بازدید 4225

بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در آستانه رکود زمستانی

آلمان در زمستان امسال در آستانه رکود اقتصادی قرار دارد زیرا تنگناهای عرضه و موجی از موارد جدید کروناویروس اقتصاد آن را مختل کرده است.
کد خبر: ۱۰۹۳۲۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵ 15 December 2021

بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در آستانه رکود زمستانی

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از سی‌ان‌ان، بر اساس پیش‌بینی‌های موسسه پژوهش‌های اقتصادی آیفو (Ifo)، بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سه ماهه چهارم سال جاری در مقایسه با سه ماهه سوم، ۰.۵ درصد کوچک و در سه ماه اول سال ۲۰۲۲ دچار رکود خواهد شد.

اقتصاد زمانی در رکود است که برای دو فصل متوالی با رکود مواجه شود. محققان اظهار کردند: تنگناهای مداوم عرضه و موج چهارم ویروس کرونا به‌طور محسوسی اقتصاد آلمان را کند خواهد کرد و بهبودی قوی پس از همه‌گیری که در ابتدا برای سال ۲۰۲۲ انتظار می‌رفت محقق نخواهد شد.

انتظار می‌رود با کاهش موجی از موارد ابتلا به ویروس کرونا و کاهش تنگناهای عرضه، رشد در تابستان آینده افزایش یابد اما کندی شروع سال برای نیروگاه تولید هزینه خواهد داشت.

آیفو پیش‌بینی رشد خود برای سال ۲۰۲۲ را با ۱.۴ درصد کاهش به ۳.۷ درصد رساند. موسسه پژوهش‌های اقتصادی انتظار دارد تورم امسال ۳.۱ درصد و در سال ۲۰۲۲، ۳.۳ درصد افزایش یابد و این بسیار فراتر از نرخ‌های هدف بانک مرکزی اروپا برای ۲ درصد است.

همچنین قیمت‌های مصرف‌کننده تا سال ۲۰۲۳ به حالت عادی باز نخواهد گشت زیرا کشورهای جهان برای مقابله با سویه جدید (اُمیکرون) کروناویروس آماده می‌شوند و این موضوع می‌تواند بر زنجیره‌های عرضه گسترده جهانی تاثیر داشته باشد.

البته مقابله با این سویه کروناویروس با وجود واکسیناسیون ممکن است فشار کمتری بر اقتصاد ایجاد کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار