بازدید 3438

هشدار بهداشت جهانی درباره شیوع اومیکرون در اروپا

رئیس بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت در مورد احتمال فروپاشی بخش بهداشت در اروپا در پی تشدید شیوع سویه اومیکرون کرونا هشدار داد.
کد خبر: ۱۰۹۴۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۷ 22 December 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما از رویترز، رئیس بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه به کشور‌های این قاره هشدار داد که آماده ”خیز معتنابهی“ در موارد ابتلا به کرونا در میانه گسترش سویه اومیکرون باشند. وی همچنین توصیه کرد، دوز یادآور واکسن کرونا برای محافظت از سویه اومیکرون تزریق شود.

هانس کلوگه گفت، سویه اومیکرون کرونا از هنگام ظهور در اواخر ماه نوامبر دست کم در ۳۸ کشور از ۵۳ کشور منطقه اروپایی این سازمان ردیابی شده و در حال حاضر در برخی کشور‌ها نظیر دانمارک، پرتغال و انگلیس تبدیل به سویه غالب شده است.

وی اظهار داشت: داریم می‌بینیم که طوفان دیگری در راه است. در عرض چند هفته آینده اومیکرون در بیشتر کشور‌های منطقه غالب خواهد شد و سیستم‌های بهداشتی را که همین حالا تحت فشارند بیشتر به سمت پرتگاه فروپاشی پیش خواهد برد.

منطقه اروپایی سازمان جهانی بهداشت همچنین شامل روسیه و دیگر جمهوری‌های شوروی سابق و نیز ترکیه است. داده‌های سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد در هفته‌های اخیر این منطقه شاهد بیشترین شمار مبتلایان به کرونا به نسبت جمعیت در مقایسه با جا‌های دیگر جهان بوده است.

مقامات حتی پیش از ظهور سویه اومیکرون نسبت به احتمال وقوع ۷۰۰ هزار فوتی کرونا تا ماه مارس در این منطقه هشدار داده بودند.

سازمان جهانی بهداشت در ژنو توصیه کرده است که دوز یادآور واکسن کرونا برای افراد آسیب پذیرتر ذخیره شود، اما کلوگه با اصرار از همه افراد خواست دوز یادآور تزریق کنند و اعلام کرد: دوز یادآور مهم‌ترین شیوه واحد دفاعی در برابر اومیکرون است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه