بازدید 6671

ترکیه استان سلیمانیه عراق را بمباران کرد

یک مقام محلی در اقلیم کردستان عراق از بمباران چند منطقه در استان سلیمانیه توسط جنگنده‌های ترکیه خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۵۷۸۴
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۹ 29 December 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا رسانه‌های عراقی سه شنبه شب به نقل از معاون شهردار «ماوت» در استان سلمیانیه گزارش دادند که جنگنده‌های ترکیه در ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه روز سه شنبه به وقت محلی، چندین منطقه در استان سلیمانیه از جمله اطراف روستای «کلاله» از توابع شهرستان «شارباجیر»، منطقه «دوکانیان» و «کومسید» را در دامنه کوه‌های آسوس بمباران کردند که باعث وحشت مردم شد.

پایگاه اطلاع رسانی شفق نیوز بدون ذکر نام این مقام محلی به نقل از وی اضافه کرد که این بمباران تلفات جانی نداشت.

وی افزود: چوپانان روستای کلاله گوسفندان خود را در آن منطقه چرا می‌کنند و ما به عنوان مدیریت شهر «ماوت» نگران این حملات هستیم که همیشه باعث وحشت و ترس در بین شهروندان می‌شود.

مناطقی از اقلیم کردستان عراق به دلیل درگیری بین حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) و ارتش ترکیه همواره مورد بمباران هوایی و توپخانه‌ای ترکیه قرار دارند.

پایگاه خبری شفق نیوز به نقل از یک منبع نظامی که به نام وی اشاره‌ای نشده است، اضافه کرد: جنگنده‌های ترکیه از صبح سه شنبه برای چهاردهمین بار مناطق مرزی بین روستا‌های «ببیادی» و «کاریا» در منطقه جمانکی از توابع شهرستان العمادیه را بمباران کردند.

وی بدون ارائه جزئیات بیشتر از نتایج این حملات گفت: این بمباران پایگاه‌های حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) در آن مناطق را هدف قرار داد.

دور تازه حملات آنکارا به شمال عراق از زمین و هوا علیه پ ک ک از خرداد سال گذشته (۹۹) آغاز شده است و در این مدت صد‌ها نفر از دو طرف کشته شده اند.

دولت عراق در این مدت بار‌ها به علت نقض حاکمیت سرزمینی این کشور به ترکیه اعتراض کرده است، اما با این وجود عملیات نظامی آنکارا همچنان در شمال عراق ادامه دارد.

ترکیه پ ک ک را سازمان تروریستی می‌داند و از دهه ۱۹۸۰ میلادی دو طرف علیه هم وارد نبرد مسلحانه شده اند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی