بازدید 25371
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس بالاخره مثبت شد، فروش اوراق دولتی در بورس به ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد، معاون وزیر صمت: قانونی برای ممنوعیت واردات خودرو نداریم، قالیباف: مجلس مدافع فعالیت‌های اقتصادی در بستر فضای مجازی است و تلاش دولت و مجلس برای کاهش اختلاف حقوق کارمندان را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۹۱۴۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱ 05 December 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس بالاخره مثبت شد، فروش اوراق دولتی در بورس به ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد، معاون وزیر صمت: قانونی برای ممنوعیت واردات خودرو نداریم، قالیباف: مجلس مدافع فعالیت‌های اقتصادی در بستر فضای مجازی است و تلاش دولت و مجلس برای کاهش اختلاف حقوق کارمندان را در بر دارد.

بورس بالاخره مثبت شد

در حالی که روز گذشته، شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۵۳۳۷  واحدی معادل ۰.۴۰ درصدی به یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۷۳۴ واحد رسید؛ حال در معاملات امروز و در لحظه انتشار این پیمانه، نماگر کل بورس با رشد بیش از هفت هزار واحدی همراه شده است. /جزئیات بیشتر از معاملات امروز بورس

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

در پایان معاملات دیروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۱۰ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۳۹ تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته ۰.۳ درصد معادل ۳۲ هزار و ۲۸۷ تومان کاهش داشت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۶ میلیون و ۹۹ هزار و ۶۲۳ تومان رسیده است.

فروش اوراق دولتی در بورس به ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد

بر اساس شنیده‌ها، یکی از ویژگی‌های بخش درآمدی در بودجه سال ۱۴۰۱ مربوط به درآمدهای مربوط به فروش اوراق می‌شود که بر اساس تصمیم دولت فروش اوراق در سال ۱۴۰۱ تا حد قابل توجهی کاهش خواهد یافت. طبق آخرین جمع بندی‌های فروش اوراق جدید در سال آینده به ۴۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. همچنین در سال ۱۴۰۱ حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از اوراق فروخته شده در سال‌های گذشته باید بازپرداخت شود. لازم به ذکر است، در سال جاری تاکنون ۱۳۲ هزار میلیارد تومان اوراق فروخته شده که در سرفصل واگذاری دارایی‌های مالی قرار دارد. بسیاری از فعالان بازار سرمایه بر این باورند که فروش اوراق دولتی عامل منفی شدن بازار است و تبعات بسیار سنگینی برای بازار دارد؛ اما برای تأمین کسری بودجه این روش در همه دولت‌ها حتی در کشورهای پیشرفته نیز انجام می‌شود و شاید در میان تکنیک‌های متداول، بهترین تکنیک برای جلوگیری از تورم باشد. کارشناسان بازار سرمایه معتقدند با کاهش فروش اوراق در بازار سرمایه می‌توان انتظار داشت تا شاخص کل روند صعودی به خود گیرد و اعتماد دوباره با بازار بازگردد. /مهر

رای بدون مصوبه به واردات خودرو

سخنگوی شورای نگهبان در شرایطی از رفع ابهامات و ایرادات طرح «واردات مشروط خودرو» در مجلس و موافقت با این مصوبه در جلسه اخیر این شورا خبر داده که هنوز مصوبه نهایی در این زمینه از سوی شورا اعلام نشده است. برخی تاخیر فرآیند صدور مجوز نهایی را به مخالفت هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با واردات خودرو نسبت می‌دهند. به نقل از دنیای اقتصاد؛ همانطور که پیش‌بینی می‌شد، شورای نگهبان با طرح «آزادسازی مشروط واردات خودرو» موافقت کرد.

هادی طحان‌نظیف، سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر عنوان کرد که ماده ۴ طرح ساماندهی صنعت خودرو راجع به واردات خودرو به ازای صادرات خودرو، قطعات و سایر کالا‌ها و خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه در جلسه اخیر شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت. وی ضمن اعلام موافقت شورا با طرح مجلس این موضوع را مورد تاکید قرار داده که شورای نگهبان در مرحله قبل نیز اساسا مغایرت شرعی یا قانون اساسی نسبت به آزادسازی مشروط خودرو نداشته و تنها سه ابهام را مطرح کرده که این ابهامات برطرف شده و هم اکنون نیز شورای نگهبان نسبت به این طرح هیچ ایراد یا ابهامی ندارد. اظهارات سخنگوی شورای نگهبان در شرایطی است که هفته گذشته و پیش از اعلام نظر شورای نگهبان درباره طرح آزادسازی، هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به شورای نگهبان، برای بار دوم به تکرار اشکالات طرح مجلس پرداخت. آنچه مشخص است، هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام طرح سامان‌دهی صنعت خودرو (واردات مشروط خودرو) را مغایر با سیاست‌های کلی نظام و اقتصاد مقاومتی خوانده و در نامه دوم خود نیز اصلاحات مجلس را ناکافی و به شورای نگهبان اعلام کرده که ایرادات سابق این هیات، همچنان به قوت خود باقی است. با توجه به مخالفت هیات عالی نظارت، این سوال مطرح بود که اگر شورای نگهبان با آزادسازی مشروط موافقت کند، نتیجه مخالفت هیات عالی نظارت با این طرح چه می‌شود؟

در این زمینه، برخی نمایندگان اذعان داشتند که هیات تنها در حد پیشنهاد به شورای نگهبان می‌تواند در مصوبات مجلس و عملکرد شورای نگهبان دخالت کند. هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام سال ۹۶ با ۲۵ عضو تشکیل شد. سران قوا، رئیس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و ۲۰ عضو دیگر اعضای مجمع این هیات را تشکیل می‌دهند. اما تاثیر مخالفت هیات نظارت بر سرنوشت مصوبه مجلس، سوالی بود که دیروز از طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان مطرح شد و وی نیز پاسخ داد که «ما براساس مقررات باید موضوعات مورد مخالفت هیات را به مجلس منتقل کنیم، ولی شورای نگهبان نسبت به این طرح هیچ ایراد یا ابهامی ندارد.»

سقف ۳۷ میلیون تومانی برای حقوق کارکنان دولت/ رای بدون مصوبه به واردات خودرو/ پیش بینی تحلیلگران فنی از آینده قیمت دلار/ انتقاد رئیس کمیته امداد امام خمینی از افزایش نرخ ارز؛ متمول ها، ثروتمندتر شدند!

معاون وزیر صمت: قانونی برای ممنوعیت واردات خودرو نداریم

مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما از پیش بینی رشد حدود ۵۰ درصدی تولید خودرو کشور در سال آینده خبر داد و گفت: خودروسازان بخش خصوصی در حال تلاش برای افزایش عرضه هستند. خودروسازان انواع و اقسام شرایط و لیزینگ را مطرح می‌کنند. معاون امور صنایع وزارت صمت در ادامه با اشاره به اینکه سال ۹۰ یک میلیون و ۴۲۰ هزار خودروی سواری تولید کردیم، افزود: بیشترین واردات خودرو مربوط به سال ۹۳ می‌شود. ۱۰۳ هزار دستگاه در سال ۱۳۹۳ وارد کشور شده و در سال ۹۶ حدوداً ۷۰ هزار دستگاه وارد شده است. وی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۶، یک میلیون و ۵۵۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید و به بازار عرضه شد، گفت: در آن سال هزار دستگاه وارد شده بود و حداکثر تولید یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه اعلام شد.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به اینکه حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه تقاضای موثر در کشور وجود دارد، تصریح کرد: تولید یک میلیون دستگاه خودرو برای امسال پیش بینی شده که برای سال آینده رشد حدود ۵۰ درصدی را پیش‌بینی می‌کنیم. صادقی نیارکی ادامه داد: اگر قیمت خودرو قیمت واقعی باشد، خیلی از تقاضاها ممکن است وجود نداشته باشد، ولی اگر تقاضا را یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه در نظر بگیریم، باید ببینیم که چه میزان می‌توانیم صادر و چه میزان تولید کنیم. معاون امور صنایع وزارت صمت همچنین گفت: تقاضای موثر عددی است که باید به صورت کارشناسی شده و موثر مطرح شود، قانونی برای ممنوعیت واردات خودرو نداریم و مانند تمام کالاهایی که قانون واردات و صادرات داریم، بر اساس تعرفه باید کنترل صورت بگیرد.

پیش بینی تحلیلگران فنی از آینده قیمت دلار

سقف ۳۷ میلیون تومانی برای حقوق کارکنان دولت/ رای بدون مصوبه به واردات خودرو/ پیش بینی تحلیلگران فنی از آینده قیمت دلار/ انتقاد رئیس کمیته امداد امام خمینی از افزایش نرخ ارز؛ متمول ها، ثروتمندتر شدند!

دلار از اواخر مهر سال گذشته هرگز نتوانسته بود بالای مرز ۳۰‌هزار تومانی نوسان کند. آخرین بار هراس از انتخاب دوباره ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا و خرید‌های هیجانی معامله‌گران موجب شده بود که اسکناس آمریکایی بالای خط ۳۰‌هزار تومانی نوسان کند. پس از چنین وضعیتی که در اواخر مهرماه ۹۹ وجود داشت، بازار کم‌کم تحت‌تاثیر انتظارات کاهشی قرار گرفت که به واسطه احتمال انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا ایجاد شد. اکنون بیش از یک سال از آن موقعیت زمانی گذشته و به نظر می‌رسد، بازار با موقعیت جدیدی مواجه شده است. برخی معامله‌گران به این باور رسیده‌اند، رسیدن به یک توافق هسته‌ای با آمریکای دموکرات نیز دشوار است و به همین دلیل، خرید‌های خود را بیشتر کرده‌اند. از نگاه تحلیلگران فنی در صورتی که دلار بالای خط ۳۰ هزارتومانی بماند، احتمال افزایش قیمت بیشتر نیز در بازار ارز وجود دارد. با این حال، شمار دیگری از فعالان باور دارند که بازار پس از مذاکرات دچار نوسانات هیجانی شده است و با برقراری آرامش در بازار، اسکناس آمریکایی به وضعیت تعادل زیر مرز ۳۰‌هزار تومانی بازخواهد گشت. دیروز صرافی‌های بانکی نیز با قیمت‌های زیر ۳۰‌هزار تومان خرید وفروش‌های رسمی خود را صورت می‌دادند. سایت سنا ریت که نرخ رسمی ارز را از سوی بانک مرکزی منتشر می‌کند، دیروز میانگین فروش نرخ ارز را ۲۷‌هزار و ۹۷۶ تومان درج کرده بود که بیش از ۲‌هزار تومان کمتر از نرخ بازار بود. /دنیای اقتصاد
 

انتقاد رئیس کمیته امداد امام خمینی از افزایش نرخ ارز؛ متمول ها، ثروتمندتر شدند!

سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تاکید براینکه ​با وجود تکانه‌های اقتصادی در کشور اگر کار مبنایی انجام نشود، تولید فقر خواهد کرد، گفت: تکانه اقتصادی و نوسان نرخ ارز طی ماه‌های اخیر موجب شده تا متمول ها دارای املاک، کارخانه و ثروت، ثروتمندتر شده و قشر متوسط جامعه ضعیف تر شوند. وی تاکید کرد: نرخ محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از جمله لبنیات، گوشت، مرغ، تخم مرغ و ... چند برابر و گران شده است و اکنون بسیاری از افراد جامعه قادر به تامین مایحتاج اولیه زندگی خود نیستند؛ بنابراین، مجلس شورای اسلامی در بحث بررسی و تصویب بودجه این مسائل را مدنظر قرار دهد.
سقف ۳۷ میلیون تومانی برای حقوق کارکنان دولت/ رای بدون مصوبه به واردات خودرو/ پیش بینی تحلیلگران فنی از آینده قیمت دلار/ انتقاد رئیس کمیته امداد امام خمینی از افزایش نرخ ارز؛ متمول ها، ثروتمندتر شدند!
 
بختیاری ادامه داد: مقام معظم رهبری از مسئولان کشور تاکید داشته اند تا در بحث توزیع امکانات حتما عدالت را رعایت کنند. باید ابتدا تکلیف یارانه‌های پنهان در کشور مشخص شود. یکی از مباحث در یارانه‌های پنهان موضوع سوخت است که موجب شده تا به افراد فاقد خودرو و مددجویان کمیته امداد ظلم شود. رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: افراد دارای خودرو‌های متعدد، منازل مسکونی بزرگ و ویلا‌ها از همان یارانه پنهانی استفاده می‌کنند که برای افراد ناتوان مالی قرار داده شده است. در صورتی که افرادی در کشور وجود دارند که اگر سوخت موتورشان تامین نشود، قادر به تامین مایحتاج و غذای خانواده خود نیستند و این دور از عدالت است، امیدواریم مجلس و دولت نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و عدالت را در بررسی و تصویب بودجه سال ۱۴۰۱ مدنظر قرار دهند. /خانه ملت
 

تلاش دولت و مجلس برای کاهش اختلاف حقوق کارمندان

جعفری قادری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش حقوق‌ها در سال آینده گفت: تلاش دولت و تلاش مجلس تا کنون بر این بوده که اختلاف حقوق‌ها در میان کارمندان مختلف کاهش پیدا کند. در همین راستا نیز مجلس در سال کذشته تلاش کرد میزان افزایش حقوق‌ها از یک سقفی بیشتر نشود. وی ادامه داد: در سال جاری نیز تلاش دولت در همین راستا بوده که حقوق کارمندان مختلف به هم نزدیک شود و فیش‌هایی که تحت عنوان حقوق‌های نجومی مطرح است موضوعیت پیدا نکند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: بحث‌هایی هم که تا کنون در مجلس بررسی شده، در همین راستا بوده است. تلاش ما بر این است با این اقدامات بتوانیم تا حدی از این شکاف میان حقوق‌ها جلوگیری کنیم. به احتمال زیاد مجلس هم برای اجرایی شدن این امر همراه دولت خواهد شد. وی در پایان اظهار کرد: بنده فکر می‌کنم سعی بر این باشد مجموع نیروهای تخصصی و عملیاتی را به نحوی مشکلشان را حل کنیم. باید تلاش کرد این اضافه حقوق مساله ساز نشود و بخش‌های تخصصی که نگران خروج نیروهای تخصصی خود را دارند دچار مشکل نشوند. /مهر

سقف ۳۷ میلیون تومانی برای حقوق کارکنان دولت/ رای بدون مصوبه به واردات خودرو/ پیش بینی تحلیلگران فنی از آینده قیمت دلار/ انتقاد رئیس کمیته امداد امام خمینی از افزایش نرخ ارز؛ متمول ها، ثروتمندتر شدند!

سقف حقوق کارکنان دولت ۳۷ میلیون تومان تعیین شد

سید محسن دهنوی، عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به افزایش عدالت در پله‌های مالیاتی کارکنان دولت افزود: در پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، پلکان مالیاتی برای تمامی مشاغل به صورت یکسان در نظر گرفته شده و فرقی بین قضات، اعضای هیئت علمی و سایر کارکنان دولت مطرح نشده است. از طرفی، سقف حقوق کارکنان دولت نیز ۳۷ میلیون تومان تعیین شده است که می‌تواند به عدالت در حوزه حقوق و دستمزد کمک کند. همچنین از دیگر احکام قابل دفاع دولت در پیش‌نویس لایحه همراهی با مجلس در وضع مالیات بر صادرات مواد خام و نیمه خام است. /جزئیات بیشتر

دبیرکل اوپک: به تنظیم عرضه نفت به بازار ادامه می‌دهیم

دبیرکل اوپک اعلام کرد سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک به تنظیم عرضه خود به بازار نفت ادامه می دهد.

محمد بارکیندو روز شنبه در وبیناری که از سوی اندیشکده ایتالیایی ISPI ترتیب داده شده بود، گفت: ما به انجام آنچه می دانیم بهترین است، ادامه می دهیم تا بر یک مبنای پایدار، به ثبات در بازار نفت دست پیدا کنیم. قیمت های نفت روز پنجشنبه پس از این که اوپک و متحدانش با وجود نگرانی ها از آزادسازی ذخایر نفت آمریکا و شیوع واریانت جدید اُمیکرون، ادامه سیاست فعلی افزایش تولید ماهانه را تایید کردند، سقوط کردند. بارکیندو گفت: از نظر تقاضا برای نفت برآورد فعلی، رشد ۵.۷ میلیون بشکه در روز تقاضا در سال ۲۰۲۱ و ۴.۲ میلیون بشکه در روز دیگر در سال ۲۰۲۲ است. وی اظهار کرد: ابهامات و نوسان در بازارهای نفت به دلیل عوامل بیرونی مانند پاندمی کووید ۱۹ بوده و لزوما عوامل بنیادین نفت و گاز نبوده است. اکنون ما در مسیر بازگشت به سطح مصرف پیش از شیوع کرونا در سال ۲۰۲۲ هستیم.

قالیباف: مجلس مدافع فعالیت های اقتصادی در بستر فضای مجازی است

رئیس مجلس شورای اسلامی  در جلسه علنی امروز با بیان این که مجلس مدافع فعالیت های اقتصادی در بستر فضای مجازی بوده و همه تلاش ما تقویت این حوزه است به بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای حل مشکل «اینماد» و حمایت از فعالان کسب و کارها در فضای مجازی تذکر داد.
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۹
IRANNEJAD
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
آخه كارمندي كه سي سال پيش با 13000تومان حقوق شروع به كار كرده و هر سال بعلت تورم ساليانه اضافه حقوق گرفته و امروز حقوقش بيش از 45000000شده چه كناهي كرده كه بايد از حق و حقوق خودش بگذرد؟
مسئوليني كه طي 40سال توان كنترل تورم را نداشته اند بايد تاوان بدهند نه مردم.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۲۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
چراباید سقف حقوق بعضی ها ۳۷ میلیون تومان باشه و اکثریت کارگران وکارمندان و بازنشسته ها ۵-۶ میلیون حقوق بگیرند ؟ ایا این عدالت هست؟هرچندکه یقینا اینهم رعایت نخواهدشد وهمانطورکه درفیش حقوقی نجومی بگیران پتروشیمی امیرکبیردیدیم باان‌اع ‌اقسام اسامی مثل کارت هدیه وملت کارت و پاداش ‌کارانه ‌مناسبتها واعیادوغیره ‌غیره مابه التفاوت مبلغ ۳۷میلیون تا حقوقهای چندصدمیلیونی پرداخت خواهدشد!!!
ناشناس
| - |
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
واقعا حقوق شما بیش از 45 میلیون تومانه ؟؟مگه داریم؟؟
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
شما دارید به کارکنان پالایشگاه ماهانه بالای ۳۷ میلیون حقوق پرداخت میکنید باید این هم در نظر بگیرید منزل و آب و برق و هزاراتا مزایای رایگان هم در اختیار اینها قرار داده اید که معادل آن مثل این است که ماهانه دویست میلیون به اینها حقوق میدهید این است عدالت...
سبوس برنج شمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
کجاست اونی که میگفت تحریم ها و دلارهای آمریکا کاغذ پاره ایی بیش نیست
پاسخ ها
نعمت
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
اینجام بازهم میگم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
عدالت در پرداخت یکسان نیست. نمیتونی به یه متخصص صنعتی با یه کارمند ساده یه حقوق بدی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
کاملا درسته

ولی حداقل حقوق کارگران و بازنشستگان باید در کف خط فقر ( ۱۲ میلیون تومان ) باشد

تا از گرسنگی و شرمندگی هر روز ، نمیرند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
مگر کسی گفته به یک میزان حقوق بدن
ولی باید یک تعادلی هم وجود داشته باشه همه جای دنیا فرمول وجود داره در ایران هم اگر قانون اجرا بشه
باید هفت برابر حدقل حقوق پرداخت بشه
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
37 میلیون حلال نیست وقتی کارگر حقوقش به 4 تومان هم نمیرسه این عدالته/؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
اداره ما کارگر 8.5 می گیره کارمند لیسانس 11
ناشناس
| Canada |
۲۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
عدالت کیلویی چنده؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
انتقاد رئیس کمیته امداد امام خمینی از افزایش نرخ ارز؛ متمول ها، ثروتمندتر شدند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
سلام
اقای ریس کمیته امام
اولا
اگر بنزین گران شود افراد ثروتمند نهایتا ۱ درصد ممکنه ضرر کنند
البته ممکنه
ولی افراد فقیر به علت تورم ناشی از ان حداقل ۲۰ درصد زیان می بینند
دوما و از هنه مهمتر
افراد پولدار ماشین ۱۰ هزار دلاری که میشه ۹۰۰ میلیون را با قیمت ۲ میلیارد خریده اند یعنی ۱.۱ میلیارد اضافه پول دادند که سود بانکی ان حداقل ماهی ۲۰ میلیون میشه
پس دقت کنید طرف در ایران ماشین را با کل مصرف بنزینش با قیما هلیج فارس خریده
پس لطفا دایم نفرمایید انها یاراته بیشتری استفاده می کنند
انها یکجا برای هر ماشین بیش از یک میلیارد به دولت بابت بنزین پرداخت کزده اند
متوجه شدید؟؟؟؟؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
سقف حقوق کارکنان دولت نیز ۳۷ میلیون تومان تعیین شده است.... این هم از مجلس و دولت انقلابی !!!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
دولت مردمی زحمت زیادی میکشد
ولی تا دلار کنترل و قیمت ماشین و لوازم خانگی پایین نیاید مردم بقیه خدمتها را باور نمی‌کنند.
چرا قبلاً مذاکره میشد قیمتها شدیدا نزولی میشد؟
چون در دولت قبل برای نمایش هم که شده با دلالها و صرافیهای متخلف برخورد می‌شد تا دلار ریزش کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
حقوق مدیران در دولت روحانی 7 برابر بازنشستگان افزایش یافت.
کسی هست محاکم کنه؟
احمد
|
United States
|
۱۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
جالبه سقف حقوق کارکنان دولت 37 میلیون تومان در نظر گرفته شده و سقف حقوق باز نشستگان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
یعنی الان اونیی که از خودشون خونه و ملک دارن نباید داشته باشن؟ اونا کجاشون ثروتمنده؟ طرف خونه ش از پونصد میلیون یهو شده پنج میلیارد یعنی الان ثروتمنده؟ پولمون بی ارزشه. مالک ثروتمند نیست اما کسایی که ملک ندارن واقعا فقیرن. فقیر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
جالب است که هیچکس به فکر ذلیل شدن ارزش پول ملی نیست و انگار نه انگار!
پسرک فضول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
جناب دهنوی توضیح نداده اند چگونه این لایحه بودجه می تواند عادلانه باشد در حالی که بخشی از هیئت علمی زحمتکش و تربیت کننده افراد متخصص در آینده کشور عملا با کاهش حقوق مواجه می شوند درحالیکه تورم همچنان با رقمهای 40 و 50 درصد بالا می رود. شما معونه ها و شئونات زندگی افراد را در در نظر نمیگیرید؟ شما آرامش روحی و روانی را در نظر نمیگیرید؟ آنوقت ارتقا و ترفیع برای هیئت علمی چه ارزشی خواهد داشت. ارزیابی کجا معنا پیدا می کند؟ شما می فهمید چه منی کنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
فیشهای حقوقی نجومی مربوط به نیروهای تامین اجتماعی شاغل در پتروشیمی بودند . محدودیتهایی که برای نفرات رسمی نفت شاغل اعمال میشود برای نیروهای تامین اجتماعی شاغل در نفت اعمال نمیگردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
دیدن آینده دلار نیازی به تحلیل گران فنی ندارد تا زمانی که کشور تورم بالا دارد دلار هم افزایش پیدا می‌کند ثابت نگه داشتن قیمت دلار بصورت مصنوعی فقط وضعیت را بدتر میکند چون رشد تدریجی باعث میشود اقتصاد خود را با تغییرات تدریجی هماهنگ کند ولی ثابت نگه داشتن قیمت یعنی جمع شدن فنر قیمت دلار که در نهایت رها میشود و شاهد رشد چند برابری میشویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
سقف حقوق کارکنان دولت ۳۷ میلیون تومان تعیین شد
مچکرم.
اینجوری که نمیشه، کارمندان اذیت میشن خدایی ناکرده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
این سقف برای چه کسانی است .؟ کارمندهای کجا همچین اعدادی می گیرند ؟ حقوق رییس جمهور و وزرا احتمالا باید باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
چه کشوری ساختید با این همه منابع و پول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
حقوق اقشار دیگه مملکت چی؟ من مهندس با 18 سال سابقه کار باید 6 تومان بگیرم؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
من پزشک متخصص 8 تومان بهم میدن اجازه مطب هم ندارم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
نترسید نیروهای متخصص هیج جا نمیرن ، مگه کار پیدا میشه با این حقوق های یامفتی که میگیرن هیج جا نمیرن . هیج شرکت خصوصی ای به اندازه شرکت های دولتی به پرسنل حقوق نمیده خیالتون راحت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
با این سقف حقوق یک کارمند یا یک کارگر چند متر آپارتمان می تونه بخره. تازه اگه هزینه های خوراک و پوشاک و درمان و آموزش و حمل و نقل رو کنار بگذاره معلوم نیست که چه زمانی می تونه صاحب خوبه بشه؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
سلام
مجلس محترم
به اساتید دانشگاه حقوق و مزایای ماهیانه معادل 1000 دلار می دهید
یعنی بسیار کمتر از حق الزحمه یک عمله در کشورهای خلیج فارس
پس چطور همه چیز با به نرخ دلار حساب می کنید
چطور بنزین را به نرخ فوب خلیج فارس حساب می کنید
چطور انتظار دارید سالی چند ده هزار متخصص از کشور کوچ نکنند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
تازه از همون حقوق زیر 1000 دلاری یک بار موقع پرداخت مالیات کم می کنند و یک بار هم موقع خرید.
باید مثل بقیه کشور های دنیا یک بار مالیات بگیرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
عدالت در حقوق کارکنان یعنی چی
کسی که تخصص دارد و دو سوم عمرش را درس خونده و سابقه خدمت زیاد دارد
با یک دیپلمه یا کارشناس با سابقه کم یک اندازه حقوق بگیرند؟
این قانون غیر قانونی، ده ها قانون و آیین نامه قانونی را نقض نموده است
این طرح خیانت به کشوراست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
عدالت یعنی همه باید زنده بمونند با این حقوق ها فقط میشه نون و پنیر خورد
خوب همه باید بتونن بخورن مهندس و کارگز هم نداره
ناشناس
|
France
|
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
این چه عدالتیه ؟کیا سقف حقوق ۳۷ میلیونی میگیرن درحالیکه اکثریت کارمندان در وزارتخانه هایی مثل وزارت کار و جهاد با با سابقه های بالای ۱۴سال حقوق ۵ میلیونی بدون کسورات میگیرن در این گردابی که مسئولان در این مملکت بپا کردن
معلم مظلوم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
کاش به من معلم هم از این 37 میلیون 7 میلیون می رسید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
درسته موضوع فیش های نجومی با انتقال مستقیم وجه به حساب نجومی بگیران حل می شد .ملت هم ... فرض میشوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
چه خوب حقوق خودشان را افزایش میدند ولی برای افزایش حقوق بازنشستگان همیشه با اما و اگر دلیل میاورند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
آقای دهنوی، از قدیم گفته اند اول یک سوزن به خودت بزن و بعد یک جوالدوز به دیگران. آیا بهتر نیست که در ابتدا شما برای حقوق و مزایای نمایندگان که بر طبق شنیده ها و دیده ها در مجموع بدک نبوده و بنوعی نجومی محسوب می شود، سقف بگذارید و سپس چاله ای برای کارمندان دولت بکنید؟ طرح موضوع 10 درصد افزایش حقوق هم قوزی بالای قوز مجلس و دولت است که همه را مات و متحیر ساخته و جماعت کارمند و کارگر و بازنشسته را حیران ساخته است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
تکلیف بازنشسته چیه که فاصله حقوقی آنها با شاغلین سر به فلک کشیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
آدم مونده تو این اوضاع چی بگه !
سقف حقوق 1000 دلار قبل از کسورات کف حقوق 150 دلار میانگین 250 دلار
هزینه ها همه به دلار برای همه
مسولین در حال شعار برای مقاومت
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
عدالت تواین مملکت معنی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
عدالت اجرا شود هرکس باندازه تخصص ومهارت و بهروری اگر قانون درست اجرا شود همه خوشحال میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
سلام
طرح شفافیت حقوق ها وحذف حقوق ها نجومی ورهایی وبیرون کشیدن بازنشستگان کشوری از فقر وذلت وطبقه پست وبی ارزش جامعه بزرگترین حرکت در جهت عدالت و رفع ظلم وستم واستعمار است چون خودشان مظلوم واقع شده اند
یا حسین(ع).
به امید سرافرازی کشور جمهوری اسلامی ایران.
ایران امروز مرهون خون گرانقدر شهیدان ماست.صلوات
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
خوب، اگر اینجوریه به همه کارکنان دولتی از آبدارچی گرفته تا متخصصین حرفه ای یک حقوق ثابت بدهید تا آنوقت ببینیم چه پیش میاد! با اینکار وضعیت کشور از اینحالتی که هست به مراتب بدتر می شود و تاوان آنرا باز هم مردم بدبخت می دهند. آنوقت که گند کار بالا اومد که جوابگو خواهد بود. متأسفانه تصمیم گیری های غیر کارشناسی صورت می گیرد. چرا واقع بینانه عمل نمی کنند؟ باید به کارکنان متناسب با تخصص، سختی کار و مسئولیت شغلی حقوق داده شود.
ق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
حقوق مهم نیست دریافتی ها رو درست کنید که یه نفر از چند جا دریافتی نداشته باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
خوب تکلیف بیکارها چیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
قبلا نجومی بگیراد۱۰۰ نفر بودند. حالا هرمدیری به خودش اجازه میده تا سقف را به صورت قانونی دریافت کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
سلام دوستان منظور از سقف این هست که کارمند شرکت نفت 50میلیون دریافت نکنه /نه اینکه کارمند بیچاره 37میلیون بگیره /باید قیمت ها کنترل بشه چاپ پول بدون/ پشتوانه که فایده ای ندارد/
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه اومیکرون
آخرین اخبار