بازدید 13510

آیت‌الله جنتی: طلاب و مردم خطبه فدکیه را حفظ کنند

دبیر شورای نگهبان گفت: یکی از راه‌های کسب معرفت حضرت زهرا(س)، تعمق در خطبه فدکیه است، به همین دلیل به طلاب و مردم توصیه می کند که خطبه فدکیه را حفظ کنند.
کد خبر: ۱۰۹۷۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵ 05 January 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در جلسه این شورا، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت صدیقه طاهره (س)، گفت: فرارسیدن ایام فاطمیه، ایامی که مربوط به این مظلومه تاریخ است را تسلیت عرض می کنم. حضرت زهرا (س) هرجا که توانستند نسبت به دشمنان امیرالمومنین(ع) برائت جستند و اعلام کردند که از این افراد راضی نیستند.

وی افزود: به طلاب و مردم توصیه می کنم که خطبه فدکیه را حفظ کنند؛ این خطبه بسیار مهم است و البته مفاهیم توحیدی و والایی هم دارد.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: الحمدلله مردم ایران مفتخر هستند که عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) بوده و ان شاءالله خداوند متعال، عزت این مردم را افزوده و ذلت دشمنان این مردم را بیشتر خواهد کرد.

جنتی ادامه داد: به عموم مردم ایران به خصوص جوانان توصیه می کنم که در این ایام با منزلت و قدر حضرت زهرا (س) بیشترآشنا شوند و حتما یکی از راه‌های کسب معرفت دخت گرامی نبی مکرم اسلام، تعمق در خطبه فدکیه است. بهتر است که روحانیت معظم نیز در ایام فاطمیه (س)، معارف این خطبه را برای مردم بیان کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان اضافه کرد: از تمام کسانی که در این مراسمات در ایران، عراق و سایر کشورها حضور یافتند، تشکر می کنم. حتما رزمندگان مقاومت اسلامی منطقه اهداف شهیدان حاج قاسم و ابومهدی را پیگیری کرده و خواهند کرد.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: باید مشی این شهدای عزیز به مردم معرفی شود چرا که این مشی و خط ماندگار است و در همیشه‌ تاریخ زنده خواهند بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم