بازدید 7127

بذرپاش: مراقب باشید سفره مردم کوچک‌تر نشود

رئیس کل دیوان محاسبات کشور تاکید کرد: فارغ از بحث حذف یا تداوم ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه، باید نتیجه تصمیمات و سیاستگذاری ها معطوف بر کوچکترنشدن سفره مردم و توقف گرانی ها در حوزه کالاهای اساسی باشد.
کد خبر: ۱۰۹۴۵۸۲
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵ 22 December 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، در حاشیه نشست تخصصی دیوان محاسبات و دستگاه‌های نظارتی با مدیران ارشد وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، مهرداد بذرپاش و سید رضا فاطمی ‎امین در نشست خبری مشترک، ضمن تشریح دستاوردهای این جلسه، به سوالات خبرنگاران و اصحاب رسانه پاسخ دادند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اشاره به ترک فعل ها و انحراف از قوانین در دوره های پیشین مدیریت وزارت صمت گفت: تعامل سازنده وزارتخانه های دولت با دستگاه های نظارتی می تواند در پیشگیری از تخلفات آتی، اثربخش باشد.

بذرپاش با اشاره به قوانین معطل مانده در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات کشور با احصا و یادآوری قوانین معطل مانده درباره وزارت صمت، چه ناظر به قانون بودجه سالیانه و چه نسبت به هدف‎گذاری های برنامه ششم توسعه، بر آن است تا ضمن ایفای نقش نظارتی خود، یاری‎گر این وزارتخانه در زمینه اصلاح سازوکارها و بهبود عملکرد باشد.

وی با اشاره به ضرورت توجه بیش از پیش به حوزه معادن به عنوان یک ثروت عظیم ملی، تصریح نمود: یکی از کانون های توجه دستگاه های نظارتی، موضوع معادن و حقوق دولتی ناشی از آن است که اهتمام جدی وزارتخانه صمت در راستای پاسداشت از این ثروت ارزشمند میهنی را می طلبد.

مهرداد بذرپاش ضمن برشماری چالش های موجود در صنعت خودروسازی کشور، اظهار داشت: اگرچه صنعت خودروسازی جزو صنایع پیشتاز و کلیدی کشور محسوب می شود اما نمی توان از کنار مشکلات متعدد آن نیز به سادگی عبور کرد و توقع می رود که هرچه سریعتر برای رفع دغدغه هایی همچون ارتقای کیفیت و اصلاح فرآیند تحویل خودرو، راه حل سریع و کارآمد اندیشیده شود.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور نظارت بر بازار و یکپارچه سازی سامانه های کنترلی را از وظایف اصلی دست‎اندرکاران وزارت صمت عنوان و بیان کرد: یکپارچه سازی سامانه تجارت با سایر سیستم های کنترل و نظارت بر بازار از مهمترین اقداماتی است که باید به آنها توجه شود چراکه تاخیر در راه اندازی و به اتمام نرساندن این ابزارهای کنترلی، نه تنها بر مشکلات مردم خواهد افزود بلکه بر حجم پرونده های مفتوحه در دستگاه های نظارتی نیز اضافه خواهد کرد.

بذرپاش همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران پیرامون پیشنهاد دولت مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، گفت: نظر تخصصی دیوان محاسبات نسبت به لایحه بودجه پیشنهادی دولت طی هفته آتی به مجلس شورای اسلامی اعلام خواهد شد.

وی تاکید کرد: فارغ از بحث حذف یا تداوم ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه، باید نتیجه تصمیمات و سیاستگذاری ها معطوف بر کوچکترنشدن سفره مردم و توقف گرانی ها در حوزه کالاهای اساسی باشد؛ همچنین باید مراقبت نمود که عواید حاصل از این پیشنهاد دولت، لزوماً به دهک های نیازمند تخصیص پیدا کند.

در ادامه، وزیر صمت دولت سیزدهم نیز ضمن تشکر از دقت نظر دیوان محاسبات در ارائه راهکارهای عملیاتی برای بهبود عملکرد در حوزه صنعت، معدن و تجارت، گفت: اصلاح سازوکارها و فرآیندهای پیشین در دستور کار دوره جدید مدیریت وزارت صمت قرار گرفته است که با عملیاتی شدن طرح های اصلاحی، به زودی شاهد جبران خلاها و نقایص گوشزد شده از جانب دستگاه های نظارتی خواهیم بود.

رضا فاطمی ‎امین در خاتمه این نشست خبری، با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه پیشنهادی دولت، تصریح کرد: تنها متضرران از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، دلالانی هستند که پیشتر از این رانت بهره مند می شدند. مردم اطمینان داشته باشند که نه تنها هیچ یارانه ای قطع نخواهد شد بلکه تخصیص هدفمند آن بهبود پیدا خواهد کرد و عادلانه تر توزیع خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۲۲
انتشار یافته: ۲۳
این ارز بکنید ده تومن حذفش نکنید
بهتره یک نگاه به سابقه و کارنامه خودت بندازی
بدونی در چه حدی هستی
به به فکر سفره مردم باش
سفره مردم رو بیسوادانی چون شما به این روز انداخته اند
سفره ای باقی نمانده
سفره ها ازبین رفته دیگه .کار از کوچک شدن گذشته دیگه.بااین مسیر کاری ازهیچ کس بر نمیاد
جناب پروفسور! سفره ای نمانده که بخواهد کوچک تر شود. شما نفستان از جای گرم بیرون می آید. ماشاالله وضعتان توپ است و هیچ چیز را احساس نمی کنید.
فقط کالاهای اساسی. یعنی فقط مردم از گرسنگی نمیرند. دیگه از ماشین و خانه و کامپیوتر و سفرو...خبری نیست؟
دیگه سفره رو جمع کردیم . سفره خالی نیاز نیست پهن باشه.
یک تکه نان است این را هم دست می گیریمو می خوریم و سفره نمی اندازیم
منظور از کالاهای اساسی نان، قند و شکر، روغن نباتی و برنج تایلندی می باشد. با این کالاها دیگر سفره های مردم خاصیتی ندارد.
کدوم سفره
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۱
سفره انقلاب که خودشون سرش نشسته اند
هم خدا را شکر ترس از کوچک شدن رای و طرفداران در دوره های بعدی مجلس و ریاست جمهوری

به فکر ترس از کوچک شدن سفره ها افتادید
نترس شما حالتو ببر من مواظبم
تمام تلاش دولتمردان (همون مخالفان سرسخت برجام )به سر انجام رسيدن برجامه بخاطر همينه كه از كوچيك شدن سفره ها ميترسند احساس خطر كردن ما مردم اعلام ميكنيم بدرستي احساس خطر كردين الهي دنيا اگاه بشه و برجام را امضا نكنه اونوقت اين پرده فرو افتد نه تو ماني نه امثال تو
در مورد عملکرد خودتان در سایپا توضیحی ندارید؟
انتقاد کردن از دیگران آسان است.
سفره مردم کوچک باشه یا نباشه مهم نیست مهم اینکه سفره شما و رییس هاتان چرب و چلی باشه و حالتان راببرید .
البته منظورش از مردم ما رعیت نیست بلکه مردم با تعریف جدیده
سفره و شكمي باقي نمانده عزيز
شما دست نامرعی خلق پولتان را از جیب ما بردارید ما به سفره خود قانع هستیم
نزدیک به نیم قرن شد از جیب مردم(قدرت خرید) برداشت می شود بس است خدا را خوش نمی آید
اگر قبل از خواب پول یک کیلو گوشت را کنار بگذارید فردای ان روز 900 گرم گوشت با منت و صف آنهم بشود یا نشود
ترکیه ربا را کم می کند و تاوان می دهد ایران بهره بانکی را زیاد تا مشکل را به نسل بعدی منتقل کند
همتون جفت پا اومدید وسط سفره مردم . از اونا ارتزاق میکنید
خدایا رحم کن به مردم . این یکی هم آمد
اقاي بذرپاش ، سفره اي نمانده كه كوچك شود.
شماها کمتر رانتخوری کنین و سهم مردم رو بدین، نمیخواد شعار بدین
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی