بازدید 3410

بارش پراکنده در نقاطی از کشور

کد خبر: ۱۰۸۱۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳ 11 October 2021

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

 به گزارش میزان، امین حسین نقشینه درخصوص آخرین وضعیت آب و هوایی کشور گفت: امروز در برخی نقاط از استان گیلان بارش خفیف باران را انتظار داریم. در دو روز آینده بیشتر مناطق کشورمان جوی پایدار و آسمانی صاف خواهند داشت. همین شرایط در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی احتمال افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا را افزایش می‌دهد. چهارشنبه در برخی نقاط از غرب، شمال غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی افزایش ابر را خواهیم داشت که می‌تواند موجب بارش باران، گاهی رعد و برق و حتی وزش باد شدید هم بشود.

وی ادامه داد: با عبور این موج از نوار شمالی کشورمان برای روز پنجشنبه شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، نقاطی از اردبیل، گیلان و غرب مازندران و ارتفاعات البرز و روز جمعه در سواحل شرقی دریای خزر در مازندران و گلستان و نیز ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و نقاطی از خراسان شمالی افزایش ابر را پیش بینی می‌کنیم. انتظار بارش پراکنده روی این مناطق هم وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی اذعان داشت: روز‌های پایانی هفته در نیمه شمالی کشورمان افزایش نسبی دما را خواهیم داشت. وزش باد شدید در دو روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل و بخش‌هایی از استان کرمان احتمال خیزش گرد و خاک برای این مناطق را به وجود می‌آورد. امروز و فردا تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج و متلاطم خواهند شد.

نقشینه درخصوص آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: طی امروز و فردا برای تهران غبار محلی را پیش بینی می‌کنیم. اما آسمان تهران صاف خواهد بود و بیشینه دما هم به بیست و یک درجه سانتیگراد خواهد رسید. کمینه دما هم برای مهرآباد ده و برای شمیرانات یازده درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی