بازدید 2716
کد خبر: ۱۰۸۴۲۵۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰ 26 October 2021

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره حواشی تبلیغات محیطی واکنش نشان داد.

به گزارش تابناک ورزشی، شریفی در پاسخ به خبرنگاران بعداز جلسه امروز هیات رئیسه تصریح کرد: در این باره هم بحث شد ولی مسیر قانونی مشخص است. از برون‌سپاری در مجموعه فدراسیون فوتبال استقبال می‌کنیم اما اگر قرار باشد توسعه متوازن اتفاق بیفتد باید در همه بخش‌ها وجود داشته باشد. شکل و شمایلی که الان در سازمان لیگ برای تبلیغات محیطی مدیریت می‌شود، خلق‌الساعه و یک شبه و با تصمیم یک نفر نبوده، مجمع عمومی سازمان لیگ رای داده و این موضوع را تصویب کرده است. اگر قرار است اتفاق جدیدی رخ دهد طبیعتاً باید همان مجمع تصمیم بگیرد. همه پیشنهادات باید در قالب مجمع بررسی شود. نمی‌دانم چند باشگاه نظر دارند که تبلیغات محیطی را به شکل دیگری انجام دهند اما اکثریتی حاکم است و ما هم استقبال می‌کنیم. امیدوارم کسانی که این موضوع را مطرح می‌کنند از مجرای قانونی پیگیری کنند. نظر آقای عزیزی خادم و بهاروند نیز این است که این موضوع از راه خودش پیگیری شود.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره فسخ قرارداد VAR یادآور شد: آن چیزی که من می‌دانم این است که شرکت طرف قرارداد تمایلی به ادامه همکاری ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون می‌تواند در قبال این قضیه از طرف قرارداد پولی دریافت کند، گفت: پولی پرداخت نشده که بخواهیم پولی بگیریم. برای 4 بازی اجاره بوده و دستمزد هر بازی نیز بنا بوده بعد از همان بازی پرداخت شود.

وی تصریح کرد: در این مورد کاملاً از فرآیند قانونی تبعیت می‌کنیم. در زمینه VAR فیفا را به عنوان سازمان بین‌المللی بالادستی داریم. 15 شرکت وجود دارد و نمی‌دانم که آیا مذاکره‌ای صورت گرفته است. اول هفته اروپایی بود و امروز نیز جلسه هیئت رئیسه برگزار شد ولی چیزی که برای ما مهم است این بود که تکنولوژی به فوتبال ما وارد شد و میزبانی هفته سوم مقدماتی جام جهانی را هم گرفتیم. امیدواریم بتوانیم همچنان تکنولوژی VAR را در کشور داشته باشیم. نیازمندی‌های VAR بخشی سخت افزاری است که ربطی به آن 15 شرکت ندارد و ورزشگاه میزبان باید یکسری امکانات را فراهم کند.

شریفی افزود: سرعت مورد نیاز اینترنت، فضای فیزیکی که باید ابعاد خاصی داشته باشد، جانمایی داخل ورزشگاه و تعداد دوربین‌ها امکانات مورد نیاز هستند که تمام آنها را فراهم کردیم. هر کدام از آن 15 شرکت مورد تأیید فیفا که وارد شوند، ورزشگاه آزادی تجهیز شده است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه برخی باشگاه‌ها اعلام کرده‌اند برای ورود VAR مستقل اقدام خواهیم کرد، گفت: مستقل هم اقدام کنند، مالک ورزشگاه باید در این خصوص اقدامات را انجام دهد. سیاست گذاری با فدراسیون فوتبال است و فدراسیون باید روی کار نظارت داشته باشد. ضمن اینکه همانطور که طبق سندهای بالا دستی فیفا که در اختیار ما قرار گرفته، در بحث VAR این مسئله مطرح شده که یک کشور می‌تواند تا چهار شرکت را انتخاب کند، اما توصیه نمی‌کند. به طور مثال چون اعلام کرده با یک شرکت کار می‌کند، پیشنهاد می‌کند فدراسیون‌های مختلف هم با یک شرکت کار کنند، اما چون این تناقض‌ها وجود دارد، اجازه می‌دهد کشورها تا چهار شرکت هم بتوانند کار کنند.

شریفی درباره اینکه باشگاه‌های برای گرفتن تبلیغات محیطی داوطلب بوده‌اند و چه زمانی این کار عملی خواهد شد، اظهار داشت: هر زمانی که اقدام کنند یعنی اگر باشگاهی چنین خواسته‌ای دارد، باید به اعضای مجمع خود اعلام کند که چنین تصمیمی دارد تا درباره آن صحبت شود. ما در این خصوص تصمیم گیرنده نیستیم، بلکه خود باشگاه‌ها اعلام کرده و تصمیم گرفته بودند که سازمان لیگ به عنوان مجری مسابقات فوتبال در کشور، این کار را انجام دهد. اکنون هم باید همان مسیر طی شود و اگر اکنون خواستار تغییر مسیر هستند، اقدام کنند و بهترین تصمیم را بگیرند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
زلزله جنوب ایران یوسف نوری آلودگی هوا جمعه سیاه اعتراضات اصفهان اومیکرون
آخرین اخبار