بازدید 9517
۱
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی:

باید مسیر توسعه هوش مصنوعی در کشور هموار شود

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی از برگزاری سلسله نشست های ابعاد و چالش های فرهنگی، اجتماعی و حقوقی توسعه هوش مصنوعی در کشور خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۶۸۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰ 03 January 2022

به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، قاسم خالدی – معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی با اعلام این خبر گفت: نهادهای حاکمیتی و دولتی باید مسیر رشد و توسعه هوش مصنوعی را هموار کنند تا بخش خصوصی بتواند با سرعت بیشتری محصولات و خدمات هوشمند بومی را توسعه داده و در دسترس مردم قرار دهد.

وی با تاکید بر اهمیت توسعه هوش مصنوعی در کشور افزود: توسعه هوش مصنوعی در کشور یک ضرورت است اما باید در کنار فرصت های این فناوری برای کشور همچون ارایه خدمات باکیفیت در حوزه های بانکی، پزشکی و اداری، از آثار آن در زمینه های نقض حریم خصوصی، جنگ های هوشمند و حذف بخشی از مشاغل جلوگیری کرد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی تاکید کرد: برای بهره مندی حداکثری از این فناوری نیاز است تا سیستم های پر خطر هوش مصنوعی شناسایی شده و ابعاد مدیریت ریسک، حکمرانی داده، شفافیت و ارایه اطلاعات به کاربران، امنیت و همچنین ابعاد حقوقی آن برای سیاست گذاری و قانون گذاری در کشور بررسی شود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
جز چسبوندن کلمه هوشمند کار دیگه هم بلدید مگه؟؟
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی