بازدید 5570

مک‌آفی فروخته شد

شرکت مک‌آفی اعلام کرد کنسرسیومی که در راس آن شرکت اَدوِنت اینترنشنال قرار دارد، این شرکت امنیت سایبری را در قراردادی به ارزش ۱۴ میلیارد دلار خصوصی خواهد کرد.
کد خبر: ۱۰۸۶۶۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰ 09 November 2021

مک‌آفی فروخته شد

به گزارش ایسنا، این توافق در زمانی انجام می گیرد که شیوع پاندمی باعث رواج دورکاری و رشد حملات سایبری شده و در نتیجه تقاضا برای آنتی ویروس و نرم افزار امنیت دیجیتالی افزایش پیدا کرده است.

این شرکت که در سال ۱۹۸۷ توسط جان مک‌آفی، کارآفرین فناوری آمریکایی تاسیس شد، نخستین شرکتی بود که آنتی ویروس تجاری را به بازار عرضه کرد. اینتل مک‌آفی را در سال ۲۰۱۱ هنگامی که جان مک‌آفی دیگر در آن نبود خریداری کرد. مک‌آفی در چند سال اخیر کسب و کار نرم افزار امنیت سایبری خود را تقویت کرده که از طریق افزایش قیمت و برنامه های شرکای جدید، به مشتریان خُرد متمرکز است.

در راستای این معامله، این گروه سرمایه گذاری همه سهام باقی مانده مک‌آفی را به قیمت ۲۶ دلار به ازای هر سهم خریداری می کند که ارزش مک‌آفی را بر اساس سهام خریداری شده به حدود ۱۲ میلیارد دلار می رساند.

این قیمت خرید ۲۲.۶ درصد بالاتر از قیمت نهایی ۲۱ دلار و ۲۱ سنت سهام مک‌آفی در چهارم نوامبر، یک روز پیش از گزارش وال استریت ژورنال درباره مذاکرات این قرارداد است.

ارزش سهام مک‌آفی که سال گذشته عرضه آن به بازار آغاز شد، پیش از معاملات بازار بیش از سه درصد کاهش یافت و به ۲۵ دلار و ۳۶ سنت رسید که اندکی پایین قیمت پیشنهادی برای خرید بود.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت امنیت سایبری نورتون لایف لاک در قرارداد مشابهی در اوت توافق کرد رقیب خود Avast را به مبلغ ۸.۶ میلیارد دلار خریداری کرده و پیشروی جدید در نرم افزار امنیت مشتری ایجاد کند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022