بازدید 3260

دیدار مدیر کل آژانس با مشاور امنیت ملی آمریکا

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در واشنگتن با مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن دیدار و گفت و گو کرد.
کد خبر: ۱۰۸۳۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۷ 21 October 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، «رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در واشنگتن با «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن دیدار و گفت و گو کرد.

خبر دیدار گروسی با مشاور امنیت ملی آمریکا از سوی آژانس بین المللی اتمی و در حساب توییتری این سازمان اعلام شده است.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرده بود که برای انجام گفت‌وگوهای کلیدی با مقامات ارشد آمریکا درباره برجام راهی واشنگتن شده است.

«رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تازه‌ترین موضع‌گیری خود را درباره توافق هسته‌ای برجام این بار در جریان سفر به واشنگتن و دیدار با مقامات امریکایی ابراز کرد، زمانی که او شامگاه سه شنبه با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا دیدار و وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بلینکن بر حمایت قدرتمندانه آمریکا از مأموریت راستی‌آزمایی آژانس برای اطمینان از عدم اشاعه هسته‌ای از جمله در ایران تأکید دارد. وزیر خارجه آمریکا همچنین در گفتگو با گروسی گفت که ایران باید به تعهدات راستی‌آزمایی هسته‌ای خود عمل کرده، اقدامات تحریک آمیز هسته‌ای را متوقف کند و به دیپلماسی بازگردد.

گروسی پس از دیدار با مقامات امریکایی، روز پرکاری در واشنگتن داشت. او در گفتگو با روزنامه انگلیسی «فایننشال‌تایمز» گفت نیاز فوری دارد با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران درباره پیشنهادات به منظور تقویت برنامه نظارت «شکننده» این نهاد دیدار و گفتگو کند؛ موضعی که بعد از سفر او به آمریکا، دارای تعبیر و تفسیری متفاوت است. گروسی گفت: «من هنوز نتوانسته‌ام با وزیر خارجه [جدید] ایران صحبت کنم. باید در سطح سیاسی این تماس را داشته باشم. این امر ضروری است.» گروسی در حالی بر ملاقات با امیرعبداللهیان اصرار می‌کند که او به عنوان مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مسئولیتی فنی را برعهده دارد، اما او به صراحت خواستار انجام یک دیدار در سطح سیاسی شده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو