بازدید 3906

آلودگی هوای پایتخت در مناطق پرتردد

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و امروز(۱۰ آبان ماه) نیز با توجه به پایداری نسبی جو در مناطق پرتردد آلوده پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۸۵۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱ 01 November 2021

به گزارش تابناک، ایسنا نوشت: پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح امروز (۱۰ آبان ماه) عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده‌ ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

پایداری نسبی جو در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. با تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه (۱۰ آبان ماه) هم‌زمان با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

با افزایش تندی باد تا صبح روز سه‌شنبه (۱۱ آبان ماه) از غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی احتمال کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد وجود خواهد داشت. رشد نسبی ناپایداری جوی در طول روز همراه با وزش باد مؤثر سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. به‌تدریج با کاهش تندی باد تا اواخر وقت سه‌شنبه ( ۱۱ آبان ماه) همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، تجمع ذرات معلق و درنتیجه کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۰ و کیفیت هوا در قابل قبول است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی