بازدید 5798
آمریکا ماه میلادی گذشته برای نخستین بار به بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی مایع (LNG) جهان تبدیل شد.
کد خبر: ۱۰۹۷۰۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰ 04 January 2022

آمریکا بزرگترین صادرکننده LNG جهان شد

به گزارش ایسنا، آمار گردآوری شده توسط بلومبرگ نشان داد تولید تاسیسات آمریکایی در دسامبر از تولید قطر بالاتر رفت که تا حدود زیادی به دلیل جهش صادرات تاسیسات سابین پاس و فریپورت بود. شرکت "چنیر انرژی" ماه گذشته اعلام کرد نخستین محموله از یک واحد تولیدی جدید در تاسیسات سابین پاس را برای تحویل آماده کرده است.

انقلاب گاز شیل به همراه میلیاردها دلار سرمایه گذاری در تاسیسات مایع سازی، آمریکا را در کمتر از یک دهه، از یک واردکننده بزرگ به یک صادرکننده بزرگ LNG تبدیل کرده است. تولید گاز طبیعی آمریکا پس از این که حفاریهای افقی با تکنیک شکاف هیدرولیکی برای استخراج گاز بیشتر همراه شد، حدود ۷۰ درصد از سال ۲۰۱۰ افزایش یافت.

نخستین محموله LNG آمریکا از گاز شیل در سال ۲۰۱۶ صادر شد و طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، انتظار می رود با آغاز فعالیت واحدهای جدید، این کشور تا پایان سال ۲۰۲۲ بزرگترین ظرفیت صادرات جهان را داشته باشد.

با این حال موقعیت آمریکا به عنوان بزرگترین صادرکننده LNG ممکن است موقتی باشد. صادرات آمریکا با فاصله بسیار جزئی بالاتر از صادرات قطر و استرالیاست و مسائل تولید می تواند روی این رده بندی تاثیر بگذارد. همچنین قطر یک پروژه عظیم صادرات LNG را دنبال می کند که در اواخر دهه ۲۰۲۰ راه اندازی می شود و موقعیت این کشور به عنوان بزرگترین صادرکننده LNG را تحکیم خواهد کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در این بین، رشد صادرات LNG آمریکا کمک خواهد کرد از شدت کمبود جهانی عرضه کاسته شود. اروپا با بحران انرژی زمستانی روبروست و ذخایر اندک گاز طبیعی، نیروگاههای این قاره را برای تامین سوخت مورد نیازشان به تقلا انداخته است. خریداران خارجی در دسامبر ۱۳ درصد از تولید گاز آمریکا را خریداری کردند که رشد هفت برابری نسبت به پنج سال گذشته داشته است که اکثر زیرساختهای مورد نیاز برای صادرات LNG به خارج وجود نداشت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یارانه ارز 4200 تومانی سامانه یکپارچه فروش خودرو عثمان محمدپرست سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران
وب گردی