بازدید 157509
«ابوالحسن بنی صدر» نخستین رئیس جمهوری اسلامی ایران، پس از کنار گذاشتنش به دلیل عدم کفایت سیاسی توسط مجلس وقت و عزل از فرماندهی کل قوا و ریاست جمهوری از کشور فرار کرد و به فرانسه پناهنده شد و در ۸۸ سالگی در بیمارستان سالپتریه پاریس درگذشت.
کد خبر: ۱۰۸۰۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳ 09 October 2021

بنی‌صدر درگذشت + زندگینامه و تصاویر

«ابوالحسن بنی صدر» نخستین رئیس جمهوری اسلامی صبح امروز در ۸۸ سالگی در پاریس درگذشت.

به گزارش «تابناک»؛ «ابوالحسن بنی صدر»، نخستین رئیس جمهوری اسلامی ایران که پس از عزل از فرماندهی کل قوا و ریاست جمهوری از کشور فرار کرد، در ۸۸ سالگی در بیمارستان سالپتریه پاریس فرانسه درگذشت.

ابوالحسن بنی صدر متولد دوم فروردین ۱۳۱۲ در باغچه از توابع همدان، دوران تحصیل خود را در همدان و تهران گذراند و دوران طفولیت را تا اخذ دیپلم متوسطه در این شهر گذراند. او در خانواده‌ای روحانی بزرگ شده بود و پدرش از جمله روحانیون معروف همدان بود؛ اما به گفته خودش، جو موجود در خانواده اش فضای ضد آخوندی تمام عیاری داشت.

این نگاه منفی و بیم داشتن از اجبار پدر برای یادگیری دروس حوزوی، باعث شد که وی در عرصه فراگیری علوم جدید از خود تقلایی نشان دهد. در کنار این، از مسائل سیاسی هم غافل نبود و کم و بیش در جریان وقایع و رویداد‌های روز قرار می‌گرفت. بنی صدر علاقه مند به تحصیل در رشته حقوق دانشگاه تهران بود، اما به تحصیل در دانشکده معقول و منقول پرداخت. در دوران دانشجویی ابتدا به حزب "زحمتکشان " مظفر بقایی تمایل یافت، اما در جریان کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد، جذب جبهه ملی شد.

در جریان نهضت ملی شدن صنعت نفت دو بار بازداشت شد و مدت کوتاهی را در زندان گذراند. ابوالحسن بنی صدر پس از سرکوب قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و منحل شدن جبهه ملی دوم، به فرانسه رفت و در آنجا فعالیت‌های خود را به نام جبهه ملی سوم پی گرفت، اما طولی نکشید که اختلافات شدیدی با کنفدراسیون دانشجویان خارج کشور پیدا شد و بر اثر بروز این درگیری ها، ابتدا جبهه ملی سوم و در پی آن کنفدراسیون متلاشی گشت. او که در سال‌های اولیه دهه پنجاه از فعالیت‌های سیاسی دور افتاده بود و بعضاً به همراه دکتر نقی زاده در انگلیس گاهنامه "خبرنامه جبهه ملی " را منتشر می‌ساخت، به مرور به اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا نزدیک و دور تازه‌ای در حیات سیاسی بنی صدر آغاز شد.

زمانی که حرکت انقلابی مردم ایران شدت گرفت، روابط بنی صدر نیز با انقلابیون و پیروان امام نزدیکتر شد، به ویژه اینکه وقتی در جریان زندانی شدن آیات طالقانی و منتظری و شهادت آیت الله سعیدی، برخی مبارزین از جمله محمد منتظری، محمد غرضی، محمدعلی هادی که آن هنگام در فرانسه حضور داشتند و در کلیسای "سن مری " اعتصاب غذا کرده بودند، در کنار آنان نقش فعالی پیدا کرد و به همراه سلامتیان، سودابه سدیفی و احمد غضنفرپور، جنبه‌های مثبت این حرکت اعتراضی را برای فرانسویان و فعالان حقوق بشر تشریح کرد.

همزمان با بازگشت امام به ایران در ۱۲ بهمن، وی از جمله کسانی بود که در این سفر با ایشان همراه بود. در آن زمان وی برای مردم چهره‌ای ناشناخته بود، اما بعد از گذشت سه روز از ورودش به ایران، سلسله سخنرانی‌هایی در دانشگاه صنعتی شریف داشت که ده روز به طول انجامید. از این پس بسیاری او را در لباس یک روشنفکر دینی که سعی دارد با استفاده از مفاهیم و مضامین قرآنی و اسلامی پیوندی با دنیای متمدن غرب برقرار کند، می‌شناختند.

فعالیت پرحجم و عجیب بنی صدر در سال اول پس از پیروزی انقلاب، او را به عنوان یک نیروی انقلابی و وفادار به امام خمینی (ره) در افکار عمومی معرفی می‌کند. مناظره با نیرو‌های مارکسیست، سخنرانی‌های پی در پی در اجتماعات، دفاع از ایده اقتصاد اسلامی و بالاخره انتشار روزنامه “انقلاب اسلامی” به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی او در ۳۰ خرداد ۱۳۵۸ این چهره ناشناخته را به یکی از فعالان شناخته شده انقلاب تبدیل می‌نماید.

با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در آبان ۱۳۵۸ توسط دانشجویان خط امام (ره) و استعفای دولت موقت، شورای انقلاب از سوی رهبر انقلاب مامور اداره کشور و بنی صدر نیز در این میان به سرپرستی وزارت امور خارجه منصوب می‌شود. بنی صدر این روز‌ها در تعارض شدیدی به سر می‌برد و جدی با اقدام انقلابی دانشجویان مخالف است، اما نمی‌خواهد خود را مقابل امام و مردم قرار دهد. او با زیرکی از سرپرستی وزارت امور خارجه به وزارت اقتصاد می‌رود تا در روز‌های آینده خود را برای تصاحب صندلی اولین رئیس جمهور ایران آماده کند.

بنی صدر در ادامه در اولین انتخابات ریاست جمهوری ـ که در ۵ بهمن ۱۳۵۸ و به فاصله کمتر از یک سال پس از پیروزی انقلاب برگزار شد ـ توانست با حدود ۱۱ میلیون رأی، سایر رقبای خود از جمله شهید محمد حسن آیت، صادق قطب زاده، دریادار مدنی، کاظم سامی، صادق طباطبایی، داریوش فروهر و حسن حبیبی را پشت سر گذاشته و به عنوان اولین رئیس جمهور اسلامی ایران انتخاب شود.

ریاست جمهوری بنی صدر رسماً از ۱۵ بهمن ۱۳۵۸ که وی در برابر امام خمینی سوگند یاد کرد، آغاز شد. در مراسم تنفیذ، امام (ره) طی سخنانی فرمودند: «من از آقای بنی صدر می‌خواهم که مابین قبل و بعد از ریاست جمهوری در احوال روحی شان تفاوتی نباشد.»

ریاست جمهوری بنی صدر تنها هفده ماه به طول انجامید. وی در این مدت از یک سو با میدان دادن به گروهک‌های ضد انقلاب، سبب تقویت آنان شد و از سوی دیگر در برابر بیشتر مصوبات مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه، شورای نگهبان و برخی دیگر از نهاد‌های برخاسته از انقلاب ایستادگی کرد، تا جایی که امام خمینی روز ۲۰ خرداد ۱۳۶۰ طی حکمی وی را از سمت فرماندهی کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران برکنار کرد.

ده روز پس از صدور حکم امام، هاشمی رفسنجانی - رئیس وقت مجلس شورای اسلمی گزارش آرای نمایندگان مجلس را در مورد عزل بنی صدر از ریاست جمهوری به اطلاع امام رساند. امام (ره) نیز در پاسخ به نامه رئیس مجلس، طی پاسخی، بنی صدر را از ریاست جمهوری عزل کرد.
در آخرین روز‌های خرداد ۱۳۶۰ پس از آنکه رهبر کبیر انقلاب، ابوالحسن بنی‌صدر، اولین رئیس‌جمهور ایران را از فرماندهی کل قوا کنار گذاشتند در ۲۵ خرداد مخالفان وی ضمن برگزاری تظاهراتی در پایتخت خواهان عزل او از ریاست جمهوری شدند؛ اتفاقی که فردای آن روز با طرح دو فوریتی بررسی کفایت سیاسی رئیس‌جمهور کلید خورد.

بنابراین، طی چند روز موضوع کفایت سیاسی رئیس‌جمهور و اداره کشور پس از عزل وی در مجلس مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت در ساعت ۵ و ۱۵ دقیقه بعدازظهر ۳۱ خرداد، ۱۷۷ نماینده مجلس رای به عدم کفایت سیاسی بنی‌صدر دادند.

مهم‌ترین دلیل بر عدم کفایت سیاسی بنی‌صدر از سوی نمایندگان مجلس «موضع‏‌گیری وی علیه نظام جمهوری اسلامی و اتحاد با نیرو‌های ضد انقلاب وابسته به شرق و غرب جهت نابودی نظام اسلامی و همچنین مخالفت مستمر وی با مجلس شورای اسلامی از بدو تأسیس و حتی پیش از افتتاح آن، دخالت صریح در قوه قضاییه و عدم درک صحیح از بدیهی‏‌ترین اصول قانون اساسی و نیز عدم اعتقاد به اصل تفکیک قوا» اعلام شد.

هاشمی رفسنجانی که در آن زمان ریاست مجلس را بر عهده داشت، لحظاتی پس از رای گیری در جمع مخالفان بنی‌صدر که در برابر مجلس تجمع کرده بودند این خبر را اعلام کرد و گفت به زودی رهبر کبیر انقلاب درباره عزل بنی‌صدر تصمیم نهایی را خواهند گرفت.

وی همان روز در نامه به رهبر انقلاب مصوبه مجلس را به اطلاع ایشان رساند، امام (ره) نیز در پی‌نوشت نامه مرقوم فرمودند: «پس از رأی اکثریت قاطع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه آقای ابوالحسن بنی‌صدر برای ریاست جمهوری اسلامی ایران کفایت سیاسی ندارند، ایشان را از ریاست جمهوری اسلامی ایران عزل نمودم.»

بدین ترتیب دوران اولین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به پایان آمد و شورای موقت ریاست جمهوری اسلامی ایران با حضور آیت‌الله موسوی اردبیلی، محمدعلی رجایی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای اداره امور اجرایی کشور تشکیل شد.

بنی‌صدر که نزدیک به هفده ماه بر کرسی ریاست جمهوری نشسته بود، پس از عزل، مدتی را در خفا زندگی کرد تا اینکه در هفتم مرداد همان سال با یک فروند هواپیمای ربوده شده که بهزاد معزی، خلبان شاه آن را هدایت می‌کرد از مرز ایران خارج شد و با عبور از کشور‌های ترکیه، قبرس، یونان و شمال ایتالیا در یک فرودگاه نظامی واقع در حومه پاریس به زمین نشست. مسعود رجوی، یکی از رهبران سازمان مجاهدین خلق که در مدت زندگی مخفی بنی‌صدر از او حمایت می‌کرد نیز در کنار وی وارد فرانسه شد و در آنجا اقامت کرد.

بنی‌صدر بلافاصله پس از ورود به فرانسه درخواست پناهندگی سیاسی کرد و تا مدت‌ها همچنان خود را رئیس‌جمهور اعلام می‌کرد. از سوی وزیر خارجه وقت ایران نیز طی درخواستی رسمی از فرانسه خواهان استرداد بنی‌صدر شد؛ خواسته‌ای که با مخالفت دولت این کشور عملی نشد.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۷
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۲۴۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا رحمتش کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
لعنت باد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
به درک واصل شد خدا را شکر نه این که در گذشت
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
سقط شد
انشاالله بعدیش ربع پهلوی خبرش بیاد ... از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر
حق گو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدایش بیامرزد. تحمل یک روشنفکر و تحصیل کرده کت و شلواری و مزین به کراوات و باج ندادن و کم محلی اش به آقایان دیگر غیر قابل تحمل بود....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
طرفدارنش هم با خودش محشور بشونند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
لعنت خدا بر همه خائنان به دین خدا و بندگان خدا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
تعداد مثبت و منفی ها جالب است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خدا بیامرزتش.
تا بودن همین بوده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
چیزی که برای همه مشخصه این هست که بنی صدر یک انسان کامل و درستی بود ... بنی صدر یک چنین روزی را که ایران به این فلاکت میافتد را میدید که با تسخیر لانه جاسوسی مخالفت و اصرار به ارتباط با کشورهای اروپایی داشت .... تحریمهای ایران بخاطر تسخیر لاله جاسوسی شروع و تا به امروز ادامه داره دلیلی ندارد خدا بیامرزتش ، چون خودش انسان خوبی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
ان شا الله با روح مسعود رجوی ملعون محشور شود
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
این منفی ها همه عضو سازمان منافقین هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
رفت پاریس برا خودش عشق و حال کرد سیاستمدار خوبی بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
بنی صدر انسان شریفی بود و با رجوی که خاین به مملکت خود است در یک کفه ترازو قرار نمی گیرد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
این منفی ها فرق یک انسان فرهیخته را با یک خاین تشخیص می دهند که متاسفانه قوه تشخیص شما ضعیف است.
ناشناس
| Malaysia |
۲۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
این چه حرفیه که می زنی؟ منفیها، عمدتا مخالف رجوی هستندو بنی صدر در رده او نمی دانند.
بنی صدر اشتباهاتی داشته، ولی در حد رجوی نبوده است
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
اشتباهی دیس دادم ببخشید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
ناشناس 14000717-1506 خیر این منفهی ها همه ایرانی هستندو اهل ترکیه نیستند. تا جائی که میدونم پروکسی ترکیه ای نداریم. در ضمن اولین رئیس جمهوری بود که با هزینه فایده پیش میرفت. مثل هر رهبری در تعیین استراتژی قطعا اشتباه داشت. ولی خائن نبود .
ناشناس
| Canada |
۰۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
واقعا متاسفم براتون که هنوز معنی خیانت کار را نفهمیدید. رجوی ملعون یه خیانتکار بود اما بنی صدر خیانتکار نبود. خدا رحمتش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا رحمتش کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
تابناک تعداد آرا را درست نشان بدهید. واقعاً خجالت دارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
عینکتون رو عوض کنید آرا درست است برادر دینی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
تا سابقه خیانت بنی صدر در جنگ را ندانی توانایی قضاوت در باره او را نداری. با چهره منافقانه خود را انقلابی و طرفدار خط امام جازدن خیانت کمی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
تیتر زدید : بنی‌صدر درگذشت + سوابق و زندگینامه
بعد دو خط مطلب نوشتید. شد سوابق و زندگینامه!! مطلب بارگذاری نشد یا اینکه خواستید بگویید کل سوابق و زندگینامه اش ته اش همین دو خطی بود که مسطور کردید!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
اولین رییس جمهور مغضوب
پاسخ ها
ناشناس
| Malaysia |
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
انشاءالله رئیس جمهور فعلی همیشه همینطوری خوب و خوش و محبوب نیروهای انقلابی باقی بمونه!!!ا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خائن در گذشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
بچه های آلبانی نشین چطورن؟ خوب منفی میدن. یه چند تا منفی دیگه بزنین، حقوقتون حلال بشه. دمتون گرم
ناشناس
| Canada |
۰۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
ناشناس ۸:۵۱ چرا هر نظری که خلاف میل مبارک شما هست رو به البانی و ... نسبت میدین؟ من منفی دادم چون بنی صدر مثل منافقین خیانتکار نبود. شما هم بهتره اخرت خودت رو به یه لقمه نون نفروشی. روز قیامت باید حساب پس بدین
ناشناس
|
Italy
|
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا رحمتش کنه
پاسخ ها
یک آدم معمولی
| Germany |
۱۹:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا لعنت کند.
اول انقلاب بر خلاف بقیه انقلابیون مسئولیت اجرایی نگرفت تا دیکته نانوشته او غلط نداشته و فقط در جهت انقلاب سخنرانی میکردتامحبوب شود.
وقتی امام به قم رفتند، او مرتبا در کنار امام میرفت تا اخود را نزدیکترین فرد به امام جا بزند.
در اوایل جنگ، نظر داد که باید مثل اشکانیان دشمن را به داخل بکشیم و بعد نابودش کنیم،و با این نظر خائنانه میخواست جلوی ورود دشمن را باز کند که امام به شدت با این نظر مخالفت و جلوی آنرا گرفتند.
بعد از ریاست جمهوری منافقین متحد شد و آنها از او استفاده زیادی کردند و تا آنجا پیش رفت که بعد از فرار دخترش را به عقد رجوی در آورد و دست آخر رجوی او را مثل یک دستمال کاغذی کثیف به زباله دانی انداخت. اتحاد او حمایت او از منافقین خائن او را در تمام ا
جنایتهای آنها از جمله همکاری با صدام و ریختن خو ملت، شریک نموده است.
خدا لعنت کند او و داماد سابقش (رجوی) را. و صدا
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خداوند از سر تقصیراتش بگذرد که مصداق عینی از عرش به فرش افتادن بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
عرش وفرش هرکس را فقط خدا می داند
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
بسیاری‌ از ادمها‌ در دوره‌ کوتاه‌ و بی ارزش‌ عمرشون‌ مصداق‌ ( خسره الدنیا‌ والاخره‌ ..... ) میشوند‌ ! بنی صدر‌ با اون‌ طمطراق‌ از فرانسه‌ امد و با اون‌ ابهت‌ رای اورد و رئیس جمهور شد بعد‌ با همون‌ نظامی‌ خودش‌ مبلغ‌ آن بود‌ مخالفت کرد و .... خدا کنه‌ امثال‌ هاشمی‌ در این قضیه‌ از حدود‌ حق و عدالت‌ خارج‌ نشده باشه‌ !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
هم خودتان را خسر الدنیا و الاخره کردید و هم اکثر ملت را.
حمیدخان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
املای خسر الدنیا و الآخره را صحیح بنویس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
چقدر خیانت کرد به ملت و دولت ایران عزیز...
تشریف ببرید جهنم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
شما در جریان ریز خیانتهاشون بودید مومن ؟ راستی قمیت تخم مرغ چنده الان ؟ یا الان؟
صدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدایش بیامرزد.
پاسخ ها
ایمان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
ان شاء الله باهاش محشور باشی.باکسی که خیانت‌هایش
به فجایعی برای ملت ایران تبدیل شد وهزاران نفر اجوانابهکامرگ زجوانابهکامرگ کشانیدلعنت الله علیه ابداً دائماا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
حتما بی تقصیر بوده چون عاقبت بخیر شد
وای به حال رئیس جمهوری های بعدی
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
از کی تا حالا مردن توی غربت، درحال فرار، توی سوراخ موش شده عاقبت بخیر شدن؟!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
مرگ در غربت عاقبت به خیریه؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا رحمتش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
علت مرگ ؟
پاسخ ها
پارسی مهر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
برای آدم 88 ساله دنبال علت مرگی؟؟؟ خدایی با کامنتت خنده م گرفت
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
دیگه خودش ماند و اعمالش
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
روحشون شاد
خداداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا بیامرزدش
خداداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا بیامرزدش
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا رحمتش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خداوند کسانی را که انقلاب مردم ایران را مصادره و منحرف کردند لعنت کنه
پاسخ ها
بنده خدا
| United Kingdom |
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
انقلاب با وجود رهبر منحرف نشده. اما کمی در رسیدن به آرمانهاش با مشکل مواجه شده که نتیجه بی تدبیری و خیانته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
مخصوصا رئیس جمهور های که فقط چشم گفتند تا مغضوب نشوندو جیفه بی ارزش مسند را نگه دارند تا تخم مرغ به این قیمت برسد و رانت ارز دولتی در جیب عدهای دین فروش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
به درک واصل شد
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا بیامرزدش
عدالت طلب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا لعنتش کنه. . به جایی که قبلا رجوی رفته بود. آخر و عاقبت منافقین چیزی جز این نیست و نخواهد بود.
محمد ت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
لعنت الله علی القوم الظالمین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
پیش باد مخصوص برای یزید و ابن زیادو مصلحت اندیشان مسند نگهدار
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
در یک جمله ظلم بزرگی در حق مردم ایران کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
نمیشه جمله دوم رو هم بگی؛ بی صبرانه منتظر سخن نغز و حکیمانه شما هستیم هااا
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
به درک رفت و همنشین یار متجاوزش رجوی خائن شد . آتش به قبرش بباره ،
معاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
روحش شاد، خدا بیامرزتش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
درگذشت یا مرد؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدایا این را به دوزخ واصل کن.خیانتکاران از کافران بدترند...................
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدایا از حقیقت ونیت هرکس خودت آگاهی پس پاداش وسزای هرکس را خودت می دانی .
ب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
به درک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
به خوبی به خاطر دارم که اولین صحبت بعد از انقلاب که در باره حجاب شنیدم از ایشون بود که از اشعه موی خانم ها گفته بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
چیزی از بنی صدر به یاد ندارم اما بنظرم موافقت و همیاری با انتقال جسد و دفن در ایران کار درست و جوانمردانه ایست. از حضرت علی (ع) بیاموزیم که دشمن را تا زمانی دشمن می شمرد که توانی داشته باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
این توقع رو نداشته باشید. مدیران ضعیف از جسد مردگان نیز هراس دارند. پیکرش ور بیارن ایران میشه میعادگاه اپزیسون البته من به جای سیاستمدارها بودم این کارو میکردم تا اپزیسون ناشی مثل بنی صدر بازم ذهن مردم رو مشو کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
لعنت بر او
حمیدرضا
|
Japan
|
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
یک سوال

آیا روی گونه‌هاش جراحی زیبایی انجام داده بود؟ قوسش به نظر غیرطبیعی میاد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا همه اموات را بیامرزه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
نوبت همه میرسه. باید ببینی چی ازت میمونه و چه کردی!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
امیدوارم نوبت بعضی ها زود برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
بر اساس نظر شخصی خودم خائن نبود. اتفاقا در این سالها حتی یکبار علیه کشورش و انقلاب صحبت نکرد
اسدی-یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
روحش شاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
با ایشون محشور بشی انشااللهشم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
رفت پیش دوست قدیمیش مسعود رجوی ؛ خون تمام بیگناهانی که توسط اینها ترور شدند بر گردن بنی صدر هم سنگینی می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
همه می میرند اسیاب به نوبت.
ناشناس
|
France
|
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
روحش شاد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
ایرانیان بدون حافظه مطالبت رامیخوانند هم توراضی هم خوانندگانت
محمدطاهر سیگارودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
تاکنون دقت کرده ایم که حتی یکبار رسانه رسمی ایران با بنی صدر مصاحبه نکرد تا اینهمه اتهام و ابهام حداقل یکبار در رسانه تفهیم و جرح و تعدیل حداقلی و عمومی شود.
as
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
در حماقت این موجود همین بس که دخترش رو داد به مسعود رجبی -
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خودش صراحتا گفت که با این ازدواج مخالف بوده است ولی فرزند ایشان گول منافقین را خورده بود....
ناشناس
| United States |
۱۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
در حماقت شما همین بس که دختر دادنی نیست و خود میتواند تصمیم بگیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
روحش شاد
سیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
با سلام واحترام
برای قضاوت صحیح تاریخ درمورد ایشان باید "نظرات هردو طرف شنیده شود هم بنی صدر وهم مخالفان ایشان"
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خداوندهمه رفتگان راقرین رحمتش کنه‌روحش‌شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا لعنت کند ایشان و سایر خائنین به وطن را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا رحمتشان کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خب به سلامتی. به امید مرگ هرچی وطن فروشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا رحمتش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا ایشان را رحمت کنه در عرصه اقتصادی خدمات شایانی به مردم کرد .خیلی ها از جمله پدر خانم بنده که معلم بود با وامی که به ابتکار مرحوم بنی صدر بود صاحب خانه شدن یادم است که حد اقل مبلغ 10 هزارتومان و حد اکثر 30 یا 40 هزار تومان در بانک سپرده گذاری میشد و در مدت چند ماه پس از آن تا 10 برابر این مقدار را بانک با بهره ناچیز وام در اختیار سپرده گذار قرار میداد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
بله. پدر من هم که یک نظامی ساده در این کشور بودند به همین شکل خانه‌دار شدند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
پدر و مادرم هم همینجوری خانه خریدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
هر که باشی و به هر جا برسی؛ آخرین منزل هستی این است..... خرم آن کس که در این محنت گاه، خاطری را سبب تسکین است....
ناشناس
|
Turkey
|
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
روحشون قرین آرامش و رحمت
شهروند مسئول
|
Netherlands
|
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا رحمتش کنه از جمله مسئولینی بود که نبودنش بهتر از بودنش بود
شهروند مسئول
|
Netherlands
|
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا رحمتش کنه از جمله مسئولینی بود که نبودنش بهتر از بودنش بود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
این هم به جهنم رفت.خوشا به حال شهدا و شهید بهشتی که مظلومانه با خدا معامله کردند.همه میمیریم اما چگونه مردن و عاقبت بخیری خیلی مهمه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
اگر شما و امثال شما قرار است بهست بروی بنده شخصا آرزومند جهنم هستم.
سردار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا رحمت کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
تاریخ گواهی حواهد داد چه کسانی به این مملکت خدمت کرده اند و چه کسانی خیانت کردند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
لابد بنی صدر و مریم رجوی از خادمان به ملت بودن خخخخخخ
محمد حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
سلام بنی صدر یک خائن به دین و وطن بود او به جمع کفارپیوست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
به درک واصل شد ، ملعون خائن
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
آسیاب به نوبت
اسماعیل
|
United States
|
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدارحمتش کند
سروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا بیامرز ، آدم معقول و با فکری بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا لعنتش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
عجب خدا همه رفتگان را بیامرزد نیت همه بدلهای انهاست فقط خدا میداند که چ کسی خوب است چ کسی بد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
عجب خدا همه رفتگان را بیامرزد نیت همه بدلهای انهاست فقط خدا میداند که چ کسی خوب است چ کسی بد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
روحش شاد
خفلج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خیلی خون ناحق گردنشه خدا لعنتش کنه
ادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
بهدرک‌واصل‌شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
بنی صدر نیروی نفوذی و پرورش یافته غرب بود و در زمان فرماندهی جنگ خسارات بسیار جبران ناپذیری به کشور زد و با گرای او بسیاری از رزمندگان اسلام در جبهه به فیض شهادت نائل شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا لعنتش کنه و بر عذابش بیفزاید و با یزید و یزیدیان و مسعود رجوی و خیانتکاران و جنایتکاران علیه دین اسلام از جمله صدام و داعش ملعون محشور شوند که در اسفل‌و سافلین‌ و درک باقی بمونن‌ ! الهی آمین .
رز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
اگه بخاطر خیانت این آقا نبود این همه بلا سر خرمشهر نمیومد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
حالا 30 سال بعد از تمام شدن جنگ شما چه گلي به سر خرمشهر زدين؟؟؟
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
مگه ایشان در شهادت شهید بهشتی ویارانش دست نداشت؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
فاز اونهایی که میگن خدا رحمتش کنه رو درک نمیکنم.بنی صدر فقط مشکلش مخالف با جمهوری اسلامی و سرانش نبود.اون به کشورش خیانت کرد و با کارشکنیهای مختلف باعث شهادت برخی از هموطنانش طی جنگ شد.خیانت در هچ کشور و فرهنگی قابل پذیرش نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
آقای شمخانی در همین چند سال اخیر در یک مصاحبه تلویزیونی گفت خیانت ایشون اثبات نشده
ناشناس
| Canada |
۰۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
فاز شما چیه که میگی با خیانت های اون هموطنهای ما شهید شدن؟ کچا این اتفاق افتاد؟ هر چیزی که به خوردت میدن رو قبول نکن برادر! اول تخقیق کن بعد حرف بزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
من مینویسم خدایش بیامرزد خانه ای که داریم نتیجه وامهای کم بهره بود که ایشان به ملت داد
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
شکم پرست
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
رحمت الله علیه
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
لعنت الله علیه و همه دوست دارانش
ربنا
|
Brazil
|
۱۶:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
من خیلی از زندگی با ادمهایی که بدون داشتن اطلاعات قضاوت میکنند میترسم . این برای جامعه هم میتواند به شدت مضر باشد . وقتی بزرگتر شدم و فهمیدم خداوند مسولیت قضاوت و تفکر و انحراف و سعادت خودم را به دست خودم داده و روزی باید جوابگوی زره ایی کار و حرف خودم باشم محتاط تر شدم. همیشه میگفتند این مرحوم خاین است . و وقت گذاشتم و حداقل صد ساعت صحبها و دفاعیات این آقا را شنیدم و گوش کردم . خدا رحمتش کند .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا لعنتش کند خانواده بنده توسط ایشان به وسیله موسی خیابانی قتل عام شدند در دستور کشتازشان به موسی خیابانی مهر بنی‌صدر باامضاء ایشان بود
پاسخ ها
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
آخه چرا دروغ می گی بنده خدا؟
مسلمان وطن پرست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
انان که حوادث انقلاب وجنگ را دیده‌اند می‌دانند چه ظلمی در حق این آب وخاک واسلام ومردم کرد.خدا به درک ودرقعر جهنم قراررش دهد.خدا نیامرزدش که از کفار ومنافقین بد تر بود.لعنت خدا وانبیا الهی بر اوباد تا روز حشر.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
خدا رحمتش کنه و روحش قرین رحمت ارامش باشه انشاالله. خدا از سر تقصیرهای ادم هایی که از بی اطلاعی به بقیه برچسب میزنن هم بگذره
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
بلاخره همه می میریم وحساب همه با خداست
محمد احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
چقدر انسان فقط به خاطر خیانت این شهید شدند و آخر سرهم بنی صدر با چادر زنانه فرار کرد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
چقدر انسانها به خاطر مقام پرستی از ورود واکسن جلوگیری کردند آن هم در شرایط صلح عینی؟ خانواده ها را از هم پاشندند؟ جرات گفتن این رو نداری؟ به شخصه تصمیم در مورد ورود یا عدم ورود واکسن رو تائیدو رد نمیکنم ، چرا که هر استراتژی مزایا معایب خودش را دارد. قضاوت نکنیم.
فقط خدا لعنت کند کسانی که بدون سوادو تعهد قبول مسئولیت کردند در پستهای حساس اقتصادی ، با بی تعهدی به مدیریت ناکارامد خود ادامه دادند، فساد اقتصادی ، رانت ، غارتگری بیت المال همه و همه به نامدین و دین فروشی ......
اشتباهات بنی صدر را در جنگ قبول دارم اما مشت محکم ایشان بر دهان کسانی که قصد ورود در پستهای تخصصی را به اسم تعهدو ارزش داشتند از یاد نمیبرم. راه دادن بی تخصص ها و تداوم حضورشان با وجود متخصصین متعهد عامل سقوط شاخص اقتصادی کشور و پول ملی شده است. حالا باز هم رانتی سهمیه ای بی سوادی در کنکور قبول شوید استخدام شوید ارتقا بگیریدو مدیر شوید. به نظرتان لقمه ای که سر سفره زن وبچه تان میبرید حلال است !؟
اگر به واسطه مظالم بلائی مثل سرطان و کرونا بر سر شما بچه هایتان نازل شد و هنوز دین دار ماندید از نگاه دینی گوشه چشمی به رانت خواریو پیشینه خود بیاندازید که جای چه مستحق هایی را گرفته ایدو ایشان را به استضعاف کشانده اید.
قالب اینستاگرام آرتیک
|
United States
|
۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
فکر نمیکردم زنده باشه اصلا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا لعنتش کنه
شري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا لعنتش كنه. از خائنين به ايران بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
کلا لعنت فرستادن لفظ درستی نیست
ایشون هم به اندازه خودش مبارزات داشته پدرش هم یک روحانی طراز اول بوده در هز صورت دیدگاهای سیاسی دیگری داشته و معتقد بوده
که روش او درست است با اینحال
خداوند از سر تقصیرش بگذرد
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
تنهایی گفتی یا کسی کمکت کرد خدایی ؟؟
عمو اگه این بی شرف باعث میشد یه خار به پای بچت میرفت هم این حرف رو میزدی ؟؟؟
میدونی باعث کشته شدن چقدر آدم بی گناه تو کشور ما شده ؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
این اقامهدی دروغگوی خیلی بدیه چون یه وقتی داره دروغ میگه که حقایق پیدا و عیانه مث اول انقلاب نیست که هرکسی هر ادعایی رو قبول کنه اصلا دلیل اختلاف بنی صدر و بده شدن او را در نظر نمیگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا رحمت کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
باسوادترین ریس جمهور تاریخ ایران خدارحمتش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خداخود قضاوت می‌کند حق با با چه کسی است.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
یه تعدادی هستند به این ملعون روحت شاد و خدا بیامرزد میگن ... به همه این منافقین میگم انشاالله به حق خون پاک شهدا تو آخرت با این ملعون محشور بشن . در ضمن ملعون تر از بنی صدر کسایی هستند که این ملعون رو تایید میکنن ولی خرتر از اینها هستند که بفهمن خدا قاتلین خائنین رو مورد رحمت قرار نمیده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
یه تعداد؟ چشمهاتو باز کن تا ببینی این یه تعداد که میگی چند برابر شما و امثال شما هستند ....
ناشناس
|
Japan
|
۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
بعدازفرارازایران هم همش هذیان میگفت ‌معلوم نیست چرابه پهلوی حمله میکرد!خلاصه درتمام عمرش بدرد ملت نخوردهمین!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
بنی صدر به درک واصل شد برای تیتر قشنگ تره
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا ان شاء الله به حق حضرت زهرا سلام الله علیها هر کی تو بالا به این ملعون کثیف و به درک رفته ابراز لطف کرده و براش طلب بخشش و مغفرت کرده رو با همون محشور کنه . کسی که با همکاری رجوی و منافقین خائن مردم رو به خاک و خون کشیدن . بلند بگو آمین
حق گو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
قدیمی‌ها یادشون هست بنی صدر یه طرح داد برای خانه دار شدن مردم اسم طرح بود خانواده های هفت نفره یعنی هر کی ۵ تا بچه داشت زمین مجانی میدان خیلی ها تو تهران صاحب خانه شدند و بنی صدر تو این زمینه خوب عمل کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
بنی صدر فقط یک اشتباه داشت ؟ حدس بزنید
پاسخ ها
ناشناس
| Japan |
۰۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
دست بوسی وپاسخ خواری!
رهنما
|
Germany
|
۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
درود بر روان پاک بنی صدر. او مرد بزرگی بود که نظیرش را کمتر می توان یافت. او شخصیت، شرافت، و اعتقادش را به مقام ریاست جمهوری نفروخت. کاش سایرین از او درس می گرفتند.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
چرا هرکس رئیس جمهور میشه بعد از ریاست به مخالف تبدیل میشه از رفسنجانی بگیر تا تازگیا احمدی نژاد معلوم نیست سرنوشت رئیسی چی میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
تاریخ قضاوت خواهد کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
آنچه خدا خواهد ما براساس منافع قصاوت میکنیم خدا همه را بیامرزد وببخشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا رحمتش کنه
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
بعضیها چقدر مغرورو خودخواه هستن ،خودشان را مسلمان میدانند ،ولی نمیدانن نمیتونن بجای خدا تصمیم بگیرن،عقده ایها خدا اگه بدبوده عذاب و اگه خوب بوده ،پاداش میده،ما فقط میتونیم بگیم خداوند بخشنده و رحیم است.برای همه،اینو که قبول دارین.پس در موردیک انسان مودبانه صحبت کنید،مخصوصا کسی که دستش از دنیا کوتاهه،خدا بیامرزدش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
ادمهای که هنوز لعن ولعین میفرسته برمیگرده بخودش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
زیارت عاشورا بخون
بنده خدا
| United Kingdom |
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
پس لعنهای قرآن و پیامبر و ائمه هم نعوذ بالله به خودشون برمیگرده؟؟ این چرت و پرتها چیه میگید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خداوند لعنتش کند خائن وطن فروش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
من که دوستش داشتم خدا رحمتش کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خواهشا پشت سرکسی که دستش ازاین دنیاکوتاه شده حرف بدنزنید ندیده راهرگزنگو دیده راپنهان بکن
عقیل پیک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا بیامرزد روحش شاد
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
آرزو میکنم امشب ملحق بشه به همونهایی که دوستشون داشت و پازل زندگی خودش رو بر اساس دوستی و محبت اونا چیده بود... مثل رجوی ملعون مثل صدام ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
آنهایی که می گویند بنی صدر به کشور خیانت کرده است ، واقعآ این خیانت چه حسنی برای او داشت ، آیا دنبال پول ویا مقام بزرگی بود که به آن برسد. او که بزرگترین مقام اجرایی کشور را داشت و فرمانده کل قوا بود، یعنی دنبال چه چیز بالاتری بود. او حتی اگر دنبال ساقط کردن نظام نوپای کشور بود و اگر این واقعه اتفافق می افتاد، اولین قربانی او بود که جایگاه ریاست جمهوری خود را از دست می داد ، و چه چیزی می توانست جایگزین آن بشود.
او به صورت طبیعی نیاز داشت که خود را به عنوان ریس جمهور محبوب و قدرتمند جلوه دهد ینایراین فرض خیانت در جبهه های جنگ و عامل شکست های نظامی، نمی تواند قابل قبول باشد.
ما براحتی و بدون هیچ گونه هزینه ای در مورد انسانها قضاوت می کنیم، و از این غافلیم که یک روزی باید جوابگوی گفته های خودمان باشیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
همه شدن قاضی..اولادرسته آدم بدی بوده...ولی الان فوت شده.وخداوند هست که درموردش قضاوت میکند..مابایدبه فکراعمال خودمان باشیم کمی به خودمان فکرکنیم آیاپاک ومعصوم هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟،،،؟،
ایرانی آباد و آزاد
|
United States
|
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
با سوادترین رئیس جمهور ایران....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
پس یازده میلیون ایرانی در اولین انتخاب ریاست جمهوری اشتباه کرده آند .حالا همین مردم در انتخابهای بعدی اصلا اشتباه نمی کنند
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
این که مرد ولی باعث شد خیلی ها به دلیل مخالفت به نون ونوا رسیدن.زشته که لعنتش کنید.بسه تظاهر
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
تحفه که نبود رفت که رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
حدیثی شنیدم که هرکس کار بد کسی را تحسین کند در قیامت با او محشور میشود و در عذاب و عقاب شریک او محسوب میشود و هرکسی کار خوب دیگری را تحسین کند در ثواب او شریک است، در جنگ تحمیلی فقط خدا میداند میزان خیانت بنی صدر به خوزستان را اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذى يَفْعَلُ ما يَشآءُ وَلا يَفْعَلُ ما يَشآءُ غَيْرُهُ.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خـدا رحـمتش کنـه خـدا ازسـر تـقصـیرات ش بـگـذره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
آتش به قبرش و آتش به قبر دوستانش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
شما غیر از رهبر معظم که رهبر شدن قط و فقط یک رئیس جمهور رو نام ببرید که بعد از ریاست به خوبی ازش یاد شده باشه ....
سایان.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
ناگفته نماند ۸ سال جنگ تحمیلی عراق و ایران هم به لطف و مرحمت این اقا تحمیل شد. هشت سال خون و دل خوردیم خون دادیم جوانهای انقلابی و با ارزش ما پرپر شدن. خدا خودش حاکم و قاضی هست. خدا لعنتش کنه.
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا بیامرزتش،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
سلام .همه نظرات را خوندم ،چیزی از خیانت ایشون پس از واقعه خفت بار طبس ذکر نشده ،صبح روزبعد از فرار نیروهای نظامی آمریکا در طبس ایشون دستور داد،بقایای تجهیزات و اسناد رو منهدم کنند،و بعد توجیح کرد،این خیانت محرزبود که به وطن خودش انجام داد،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خدا لعنتش کنه
دستش به خون بسیاری آلوده بود از جمله دانشجویان خط امام که باعث شهادت این جوانان مظلوم شد
خوان چو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
پس لعنت شمر هم برمی‌گرد به خودمان آدمای خائن لعینن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
ادم خائنی نبود کیش شخصیت داشت و دچار خود بزرگ بینی بود اللهم اغفر له
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
عجب شب سختی دارد امشب ،
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
به درک واصل شد
توهین به فرد فوت شده جایز نیست، خدا خودش بهتر از شما و من میداند که با ایشان چگونه بر خورد شود، انشالله که همه رفتگان به بهشت بروند حتی شما.
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
خیانت کاری که هیچوقت اسمش از یاد نخواهد رفت خدا لعنت مسعود رجوی و مریم رجوی و بنی صدر رو خدا لعنت کنه طرفدارای این گروهک تروریستی منافقین و رهبرانش رو
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
اگر به مثبت و منفی ها توجه کنید نظر عمومی این بوده که ایشان به بهشت میروند
علیرضا آزادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
اونایی که میگن خدا رحمتش کنه یا هیچی از تاریخ نمیدونن یا خودشون رو از این مردم نمیدونن ... بنی صدر زمینه خیانتها و جنایات دشمنان و منافقین رو مهیا ساخت ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خداوند از سر تقصیر همه بگذره او باروحانی هیچ فرقی ندارد هردو مملکت را به باد دادند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
بنظرم الان خاعن به مملکت بیشتره اختلاس گر و دزد فقط بنده خدا اسم بنی صدر خرابه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خدا با بزرگان منشور بفرمایدش ..روحش شاد یادش گرامی.حقیقت گو بود اقا
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
به کشور ونیروهای مسلح در زمان جنگ خیانت کرد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
کار عمر سعد راکرد تصمیم مقام در دنیا را گرفت و خسر دنیا ول اخرته شد خدا لعنتش کنه این در مدت ریاستش از پهلوی ها بیشتر خیانت کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
روحش شاد باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
ممنون تابناک که دیدگاه های مردم رو منتشر میکنی. اینجوری شاید حرفهای دل جامعه هم به گوش مسولان برسه و کم کم از خواب خرگوشی بیدار بشن
ناشناس
|
Japan
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
وای اینجا چقد نادون و جاهل بیشتر از زمان پیامبره!از خودتون خجالت بکشید من یه بچۀ۱۶ساله میفهمم چجوری داره ازمون سو استفاده میشه اونوقت شما به بنی صدر لعنت میفرستید؟هرچی سرشما بیاد حقتونه
مریخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
دنیا برای هیچ کسی ماندگار نیست انقلابیون یکی یکی دارند میرن! بنی صدر فرزند یک روحانی نزدیک به امام بود عقب نشینی نظامی که باعث سقوط خرمشهر در جنگ ۸ ساله شدو مخالفت باچیدمان انقلاب نوپا و همپیمانی با جبهه مجاهدین خلق از اقدامات او در دوران ریاست جمهوری بود او قبل از انقلاب یک روزنانه نگار اماتور بود که هیچ تخصصی در اداره کشور نداشت و همین بی تخصصی و ندانم کاری باعث شده بود مردم فکر کنند او خیانتکار است اما او کارش را بلد نبود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
بني صدر طبق اسناد و مدارک جاسوس سيا بود و از آنان پول دریافت می کرده است. در حادثه طبس به دستور سیا فرمان داد تمام هليکوپتر ها و تجهیزات باقیمانده از آمریکائیها بمباران و نابود شود. در این بمباران فرمانده سپاه یزد شهید محمد منتظر قائم شهيد شد.گروه منافقین خلق به پشتیبانی ایشان 17000 نفر را در ایران ترور و شهید کردند.
در جنگ تحمیلی فرمانده کل قوا بود با تز زمین بده و فرصت بخر ايشان ، چقدر از خاک کشور اشغال شد و چقدر شهيد داديم تا همان زمين ها را آزاد کنيم.اگر به نيروهاي مردمي بسيج و سپاه تجهيزات و سلاح مي داد ارتش بعثی اينقدر پيش روي نمي کرد
خدا بني صدر را لعنت کند و خدا پیروان و دنبال روندگانشان و دوستانشان را که در اين راه به لحاظ فکري و عملي حمایت کردند لعنت کند
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
به درک واصل شد
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
کسی که دستش به خون کسی الوده نیست، کسی که در اوج قدرت و در اختیار داشتن قوای نظامی و قوه مجریه اختلاس و دزدی نکرد، کسی که هیچگاه انقلاب اسلامی را مردود ندانست و فقط و فقط بخاطر عقاید و اظهار نظر هایش مذاق مخالفان و رقبایش را تلخ کرده هرگز نمیتوان و انصاف نیست وی را خائن به کشور و ملتش دانست..... کمی پیروی از منطق و مرام مولا حضرت علی علیه السلام را سرلوحه زبان و عمل خود قرار دهیم و با بغض و غیظ به مخالف خود نتازیم.... اونم مخالفی که دست و زبانش از دنیا کوتاه است..... نوبت ما و شما هم میشود.... دیر یا زود.... خداوند رحمتش کنه و به خانواده شون صبر عطا فرماید وبه ما هم صراط مستقیم را.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
1- مرحوم دکتر سید ابوالحسن بنی صدر فرزند مرحوم آیت الله سید نصرالله بنی صدر بنی صدر اشتباه داشت چندتاهم اشتباه اساسی داشت و لی هرگز خائن به جنگ و آرمانهای انقلاب 57 نبود، اعتراف شمخانی درباره اینکه بنی صدر به دنیال پیروزی در جنگ بود نه شکست 2- بنی صدر همواره مخالف سرسخت حمله نظامی به ایران و مخالف سرسخت تحریم بود و میگفت تحریم مردم را فلج می کند. 3- کتابهای این مرحوم بسیار مفید است البته اگر احساسی و هیجانی نخوانید 4- تنها رییس جمهور باسواد ایران بود که دو دکترای از بهترین دانشگاههای جهان در زشته اقتصاد و جامعه شناسی داشت و به زبانهای عربی و فرانسه مسلط بود تا آخر از انقلاب اسلامی در هجرت سخن می گفت. 5- ملت ایران را گاگول و مغز نخودی فرض نکنید
6- او با لباس زنانه فرار نکرد بلکه با لباس نظامی در پایگاه هوایی ارتش بود 7- اگر اهل سانسور نیستید این حقایق را منتشر کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
او اعتقاد داشت نباید در کار ریس جمهمور نیرهای نظامی و ارگانها دخالت کنند و درست میگفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
بدو نیک ماند زما یادگار
توتخ مبدی تا توانی مکار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خدا رحمتش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
حتی اجازه انتشار پاسخهای این انسان در رسانه های کشورش به او داده نشد. تاریخ در مورد ایشان قضاوت خواهد کرد. منفی مثبتها نشان از عمق نگاه خوانندگان دارد که این بار نادانسته قضاوت نمیکنند.
در اشتباه انسانها رد تعیین خط مشی ها مخصوص در مسندهای مدیریت کلان هیچ شکی نیست. اما دوست مومن من؛همه ما رفتنی هستیم ... اگر مسلمان نیستید آزاد مرد باشید. یک بار اجازه انتشار پاسخهایش را میدادید بعد به گناه کبیره غیبت روی می آوردید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
دوستان به ضرب المثل " شنیدت کی بود مانند دیدن " دقت کنید هر چه از بنی صدر می گویند شنیدن است ولی وضعیت فعلی مملکت دیدن است. کسانی که وضعیت فعلی ایران را ساختن دقیقا مخالف بنی صدر بودن . پس به راحتی می توان گفت بنی صدر روحت شاد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
احسنت عالی گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خداوندرحمتش کندواجرخدماتش رادرعاام آخرت بدهد انشالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خدارحمتش کنه وبابندگانصالح محشوربشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خدابیامرزدش ازمردان بز گ تاریخ مابود
منصف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خدا و پیامبرش لعن میفرستد بر کافرین و ظالمین شما چه میفهمی؟! خدا لعنت کند خائنین این مملکت را، هر بی سوادی میاد اینجا مطلب می‌نویسه معلوم نیست اینها کجا زندگی میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
ایکاش تا زنده بود صدا وسیما مصاحبه ای از دفاع وی در برابر این همه مطالب منفی را میداد
بهمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خدا رحمتش کنه
.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
هر کی میگه روحش شاد. ان شاء الله باهاش محشور بشه.
علی
|
United Kingdom
|
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خدایش بیامرزد و صد البته امرزیده است بنده را خانه دار کرد آدم با سواد و‌اقتصاد‌دان‌بود و فهمیده
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
حالا این رئیس جمهورهای تو ایران چه کاری به مردم کردن هر دوره ای تورم ۳۰۰درصدی بجا گذاشتند و اون که رفت نبود که نفس مردم رو بگیره لااقل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
شما نگران خودتان باشید لعنت را خداوند فرستاده
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
هیچ اهمیتی نداشت برام این خبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خدا العنتش کند مرتیکه احمق یعنی روشن فکر بود
خدا لعنت کنه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خدا لعنت کنه
محمود محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
خدا رحمتش کنه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
همچین از بنی صدر بد می گین انگار الان مردم در وضعیت خیلی خوبی به سر می برند و این دولت فعلی هم عالیه.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
خدایش رحمت کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
اونای که براش رای مثبت میدند با بنی صدر همسنگرند همکارند وطن فروشهای کثفتو اشغال اون لعنتی به زنو بچه های مظلم رحم نکرد به غیر مقامات بلند پایه بچه شیرخوار یا زنها چه گناهی داشتند که بخون مغلتیدند بس اونای رای مثبت میدند ازاون ملعون بیشتر نیستند ولی کمترهم نیستند
فرامرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
روحش شاد به مردم ایران فکرنکنم خیانتی کرده باشن دزد هم نبود و اختلاس میلیاردی هم نکرده بود .یه شیعه زاده بود و مسلمان .خداوند به همه مردگان مسلمانان رحم کنه
ناشناس
|
Canada
|
۰۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
خدایش بیامرزد و صد البته امرزیده است بنده را خانه دار کرد آدم با سواد و‌اقتصاد‌دان‌بود و فهمیده
تنها رئیس جمهوری بود که بدون‌کمک‌ شورای نگهبان رئیس جمهور شد
حال با خوب و بدش کاری نداریم، با دنیای خارج آشنا بود.
ناشناس
|
Canada
|
۰۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
حضرت امام ق س زمانیکه در فرانسه تشریف داشتند به صراحت فرمودند که در حجاب اجبار نیست، روحانیت نبایستی در سیاست دخالت کنند و ما به قم می رویم، ایشان بسیار انسان روشنی بودند حتی می گفتند من از کراواتی ها خوشم می اید و برادر خانم ایشان هم کراواتی بود، بعدا تحت فشار ایشان تغییر نظر دادند.
ارام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
کاش زودتر می رفت
ناشناس
|
Canada
|
۰۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
شمخانی هم گفت ایشان خائن نبود حالا تو چی میگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
همه بدبختی های ما زیر سر این یارو و امثال این است ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
انشاءالله همه آنهایی که طرفدارش هستند به زودی باهاش مشهور بشن
ناشناس
|
Japan
|
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
بنی صدر و بازرگان سوپاپ فشاری بودند که با تمام شدن تاریخ مصرفشان توسط تمامیت خواهان به دور انداخته شدند،بی شک اگر امثال آنها تا الان در قدرت بودند شرایط اینگونه نبود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
بنی صدر فرار کرد وذرغربت مرد آنهایی که موندند وفرارنکردند وبه ملت خیانت کردند وکشور را به لبه پرتگاه برده اند خیانتشون وجرمشون کمترازبنی صدر نیست اون حداقل ظاهر وباطنش یکی بود نه گرگ در لباس میش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
بنظر من چیزی که باعث شد حمله دانشجویان به سفارت آمریکا توسط امام قابل توجیه شود خود سفارت آمریکا نبود بلکه اسنادی بود که بعد از تسخیر سفارت در آنجا پیدا شده بود که نشاندهنده قطعی جاسوسی نیروهای آمریکایی بود وگرنه هم بنی صدر و هم امام حمله به سفارت آمریکا را جایز نمی دانستند و علت زندانی شدن گروگان های آمریکایی هم موضوع جاسوسی آنها بود
موضوع بنی صدر یک مقدار یکطرفه برای مردم تبین شده و البته خطا و اشتباه هم داشت و شاید به خاطر نوپا بودن انقلاب بود و جامعه در مقابل مخالف به بلوغ نرسیده بود
ناشناس
|
Canada
|
۰۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
لعنت خدا بر همه خائنان به دین خدا و بندگان خدا
شما از کجا فهمیدی که ایشان خائن است،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
بنی صدر چه خوب و چه بد / چه خائن چه موافق رفت حالا باید چکار کرد که از جیب مردم دزدی نکرد و باعث تورم و فقر مردم نشد؟ حالا باید با کسانی که به پول ملی خیانت می کنند چکار کرد؟
ناشناس
|
Canada
|
۰۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
انشاءالله همه آنهایی که طرفدارش هستند به زودی باهاش مشهور بشن
شما هم بشو که بعدا پشیمان نشی سر پل صراط، تا فرصت باقی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
در زمان انقلاب 5 ساله بودم. همه از خیانت آقای بنی صدر صحبت می کنن. ممنون می شم یکی بگه خیانت ایشون چه بوده که ما هم آگاه بشیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
سلام... به همه مخاطبان عزیز.... بعد از انقلاب چند تا رئيس جمهور عوض کردیم همه شون از فیلترهای سخت عبور کردن کدام رئیس جمهور و کابینه شان را بعد از پایان کارشان با تشکر و قدردانی بدرقه کرده ایم... کمی عاقلانه و فهیم مطلب بنویسید.... اگر اختلاسی بود چرا از مراجع ذیصلاح نمی پرسید که چرا قاطعانه عمل نکردند...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یوسف نوری آلودگی هوا اعتراضات اصفهان اومیکرون مذاکرات وین