بازدید 6517

احتمال سیلابی شدن مسیل ها در سیستان و بلوچستان

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت موج جدید بارشی از بعد از ظهر امروز تا روز چهارشنبه در استان به صورت رگبار و رعد و برق و وزش تندباد پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۹۶۵۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۸ 02 January 2022

به گزارش «تابناک»، محسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: فعالیت موج جدید بارشی از بعدازظهر امروز تا روز چهارشنبه در استان سیستان و بلوچستان به صورت رگبار و رعد و برق و وزش تندباد پیش بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: طی این مدت آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، سیلابی شدن رودخانه‌ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های استان رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: پرهیز از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشایی آبروها و دهانه پل‌ها، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، جلوگیری از فعالیت‌های کوهنوردی، محافظت از محصولات کشاورزی و برداشت و انبار محصولات در مناطق جنوبی استان، آمادگی برای مقابله با رخداد خسارات احتمالی سیل و آبگرفتگی با عنایت به تداوم بارش‌ها طی هفته آتی توصیه می‌شود.

حیدری با اشاره به اینکه تا پایان هفته در جاده‌های مواصلاتی استان مه صبحگاهی انتظار می‌رود، تصریح کرد: همچنین طی این مدت دریای عمان مواج بوده و خسارت به تأسیسات دریایی و ساحلی، خطر غرق شدن قایق‌های سبک و نیمه سنگین و آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی دور از انتظار نیست.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی