بازدید 5856

استقرار سامانه پایش سلامت دانش آموزان در مدارس

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از استقرار سامانه پایش سلامت دانش آموزان در مدارس تحت پوشش دانشگاه خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۵۲۵۹
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶ 26 December 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، محمد رضا سهرابی، از استقرار سامانه پایش سلامت دانش آموزان در مدارس تحت پوشش دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: این طرح توسط دانشگاه از امروز با هدف پیشگیری از شیوع کرونا در مدارس تهران اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حضوری شدن مدارس یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی مقابله با ویروس کرونا است اظهار کرد: معاونت امور بهداشتی دانشگاه به عنوان واحدی پیشگام در حوزه پیشگیری از بیماری‌ها، قبل از شیوع موج جدید ویروس کرونا اقدامات پیشگیرانه ای را طراحی کرده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به طراحی سامانه‌ای اختصاصی تحت عنوان سامانه پایش سلامت دانش آموزی افزود: چنانچه دانش آموزی با هر علامت یا نشانه‌ای از بیماری در مدرسه حاضر شود فوراً گزارش بیماری توسط سامانه مذکور به معاونت امور بهداشتی دانشگاه ارجاع داده خواهد شد.

سهرابی ادامه داد: به محض اعلام نشانه‌های بیماری، توسط اولیای مدرسه در سامانه مذکور، مراقبین سلامت در کمترین زمان ممکن در مدرسه برای بررسی وضعیت دانش آموز و انجام تست‌های مربوطه حاضر می‌شوند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه اضافه کرد: بعد از معاینات اولیه و آزمایش پی سی آر، رصد موارد مشکوک و در ادامه نیاز به قرنطینه کردن، اقدامات لازم برای پیشگیری از گسترش موارد و شیوع بیماری انجام می‌شود.

سهرابی با اشاره به اینکه این نرم افزار به صورت آنلاین در دسترس مدیران مدارس تهران قرار خواهد گرفت تاکید کرد: بر اساس اعتبار سنجی که انجام می‌شود، کاربر مشخصات دانش آموز علامت دار را وارد سامانه می‌کند و توسط معاونت امور بهداشتی، این موارد به نزدیک ترین مرکز خدمات جامع سلامت ارجاع داده می‌شود.

وی ادامه داد: نتیجه ثبت در این سامانه به سامانه سیب نیز اضافه خواهد شد ضمن اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان متولی این سامانه را به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران تسری خواهد داد.

سهرابی ادامه داد: با کمک این سامانه پیش از اینکه ابتلاء به بیماری قطعی شود، با شناسایی علائم بیماری کنترل و زنجیره شیوع ویروس به کمترین میزان خود خواهد رسید.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خاتمه خطاب به والدین توصیه کرد: اگر خود یا فرزندتان علامت‌های مشکوک به کرونا دارید ضمن اعلام به مسئولین مدارس، از حضور در مدرسه و اماکن عمومی خودداری کنید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی