بازدید 3833
انهدام ۵۳ باند قاچاق

کشف ۱۰۳ تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام ۵۳ باند سازمان یافته قاچاق مواد افیونی و کشف بالغ بر ۱۰۳ تن انواع مواد مخدر در سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۲۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۶ 13 December 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار احمد طاهری با تبریک سالروز ولادت با سعادت بزرگ بانوی دو عالم حضرت زینب کبری (س) و تبریک این روز به عنوان روز پرستار به مدافعان سلامت، اظهار داشت: مبارزه با قاچاق مواد مخدر و شناسایی باندها و سر شبکه‌های اصلی مواد مخدر از اولویت‌های مهم و اساسی پلیس سیستان و بلوچستان است.

وی افزود: در این رابطه و در سال جاری با اشرافیت کامل و رصد اطلاعاتی پلیس بر فعالیت و تحرکات قاچاقچیان عمده مواد مخدر، ۵۳ باند سازمان یافته قاچاق مواد افیونی شناسایی و منهدم شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای ۴ هزار و ۷۸۶ عملیات پلیسی علیه قاچاقچیان مواد مخدر، عنوان داشت: در این مدت ۱۰۳ تن و ۵۰۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی از باندهای بزرگ مواد مخدر کشف شد.

وی با بیان اینکه از مجموع عملیات‌های صورت گرفته ۱۰۷ عملیات توأم با درگیری تکاوران با قاچاقچیان مسلح بوده است، تصریح کرد: در این عملیات‌ها ۱۰ قاچاقچی به هلاکت و ۵۹ قبضه سلاح سبک و نیمه سنگین از آنان کشف و ضبط شد.

سردار طاهری اضافه کرد: با اقدامات به موقع تکاوران انتظامی استان علاوه بر کشف مقادیری زیادی سلاح و مهمات، تعداد ۵۷۴ دستگاه خودرو و موتورسیکلت از سوداگران مرگ نیز کشف و تعداد یک هزار و ۵۱۹ نفر خرده فروش مواد مخدر در محلات و نقاط مختلف استان دستگیر و به دستگاه قضائی معرفی شدند.

جمع آوری ۷ هزار و ۳۰ نفر معتاد متجاهر در استان سیستان و بلوچستان

وی به ساماندهی معتادین و جمع آوری ۷ هزار و ۳۰ نفر معتاد متجاهر در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و اظهار داشت: افراد شناسایی شده برای طول درمان به مراکز بازپروری معرفی و تحت درمان هستند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان به اقدامات پلیس در حوزه امنیت عمومی و مقابله با اشرار مسلح در سطح استان اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون دستگیری و هلاکت اشرار مسلح ۶ درصد، کشف انواع سلاح جنگی گرم و سرد غیر مجاز ۸ درصد و انهدام باندهای قاچاق سلاح و مهمات ۱۵ درصد رشد داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه هر گونه فعالیت مجرمانه از سوی اراذل و اوباش، خط قرمز پلیس است و انتظامی استان با شدت و به جد با این افراد که موجبات سلب آرامش مردم را فراهم می‌کنند برخورد می‌کند، عنوان داشت: با اقدام به موقع و مناسب پلیس در سال جاری با افزایش ۶۸ درصدی دستگیری اراذل و اوباش و رشد ۹ درصدی تیراندازی‌ها روبرو بوده‌ایم.

سردار طاهری به آمار کشف جرایم استان (سرقت) در سال جاری نیز اشاره کرد و اضافه کرد: در این مدت با جدیت سخت کوشان پلیس در سراسر استان کشف سرقت‌های عادی ۶ درصد، کشف سرقت‌های منزل و خودرو ۱۵ درصد، کشف سرقت‌های مسلحانه ۱۰ درصد، کشف سرقت‌های به عنف ۵ درصد، کشف موبایل قاپی و قاپ زنی ۲۵ درصد افزایش یافته است.

کشف ۸۰ درصد سرقت‌ها در استان سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۸۰ درصد مجموع کل وقوع سرقت‌ها کشف شده و شاخص مطلوبی در کل استان سیستان و بلوچستان داشته‌ایم، اظهار داشت: با تلاش کاراگاهان پلیس آگاهی در مرکز و شهرستان‌های استان در این مدت ۲۲ باند سرقت عادی ،۱۷ باند سرقت مسلحانه و ۱۰ باند سرقت به عنف شناسایی ومتلاشی شد.

وی در ادامه به برخورد با اخلال گران نظام اقتصادی، قاچاقچیان و محتکران کالاهای اساسی مردم اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری انواع کالای قاچاق شامل لوازم خانگی، پوشاک، وسایل جانبی موبایل و قطعات خودرو، روغن خوراکی، شیر خشک، سیمان، دام زنده و دارو به ارزش ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال از متخلفان اقتصادی کشف و ضمن شناسایی مجرمان، افراد شناسایی و دستگیر شده به دستگاه قضائی معرفی شدند.

وی همچنین در ادامه به جرایم سایبری و رایانه‌ای در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و بیان داشت: در این مدت با افتتاح و راه اندازی مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا ۲۲ درصد وقوع جرایم رایانه‌ای و سایبری کاهش یافته است.

سردار طاهری ادامه داد: با اقدام تخصصی کارشناسان پلیس فتا بیش از ۹۹ درصد پرونده‌های تشکیل شده جرایم رایانه‌ای در این پلیس کشف شدند.

وی به موضوع افزایش اعتماد سازی مردم به اقدامات و فعالیت‌های گسترده پلیس در اجرای طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی اشاره نمود و تصریح کرد: تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در سال جاری و در ۸ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش یافته و مردم خدمات رسانی بیشتری را توسط پلیس دریافت کرده‌اند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان به آمار حوزه رفع تصرفات اراضی ملی و برخورد با سودجویان اشاره داشت و افزود: در سال جاری ۵۵۶ هکتار از اراضی ملی و شهری به ارزش ۹ هزار میلیارد ریال از دست سودجویان و زمین خواران آزاد شد.

سردار طاهری ادامه داد: در سال جاری در حوزه تصادفات شهری و برون شهری با کاهش ۵ درصدی روبرو بوده‌ایم که امیدواریم با همکاری همه دستگاه‌های متولی و دخیل در حوزه ترافیک شهری مشکلات اساسی پیش رو مرتفع و روز به روز شاهد کاهش خسارت‌های مالی و جانی تصادفات در استان باشیم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی