بازدید 47418
۲

قیمت لیر ترکیه یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰

قیمت لیر در معاملات پایانی روز گذشته در مقابسه با نرخ شروع کار بازار ۳۰ تومان کمتر بود؛ این مسئله ما را نسبت به کاهش قیمت لیر در نیمه دوم معاملات امروز امیدوار می‌کند
کد خبر: ۱۰۹۵۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۳ 26 December 2021
 
به گزارش تابناک، قیمت لیر ترکیه امروز یکشنبه ۵ دی ماه ۱۴۰۰ در بازار آزاد ارز ایران یکبار دیگر در مسیر صعودی قدم برداشت و با رسیدن به دو هزار و ۷۲۵ تومان، نسبت به نرخ پایانی روز شنبه ۱۰ تومان گران شد. البته در نیمه اول معاملات دیروز قیمت لیر معادل دو هزار و ۷۴۵ تومان بود که این مسئله ما را نسبت به کاهش قیمت لیر در نیمه دوم معاملات امروز امیدوار می‌کند.

قیمت لیر در بازار آزاد ارز، هفته گذشته نوسان زیادی را تجربه کرد و از ابتدای هفته قبل تا ابتدای همین هفته بیش از ۵۰ درصد بالا رفت. هفته گذشته، در روز دوشنبه ۲۹ آذر، قیمت لیر به هزار و ۶۸۰ تومان رسید که کف قیمت این ارز در سال ۱۴۰۰ به‌حساب می‌آید. 

قیمت لیر در روز یکشنبه هفته قبل هزار و ۸۲۵ تومان بود و در روز دوشنبه ۲۹ آذر ماه به هزار و ۶۸۰ تومان کاهش پیدا کرد. خیلی‌ها در این روز به فکر سفر ترکیه افتادند یا در حال بررسی امکان خرید اینترنتی از فروشگاه‌های و آنلاین‌شاپ‌های فعال در ترکیه بودند. از آن طرف فروشنده‌ها به بهانه نوسان زیاد قیمت لیر فعالیت خود را متوقف کردند. با این حال سخنرانی رجب طیب اردوغان باعث شد لیر دست و پای خودش را جمع کند و بالا بیاید. ظرف ۲۴ ساعت قیمت لیر در بازار آزاد ارز ایران ۶۰۵ تومان گران شد و قیمت آن در روز سه‌شنبه ۳۰ آذر به دو هزار و ۲۸۵ تومان رسید.

چهارشنبه اول دی قیمت لیر به دو هزار و ۴۲۵ تومان افزایش پیدا کرد. در روز پنجشنبه هم قیمت لیر در بازار آزاد ارز ایران معادل دو هزار و ۶۳۵ تومان بود. دیروز شنبه در نیمه نخست معاملات قیمت لیر ۱۱۰ تومان دیگر گران شد و به دو هزار و ۷۴۵ تومان رسید اما در ادامه این نرخ ۳۰ تومان کاهش پیدا کرد و موجب شد قیمت پایانی لیر در روز شنبه ۴ دی ماه را دو هزار و ۷۱۵ تومان ثبت کنیم. قیمت لیر امروز یکشنبه ۵ دی ماه به دو هزار و ۷۲۵ تومان رسید.

قیمت لیر ترکیه در هفت روز گذشته

 
یکشنبه ۲۸ آذر دوشنبه ۲۹ آذر سه‌شنبه ۳۰ آذر
چهارشنبه ۱ دی
پنجشنبه ۲ دی شنبه ۴ دی یکشنبه ۵ دی
هزار و ۸۲۵ تومان هزار و ۶۸۰ تومان دو هزار و ۲۸۵ تومان دو هزار و ۴۲۵ تومان دو هزار و ۶۳۵ تومان دو هزار و ۷۱۵ تومان دو هزار و ۷۲۵ تومان

لیر تنها اسکناس موجود در بازار ارز نیست که امروز افزایش قیمت را تجربه می‌کند. قیمت دلار در پایان معاملات روز گذشته ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان بود، اما در ابتدای معاملات امروز یکشنبه ۷۰ تومان رشد کرد و به ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

قیمت لیر روز شنبه ۱۴ فروردین ماه که بازار آزاد ارز فعالیت رسمی خود را از سر گرفت، سه هزار و ۳۵ تومان بود. روز شنبه ۶ شهریور بالاترین قیمت لیر در سال ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است. قیمت لیر در این روز تا سه هزار و ۳۸۰ تومان افزایش پیدا کرد. کف قیمت لیر در سال ۱۴۰۰ را هم باید هزار و ۶۸۰ تومان در نظر بگیریم که در روز دوشنبه هفته گذشته ۲۹ آذر ماه اتفاق افتاده است.

قیمت لیر ترکیه در سال ۱۴۰۰

قیمت ابتدای سال قیمت فعلی سقف قیمت کف قیمت
سه هزار و ۳۵ تومان دو هزار و ۷۲۵ تومان سه هزار و ۳۸۰ تومان هزار و ۶۸۰ تومان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۲
بازهم تركيه
ايران كه ول معطل هست و به اين گراني به سود سرمايه داران دزد و به زيان مردم ادامه ميده
تازه دنبال مالياتي هست كه در نهايت از جيب مردم بيرون مياد
بانک های ترکیه در راس آنها بانک مرکزی با افزایش تصنعی قیمت دلار و با خبر بودن از طرح دولت در عرض چند هفته دهها میلیارد دلار ارز رو به مردم انداختن مثل بازار سرمایه ایران
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار