بازدید 13218
۷
بیشترین جست و جو‌های ایرانیان در گوگل در ۴۸ ساعت گذشته
در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی چون «آمپول سفتریاکسون»، «نهضت ملی مسکن چیست؟»، «کارت واکسن دیجیتال»، «آیا اسرائیل به نطنز حمله کرده است؟»، «مستند از شما چه پنهون رئیسی» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.
کد خبر: ۱۰۹۱۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰ 06 December 2021

نگرانی کاربران بخاطر آمپول سفتریاکسون و احتمال کشنده بودن/ نهضت ملی مسکن همچنان در صدر جست و جو‌های مردمی/ آیا اسرائیل به نطنز حمله کرد؛ سوالی که ترند شد/ کارت واکسن دیجیتال تقلبی در کانون توجه مردم و مسئولان

روزانه عبارت و مفاهیم متعدد و صد البته متفاوتی از سوی کاربران فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی و موتور‌های جستجوگر جست و جو می‌شود؛ مفاهیمی که بعضاً با تحولات خبری در جریان ارتباط تنگاتنگی دارند و کاربران به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها هستند. در بسته خبری پیش روی به مهم‌ترین مفاهیم جست و جو شده و بیان دیگر ترند‌های گوگل در چهل و هشت ساعت اخیر اشاره شده است.

به گزارش «تابناک»؛ در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی چون «آمپول سفتریاکسون»، «نهضت ملی مسکن چیست؟»، «کارت واکسن دیجیتال»، «آیا اسرائیل به نطنز حمله کرده است؟»، «مستند از شما چه پنهون رئیسی» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.

آمپول سفتریاکسون

به تازگی خبر رسیده که در استان کرمان، دو بیمار به واسطه تزریق آمپول سفتریاکسون  جان خود را از دست داده اند و هم اکنون آمپول سفتریاکسون را به یکی از ترندهای مهم فضای مجازی و گوگل تبدیل کرده است و کاربران در پی یافتن اطلاعات بیشتر در این باره هستند.

در رابطه با این آمپول توضیح اینکه طی روزهای اخیر، اخباری مبنی بر مرگ دو شهروند در سیرجان به دنبال تزریق آمپولی با نام «سفتریاکسون» آن هم هر دو در یک درمانگاه خصوصی با فاصله زمانی چندروزه بازتاب داشته است.

 افراد جان باخته در این درمانگاه، جوانی حدود ۳۶ ساله و نیز خانمی ۵۵ ساله معرفی شده‌اند. سید محمد رضوی رئیس نظام پزشکی سیرجان مرگ دو تن در درمانگاهی خصوصی را تأیید کرد.

وی ادامه داد: پس از تزریق آمپول ویتامین c و آمپول "سفتریاکسون" این دو بیمار جان خود را از دست داده‌اند.

 رضوی افزود: در پی جان باختن این دو شهروند یکی از خانواده‌ها شکایت کرده و شکایت این خانواده با حضور کارشناسان در حال بررسی است.

                          ۳ فوتی مشکوک با تزریق آمپول در سیرجان

وی گفت: طی بخشنامه‌ای به مراکز درمانی تا اطلاع بعدی از تزریق داروی "سفتریاکسون" در تمامی مراکز درمانی به جز بیمارستان‌ها خودداری می‌شود و فقط در صورت نیاز این آمپول در بیمارستان‌ها و با نظر پزشک تزریق خواهد شد.

 بر اساس اطلاعات کسب شده پنجشنبه گذشته نیز یکی از شهروندان با هدف ایمپلنت دندان در مطب یکی از دندان پزشکان سیرجان دقایقی پس از تزریق آمپول بی حسی جان خود را از دست می‌دهد.

 در حالی که بعضی منابع غیررسمی در فضای مجازی علت فوت این شهروند را نیز تزریق آمپول گمانه زنی می‌کردند، پزشکان متولی اعلام کرده‌اند علت فوت این فرد حدود ۶۵ ساله مربوط به آمپول تزریقی نبوده بلکه این فرد دچار سکته مغزی شده است.

بر اساس گزارش‌ها فرزندان این مرحوم نیز اجازه کالبد شکافی را برای بررسی بیشتر ندادند و با پذیرفتن نظر پزشکان درباره علت مرگ، روز گذشته فرد متوفی را تشییع کردند و به خاک سپردند.

بیشتر بخوانید

نهضت ملی مسکن چیست؟

جهش تولید مسکن، نام طرحی است که وزارت راه و شهرسازی در ابتدای دولت سیزدهم برای خانه دار کردن شهروندان فاقد مسکن در دستور کار خود قرار داد. 

ثبت‌نام متقاضیان مسکن در اجرای قانون جهش تولید مسکن از ظهر روز ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ در سامانه saman.mrud.ir آغاز شد.

برنامه اجرای نهضت ملی مسکن در داخل تهران

انعکاس گسترده اخبار مرتبط با این طرح در رسانه های مختلف سبب شده است که این طرح نیز به یکی از ترندهای گوگل تبدیل شود؛ این بحث همچنان یکی از جست و جوهای مهم و پرتکرار مردمی در گوگل و دیگر شبکه های اجتماعی است.

توضیح بیشتر در مورد طرح مورد اشاره اینکه طبق اعلام نظر مسئولان امر، کسانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند تمامی مزایای موجود در طرح قانون جهش تولید مسکن نیز مشمول آن‌ها نیز خواهد شد و تفاوت ماهیتی از نظر مزایا برای متقاضیان وجود ندارد و طبق زمانبندی در صورت مشارکت، پروژه‌ها، تحویل متقاضیان می‌شود.

همچنین برای این طرح شرایطی در نظر گرفته شده که مشابه شرایط طرح مسکن ملی است و متقاضیان ضمن اثبات بومی بودن همچنین باید دارای فرم ج سبز باشند.

بیشتر بخوانید

کارت واکسن دیجیتال

کارت واکسن دیجیتال کارتی است که وزارت بهداشت و درمان برای افرادی که واکسیناسیون کرونا را انجام داده اند، صادر می کند تا از مزایای آن برخوردار شوند.

به تازگی خبرهایی در رسانه ها منتشر شده که گویای این است که برخی افراد ذیل بدنه وزارت بهداشت و درمان اقدام به صدور کارت واکسن دیجیتال برای افرادی می کنند که واکسیناسیون انجام نداده اند.

                          صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی

این موضوع با حواشی رو به رو شده و در شبکه های اجتماعی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

به دنبال همین مسئله سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت- دکتر علی شریفی زارچی با بیان اینکه در روزهای اخیر برخی افراد در شبکه‌های اجتماعی، فروش کارت واکسن دیجیتال وزارت بهداشت بدون تزریق واکسن را در ازای دریافت وجه از افراد تبلیغ کرده‌اند، به رسانه ها گفت: مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با جدیت همه‌ الگوهای احتمالی تخلف از جمله ثبت دو نوبت واکسن آسترازنکا در یک روز برای یک نفر را بررسی و فهرست کاربرانی که چنین مواردی را ثبت کرده‌اند در ابتدای هفته آینده جهت بررسی دقیق‌تر و تعیین موارد تخلف در اختیار حراست و بازرسی وزارتخانه و دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار خواهد داد.

وی اظهار کرد: همچنین دسترسی ثبت واکسن محدود و منحصر به کادر رسمی بهداشت خواهد شد.

شریفی زارچی تصریح کرد: در تمام مواردی که تخلف محرز شود ضمن ابطال دائمی کارت واکسن دیجیتال، کاربر متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

بیشتر بخوانید

آیا اسرائیل به نطنز حمله کرده است؟

روز گذشته صدایی مهیب در نزدیکی سایت هسته ای شهید احمدی روشن در نطنز شنیده شد که نگرانی هایی را به همراه داشت. این موضوع سوال آیا اسرائیل به نطنز حمله کرده است را به ترند گوگل تبدیل کرد. 

جزئیات این حادثه حاکی از آن بود که دیشب ساعت ۲۰ و ۱۵ دقیقه صدای انفجاری مهیب در آسمان بادرود از توابع شهرستان نطنز و در فاصله نزدیک به ۲۰ کیلومتر مجتمع شهید احمدی روشن شنیده شد.

یک شاهد عینی شنبه شب به ایرنا گفته که مردم بادرود این صدا را به همراه نوری که نشان از انفجار یک شی در آسمان این شهر بود مشاهده کرده‌اند.

همچنین «فارس» به نقل از منابع آگاه در این باره نوشت: این شلیک با هدف آزمایش واکنش سریع سامانه‌های پدافندی مستقر در منطقه و بر اساس برنامه زمان‌بندی شده تمرینات سامانه‌های پدافندی برای دفاع در برابر تهاجم احتمالی بوده است.

این موشک پدافندی با هدایت سایت پدافند هوایی مستقر در منطقه در آسمان منفجر شده است.

فرمانده پدافند هوایی منطقه نطنز نیز در این باره اعلام کرد: ساعتی پیش برای ارزیابی آمادگی میدانی، یکی از سامانه‌های موشکی منطقه آزمایش شد و جای هیچ گونه نگرانی نیست. این مقام امنیتی افزود: برای ارزیابی سامانه‌های مستقر در منطقه، این گونه تمرینات در فضای کاملاً امن و با هماهنگی کامل شبکه یکپارچه پدافندی صورت می‌گیرد.

شنیده شدن صدای انفجار در آسمان منطقه نطنز / پدافند هوایی : جای نگرانی نیست ؛ یکی از سامانه‌های موشکی آزمایش شد

در همین حال رمضانعلی فردوسی، فرماندار نطنز در گفتگو با تسنیم در کاشان با بیان اینکه صدای شنیده شده در شهرستان نطنز بر اثر شلیک موشک از سامانه پدافند بوده است، اظهار داشت: این رخداد در حاشیه شهر بادرود شهرستان نطنز اتفاق افتاده است. وی با اشاره به هدف از این رخداد در شهر بادرود از توابع شهرستان نطنز افزود: این شلیک در راستای آزمایش واکنش سریع اتفاق در قبال آمادگی هرچه بیشتر افتاده است و جای هیچ گونه نگرانی نیست. فرماندار شهرستان نطنز گفت: این رخداد هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشته است.

بیشتر بخوانید

مستند از شما چه پنهون رئیسی

اخیراً و پس از گذشت نزدیک به چهار ماه از آغاز بکار دولت آقای رئیسی و به بهانه صد روزه شدن دولت- مستندی تحت عنوان از شما چه پنهون از رسانه ملی با محوریت اقدامات و فعالیت های صد روزه دولت سیزدهم در چهل دقیقه پخش شد که مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته است.

در این چهل دقیقه تهیه کننده تلاش کرده تا گریزی کوتاه و سریع به همه فعالیت های صد روزه رئیس جمهور در حوزه های مختلف داشته باشد.

حالا و پس از انتشار این مستند، موافقان و مخالفان در حال گمانه زنی در مورد آن در شبکه های اجتماعی هستند و از آن سو نیز برخی با جست و جوی نام این مستند در گوگل در پی یافتن اطلاعاتی بیشتر در مورد آن هستند.

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
کسانیکه درخارج ازکشورواکسیناسیون کامل شامل دودوز
ابتدائی ونیز بوسترویایاداورشده اند وبخواهند به کشورمراحعه وزندگی کنند برای دریافت کارت الکترونیکی چه بایدبکنندچون کشورهای غربی وامریکا مثل مااینقدرپیشرفته نیستند که برای افرادواکسینه شده کارت الکترونیکی صادرکنندآنهافقط یک کارت مقوائی بانام خانوادگی وتاریخ تزریق ومحل یعنی داروخانه یاهرمرکزدیگری که تزریق شده ونوع واکسن تزریقی رایادست وخودکارمینویسندودرسیستم درمان خودشان وارد میکنندوآن
رابه فردمیدهند چون‌‌کشورمابسیارپیشرفته ازاین نظرهاهست وهمه چیز الکترونیکی ومدرن چون قرنهای اینده است اکنون این سئوال برای ایرانیهائی که ازخارخ به ایران میایندوکارت الکترونیکی تدارندچه میشودچون معمولاًماموران محترم کنترل کارت واکسن زبان خارجی هم نمیدانند هموطنان دربرگشت بایدچه کنند واگرمامورمحترمی یقه آنهاراگرفت که کارت واکسن الکترونیکی نداریدبایدبرویددومرتبه واکسن بزنیدمسافربخت برگشته چه خاکی بایدبرسرکند و چندبارواکسن بزند شش مرتبه
واله زیاداست وخطردارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
آقا این مجلس انقلابی چرا دستور خروج از برجام نمی دهد؟ بهتر نیست اقتدار خودمان را بخاطر حمله احتمالی اسراییل با تست چند موشک جدید امتحان کنیم؟؟؟
جدیدا اصول گراها و انقلابیون هم اصلاح طلب شدن ؟؟!!!!!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
فقط مذاکره مستقیم با آمریکا مشکلات را حل خواهد کرد... چین و روسیه مخالف برجام هستند و اروپا هم کاره ای نیست!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
اسرائیل با چراغ سبز آمریکا و اروپا به تأسیسات نطنز حمله کرد تا دست غربی ها در مذاکرات برجام بازتر باشد.....! حاصل این همه به ضرر مردم تمام خواهد شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
در خصوص آمپول سفتریاکسون درسته مادر من هم در خونه تزریق کرد فوت شد. البته ما از تزریقاتی شکایت نکردیم. ولی شد دیگه. اصلا در غیر از بیمارستان و تحت پزشک متخصص عفونی تزریق نشود. جدی بگیرید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
آیا نمیشد این تسلیحات موشکی در جای دیگر امتحان میشد. آن هم بیخ گوش نیروگاه اتمی . اگر یک هزارم درصد سامانه های موشکی بد عمل میکردند چه فاجعه انسانی رخ میداد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
آمپول سفتریاکسین تاکنون باعث مرگ خیلی ها شده باید کلا ممنوع بشه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یارانه ارز 4200 تومانی آبله میمونی سامانه یکپارچه فروش خودرو حسن صیاد خدایی متروپل آبادان
وب گردی