکنه
عدم تمکین =پلمپ مطب خود دانید البته قاطعیت دولت قابل اتکا نیست متاسفانه...
به به بیچاره پزشکها باید تحت پوشش ارگانهای حمایتی قرار گیرند آقای دکتر آخه یکم هم بفکر سلامتی خودتون باشید میترسم خدای نکرده آزرده خاطر بشید اخه میدانید کم کم باید من نوعی ها قید خدمات شماها را بزنیم چون که حتی با وجود بیمه های تکمیلی هم نمی تونیم جیب های شما ها را پر کنیم.
خیلی زشته اینقدر راحت در مورد قانون گریزی صحبت میکنند. این جماعت (پزشگان پولکی) خودشون را تافته جدا بافته میدونند و با گروگان گرفتن سلامت مردم دائم امتیاز میخوان...
فعلا توی یک شهر با دو تا قلدر گیر افتادیم . خودرو ساز و پزشک ها . هر کدوم می خوان بیشتر خون مردم را بخورند . سیری ندارند
اولاً سود مافیای خودرو به جیب خود اقایان ریخته می شود ثانیا وقتی از ما بهتران برای معالجه به خارج‌از کشور می روند برایشان اهمیتی ندارد که سیستم درمان داخل چه بلایی سرش بیاید.
نه بابا! چطور جامعه مهندسین، معلمین و ... همه باید زیر بار تعرفه کم و زور برن و مالیات هم مستیقیم از حقوقشون کسر بشه ولی پزشکان هم تعرفه زیاد میخوان و هم میخوان مالیات ندن!!
کاش برای کارمندان و کارگران نیز مثل پزشکان شرایط واقعی لحاظ میشد !
عجب. با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند؟؟
کی زیر بار تعرفه و قیمت میرود ؟!!! تمام اینها نمایش انتخاباتی بود که ما برای قشر ضعیف چه ها میکنیم !!! حتی برنامه ها یشان هم رنگ بویی از این شعار ندارد !!! اگر بگوییم ارز4200 غذا و دارو را حذف نکنید از رانت و حذف رانت حرف میزنند اما اگر بگوییم ردیف های بودجه را مشخص کنید تا رانت مشخص شود انوقت موضوع امنیتی میشه !! اگر بگوییم چرا بنزین را گران میکنید یا سهمیه بندی می کنید می گویند پولدارها استفاده بیشتر می کنند در صورتیکه کل مصرف پولدارها با ماشین های بروزشان کمتر از 5 درصد بنزین است و 95 درصد ان را اقشار ضعیف با مسافر کشی مصرف می کنند که حداقل 30 درصد ان در ترافیکی که بخاطر مدیریت ضعیف شهری و عدم توزیع صحیح جمعیت در کشور بوجود امده هدر میرود که تاوان ان را مردم باید بدهند کسی خود را مسئول نمی داند که چرا ما نمی توانیم از فروش نفت برای رفع مشکلات استفاده کنیم چرا پول به کشور برنمی گردد ؟!! مگر پولدارها همین کارخانه داران و بازاریان و ... نیستند ؟!!! انها بهای گرانی مخارجشان و مالیات و گمرکی را از پس اندازشان میدهند ؟!!! یا از طریق فروش کالایشان از مردم ضعیف میگیرند ؟!!
پس ما کارگران هم زیر بار حقوق و دستمزد دستوری نمی رویم$$$
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم
آخرین اخبار