بازدید 4239

در این هفته در کدام مناطق کشور باران و برف می‌بارد؟

کد خبر: ۱۰۸۳۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵ 23 October 2021

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش میزان، کبری رفیعی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی امروز برای مناطقی از آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل و شمال زنجان و امشب برای غرب گیلان و همچنین روز یکشنبه برای ارتفاعات قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و روز دوشنبه با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر بارش‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، اردبیل و ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رخ می‌دهند که همراه با وزش باد هستند.

وی ضمن اشاره به اینکه برای این مناطق انتظار کاهش دما را هم داریم، ادامه داد: روز سه‌شنبه استان‌های گیلان، مازندران و گلستان هم این شرایط را دارند و برای اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و همچنین برای ارتفاعات و دامنه‌های استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از اواخر وقت دوشنبه و طی روز سه‌شنبه بارش‌ها در استان‌های گیلان و مازندران شدت بیشتری دارند، افزود: دریای خزر طی این روز‌ها مواج و متلاطم است و در این ۵ روز بارش‌ها در مناطق کوهستانی و مرتفع البرز به شکل برف رخ می‌دهند.

رفیعی اظهار کرد: مناطق جنوبی کشور طی روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه به ویژه در ساعت‌های بعد از ظهر و اوایل شب با بارش باران مواجه هستند و شاهد بارش باران به صورت رگبار و رعدوبرق در جنوب سیستان‌وبلوچستان، هرمزگان و ارتفاعات جنوبی کرمان و روز چهارشنبه در بخش‌هایی از سیستان‌وبلوچستان هستیم.

وی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: آسمان پایتخت امروز صاف است و گاهی غبار محلی دارد و حداکثر دمای آن امروز ۲۰ درجه و حداقل دمای این شهر به ۱۰ درجه می‌رسد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس
آخرین اخبار