بازدید 41581
در بازه زمانی مورد اشاره مفاهیم و عبارت هایی چون «اکسپوی دبی»، «فتحعلی اویسی»، «کارت واکسن دیجیتال»، «جنگال»، «ارژنگ امیرفضلی»، «بهناز طاهرخانی»، «آیا ایران با آذربایجان وارد جنگ می‌شود؟» و... از مهم ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آنها بودند.
کد خبر: ۱۰۷۹۵۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰ 02 October 2021

آیا ایران با آذربایجان وارد جنگ می‌شود؛ سوالی که ترند شد/ نگرانی مردم در مورد وضعیت سلامتی فتحعلی اویسی/ بهناز طاهرخانی کیست و چرا ترند شده است؟/ جست و جوی واژه جنگال توسط کاربران در گوگل

روزانه عبارت و مفاهیم متعدد و صد البته متفاوتی از سوی کاربران فضای مجازی در شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجوگر جست و جو می شود؛ مفاهیمی که بعضاً با تحولات خبری در جریان ارتباط تنگاتنگی دارند و کاربران به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد آنها هستند. در بسته خبری پیش روی به مهم ترین مفاهیم جست و جو شده و بیان دیگر ترندهای گوگل در هفته چهارم اردیبهشت اشاره شده است.

به گزارش «تابناک»، در بازه زمانی مورد اشاره مفاهیم و عبارت هایی چون «اکسپوی دبی»، «فتحعلی اویسی»، «کارت واکسن دیجیتال»، «جنگال»، «ارژنگ امیرفضلی»، «بهناز طاهرخانی»، «آیا ایران با آذربایجان وارد جنگ می‌شود؟» و... از مهم ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آنها بودند.

اکسپوی دبی

نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دوبی که به دلیل همه گیری کرونا عقب افتاده بود اکنون شروع به کار کرده است و به همین دلیل به یکی از ترندهای گوگل در ایران تبدیل شده است. جالب اینکه سازمان دهندگان می گویند این بزرگترین گردهمایی جهانی از زمان شروع همه گیری خواهد بود.

آیا ایران با آذربایجان وارد جنگ می‌شود؛ سوالی که ترند شد/ نگرانی مردم در مورد وضعیت سلامتی فتحعلی اویسی/ بهناز طاهرخانی کیست و چرا ترند شده است؟/ جست و جوی واژه جنگال توسط کاربران در گوگل

بیش از ۱۹۰ کشور جلوه هایی از فرهنگ و نوآوری های خود را در تالارهایی با معماری چشمگیر در محوطه ای به وسعت ۴۳۸ هکتار نمایش می دهند.

توضیح بیشتر اینکه تخمین زده می شود که دولت دوبی ۷ میلیارد دلار برای این رویداد خرج کرده باشد. دوبی امیدوار است با جذب ۲۵ میلیون بازدیدکننده طی شش ماه آینده به این نمایشگاه، به رونق بخش گردشگری و سرمایه گذاری امارات کمک کند. سازمان‌دهندگان این نمایشگاه می گویند از فروش بلیت آن "به وجد آمده اند" اما تحلیلگران بر این باورند که به دلیل ادامه محدودیت سفر در جهان، دوبی برای تحقق این هدف تقلا خواهد کرد.

 شهروندان همه کشورها می توانند به امارات متحده عربی سفر کنند به شرطی که با یکی از واکسن های کووید-۱۹ - که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی باشد - کاملا واکسینه شده باشند.

همچنین برای ورود به نمایشگاه همه بازدیدکنندگان ۱۸ سال به بالا باید برگه اثبات واکسیناسیون یا تست "پی سی آر" منفی همراه داشته باشند.

گفتنی است، در این اکسپو طرح پاویون ایران با عنوان یکی از طرح های برتر اکسپوی دوبی مطرح شده و توجه بسیاری از ایرانیان را به سوی خود جذب کرده است.

بیشتر بخوانید

 فتحعلی اویسی

فتحعلی اویسی یکی از بازیگران قدیمی و طنزپرداز و محبوب سینما و تلویزیون ایران است که گفته می شود، در حال حاضر وضعیت سلامتی او ناپایدار است.

انتشار برخی اخبار پیرامون وضعیت سلامتی او در فضای مجازی و رسانه ها نام او را به یکی از ترندهای گوگل تبدیل کرده است و بسیاری نگران سلامتی او هستند.

                          فتحعلی اویسی به کما رفت

با اینکه برخی رسانه ها از به کما رفتن اویسی خبر دادند، هسمر وی در گفت و گو با رسانه ها گفت: همسرم به هیچ‌وجه به کما نرفته و تنها دلیل مراجعه او به بیمارستان به دلیل مشکل قلبی است که چندین سال با آن درگیر است.

همسر اویسی همچنین گفته است که همسرش چند روز را در آی سی یو سپری کرد و در حال حاضر خوشبختانه به بخش عمومی منتقل شده است.

بیشتر بخوانید 

کارت واکسن دیجیتال

وزارت بهداشت و درمان اخیراً ساز و کاری را طراحی کرده است تا کسانی که دو دوز واکسن ویروس کرونای خود را زده اند بتوانند کارت واکسن دیجیتال بگیرند و به واسطه همین واکسن، بسیاری از محدودیت ها در قبال آنها مرتفع شود.

انتشار خبر مرتبط به این کارت حالا عبارت کارت واکسن دیجیتال را به یکی از ترندهای گوگل تبدیل کرده است.

توضیح بیشتر اینکه در اطلاعیه مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در این باره آمده است: از هم‌اکنون تمامی افرادی که یک یا دو نوبت واکسن زده‌اند، می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir کارت واکسن دیجیتال فارسی خود را رایگان دریافت کنند. براساس این اطلاعیه، برخی محدودیت‌ها در زمینه مسافرت، حضور در اماکن آموزشی و ورزشی و محدودیت‌های مشاغل و اصناف به زودی برای دارندگان کارت واکسن دیجیتال فارسی برداشته خواهد شد. لازم به ذکر است، افرادی که مسافرت خارج از کشور دارند، می‌توانند از طریق همین سامانه کارت واکسن دیجیتال انگلیسی خود را رایگان دریافت کنند.

 در پایان این اطلاعیه تاکید شده است که افراد در صورت مشاهده هر گونه اشکال در تاریخ یا نوع واکسن یا عدم ثبت یک یا دو نوبت واکسن، فرم «گزارش خطا در کارت واکسن دیجیتال» را تکمیل کنند.

 • اخبار جدید ویروس کرونا را از اینجا دنبال کنید

 جنگال

منظور از عبارت جنگال همان جنگ الکترونیک است که در واقع امروزه به یکی از بخش های مهم و جدایی ناپذیر جنگ های نظامی بدل شده است.

در رزمایش فاتحان خیبر که در شمال غرب کشور و توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، یکی از بخش های فعال این رزمایش واحد جنگال بوده است که همین موضوع این واژه را به ترند گوگل تبدیل کرد.

توضیح در مورد جنگال اینکه جنگال یک اصطلاح نظامی است که از آن برای نخستین بار در سال ۱۹۰۴ استفاده شد و بیانگر کاربرد الکترونیک و امواج الکترومغناطیس در نبرد‌های نظامی است.

جنگ الکترونیک می‌تواند کاربرد تهاجمی یا دفاعی داشته باشد. کاربرد تهاجمی جنگال زمانی مورد تأکید قرار می‌گیرد که از آن برای از کار انداختن تجهیزات الکترونیکی دشمن استفاده شود، اما در مقابل برای حفاظت از تسلیحات مانند ناوها و جنگنده‌ها از سوی حملات موشکی و راداری، بر روی کاربرد دفاعی جنگ الکترونیکی تأکید می‌شود.

 امروزه به‌دلیل اهمیت بسیار بالای جنگال و بهره‌مندی از دانش و فناوری نوین در این حوزه،‌ تجهیزات مرتبط با جنگ الکترونیک بر روی هواپیماهای جنگی، ناوها و ناوشکن‌ها و نیز سامانه‌های پدافندی و موشکی نصب شده است. کاربردهای جنگ الکترونیک آن‌چنان توسعه یافته که قابلیت‌هایی مانند هدایت نفرات و موشک‌ها از طریق دستگاه‌های الکترونیکی به حوزه جنگال اضافه شده است.

یگان‌های جنگال که در نیروهای نظامی تشکیل می‌شوند، تلاش می‌کنند تا هرگونه تحرک هر فرستنده‌ای را کشف، صدای هر گوینده‌ای را ضبط و هرگونه سامانه الکترونیکی تهدیدآمیز را نابود کنند.

بیشتر بخوانید

ارژنگ امیرفضلی

ارژنگ امیرفضلی یکی از بازیگران طنزپرداز کشور است که اخیراً و به واسطه گریم زنانه او که در رسانه ها و شبکه های مجازی منتشر شده است، نامش ترند گوگل شده است.

آیا ایران با آذربایجان وارد جنگ می‌شود؛ سوالی که ترند شد/ نگرانی مردم در مورد وضعیت سلامتی فتحعلی اویسی/ بهناز طاهرخانی کیست و چرا ترند شده است؟/ جست و جوی واژه جنگال توسط کاربران در گوگل

رژنگ امیرفضلی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۶۷ در تئاتر با نمایش تجربه‌ای بر مسلم ابن عقیل به کارگردانی محمود عزیزی شروع کرد و کار خود را در تلویزیون با برنامهٔ «نوروز ۷۲» به کارگردانی داریوش کاردان، همراه با مهران مدیری و حمید لولایی آغاز کرد.

او اخیراً تصویری از خود با گریم زنانه در اینستاگرام منتشر کرده است.

 بهناز طاهرخانی

بهناز طاهرخانی متولد ۲۲ مهٔ ۱۹۹۵ و بازیکن فوتبال تیم ملی زنان ایران است.

اخیراً سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نام بهناز طاهرخانی را در بین ستاره های فوتبال زنان آسیا قرار داده و از کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان ایران تمجید کرده است.

آیا ایران با آذربایجان وارد جنگ می‌شود؛ سوالی که ترند شد/ نگرانی مردم در مورد وضعیت سلامتی فتحعلی اویسی/ بهناز طاهرخانی کیست و چرا ترند شده است؟/ جست و جوی واژه جنگال توسط کاربران در گوگل

 تیم ملی فوتبال زنان ایران موفق شد برای اولین بار جواز حضور در جام ملت‌های آسیا را به دست بیاورد و به همین خاطر سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در معرفی ستاره‌های انتخابی این دوره به تمجید از یکی از بازیکنان ایران پرداخت و درباره بهناز طاهرخوانی نوشت: ایران ماجرای بزرگ دور مقدماتی جام ملت‌های آسیا را رقم زد که با غلبه بر اردن، به‌عنوان صدرنشین گروه G و برای اولین بار راهی مرحله نهایی مسابقات شد. در بسیاری از بخش‌ها بهناز طاهرخانی، کاپیتان ایران ستاره اصلی تیمش بود.

این بازیکن در برتری ۵ بر صفر مقابل بنگلادش توانست دو پنالتی را تبدیل به گل کند و اولین پنالتی ایران مقابل اردن را نیز تبدیل به گل کرد و بازی های موثری را ارائه داد. طاهرخانی خود را یک رهبر واقعی در زمین نشان داد تا به موفقیت بزرگ ایران کمک کند.

حالا و به واسطه این اتفاق نام بهناز طاهرخانی به یکی از ترندهای گوگل تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید

آیا ایران با آذربایجان وارد جنگ می‌شود؟

اخیراً و در پی برخی لفاظی ها و اقدامات مغایر با حسن همجواری که از سوی همسایه شمال غربی یعنی جمهوری آذربایجان رخ داده است، تنش ها میان ایران و این کشور به ویژه در شبکه های اجتماعی و میان عامه مردم بالا گرفته است.

آغاز بحران کنونی به چند هفته قبل بازمی گردد که مقامات مسئول جمهوری آذربایجان شروع به اذیت و آزار رانندگان ایرانی کردند که قصد داشتند از مسیر زمینی به کشور ارمنستان بروند و دو راننده ایرانی را نیز بازداشت کردند.

رزمایش فاتحان خیبر نیروی زمینی ارتش - تابناک | TABNAK

به نظر می رسد، مقامات جمهوری آذربایجان مصمم هستند مسیر دسترسی ایران به خاک ارمنستان از طریق زمین را به واسطه دستاورد و نتایج جنگ سال گذشته قره باغ قطع و بدین ترتیب با حمایت های ترکیه و رژیم صهیونیستی کشور ترکیه را از طریق زمین به خاک خودشان متصل کنند.

این اتفاق سبب خواهد شد تا ایران یکی از امن ترین و نزدیک ترین مسیرهای دسترسی به اروپا و نیز مسیر دسترسی دائمی به خاک ارمنستان را از دست بدهد و در شمال غرب کشور به نوعی برای هر گونه ارتباط با اروپا و کشورهای گرجستان و ارمنستان نیازمند کسب اجازه از ترکیه و آذربایجان باشد.

اتفاقی که به نوعی تغییر در وضعیت ژئوپلیتیک قفقاز علیه منافع ملی ایران تلقی می شود و مسئولان نظامی ایرانی نیز تأکید دارند که به هیچ وجه اجازه آن را نمی دهند؛ واکنش هایی که رزمایش فاتحان خیبر را نیز در همان راستا می توان تفسیر کرد.

مع الوصف و به واسطه همین تحولات حالا سوال آیا ایران با آذربایجان وارد جنگ می‌شود؟ توسط کاربران به صورت مکرر در گوگل پرسیده می شود.

هر چند پاسخ به این سوال را باید زبان مسئولان نظامی و سیاسی کشور گرفت، جمهوری آذربایجان اساساً در سطح و جایگاهی نیست که بتواند در مقابل نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران به هماوردی نظامی بایستد.

بیشتر بخوانید

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵۳
در انتظار بررسی: ۱۹
انتشار یافته: ۱۲۳
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
همه جوره داره به ما فشار میاورند بابا با امریکا مستقیم وارد مذاکره شویم ومسایل را حل کنیم تما مشکلات حل می شود
پاسخ ها
دکتر سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
مثل لیبی؟ یا مثل افغانستان؟
هر کشوری به آمریکا تکیه کرد بدبخت شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
مدت زمان قرار داد ترکمانچای به سر رسیده و میبایست آذربایجان و سرزمنیهای اشغال شده به خاک میهن بازگردانده شود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
اگر جنگ بشه ما موشکهای خوبی داریم اما انهاهم دارند تازه اخرین مدلش را دارند. عاقبت جنگ معلوم نیست پس باید مذاکره کرد
رضا
|
Netherlands
|
۰۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
در متن توافقنامه ترکیه ایران و آذربایجان و ارمنستان و حتی روسیه می توانند از این تونل آزادانه استفاده کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
کوچکترین اشتباه آذربایجان باعث خواهد شد که نخجوان به
مام میهن برگردد از بابت عردوغان هم نگران نباشید اقتصاد در حال واپاشی ترکیه تاب یک جنگ همه جانبه را نخواهد داشت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
اثرات مواد ناخالص
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
تو جنگ ارمنستان با آذربایجان، که حضرات عظام امام جمعه ها طرف آذربایجان را گرفته بودن، به بهانه شیعه بودن. پس چی شد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
چه ربطی داره ؟ متجاوز محکوم است چه ارمنستان چه آذربایجان
ناشناس
| Canada |
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
اونا حالا یه صحبتی تو نماز جمعه بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
خوب هر چیزی سر جای خودش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
مثلن اگه امامان جمع نمیگفتن قره باغ ما آذربایجانه باکو نمیتونست خاکش رو پس بگیره؟ مومن کل دنیا مشکلی از این لحاظ با باکو نداشت همه میگفتن حق با آذربایجانه ولی امان از .....
ناشناس
|
Canada
|
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
آیا ایران با آذربایجان وارد جنگ می‌شود
عمرا آذربایجان وارد جنگ بشود چون کمتر از بک هفته ایران کل آذربایجان را یک لقمه میکند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
پشت آذربایجان، ترکیه و اسرائیل و آمریکا هستند که در صورت جنگ، استانهای شمال غرب رو جدا و به خاک آدربایجان ملحق می کنند.
میثم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
تو چه ترسویی هستی که فکر میکنی ترکیب ترکیه و اسراییل و آمریکا میتونن استانی از کشورمون جدا کنند . فقط یه حرکت اضافه کنن پایگاهای آمریکا و ناواشون و اسراییل رو با موشک به توبره میکشیم . ترکیه داغون رو چطوری به حساب اوردی . چقدر شماها ترسویین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
شوروی اروپا و آمریکا تمام قد پشت صدام بودند یادتان نرود دفاع جانانه عربهای ایران را در برابر عراق
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
اخه ولایت باکو مگه در قد و قواره ی ماست
ناشناس
| Germany |
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
۱۲:۳۵
فیلم سینمایی زیاد نگاه می کنی!!!!
دلسوز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
به هر عنوان جنگ چیز خوبی نیست و خانمان برانداز است .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
ما موشکهای خوبی داریم انها هم دارند تازه بهترش را دارند تازه ضد موشک هم دارند.
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
دشمن من را دست کم نگیریم از االان اماده جنگ با تمام توان باشیم
اذربایجان بخاطر پشتیبانی ترکیه و اسرایل ارمنستان را شکست داد
برنامه باید این باشد کوچکترین اشتباه اذر بایجان یعنی برگردادندن زمینهایی که قبلا از ایران جدا شده انددست اورد جنگ
باید پس گرفتن زمین از اذربایجان باشد به این شکل تنبیه سخت خواهند شد
پیلا پیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
باید آذربایجان رو برگردونیم به ایران. روسیه هم کریمه را گرفت. کی به کیه؟ میخان تحریم کنند. بکنند. ترکیه هم جرات جنگ نداره.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
ترکیه هر سال و هر روز داره اینور و اونور جنگهای چریکی میکنه. با تروریستهایی که معلوم نیستن کی هستن. جنگ رودر رو که براش کاری نداره
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
الان وقتش نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
برعکسش ممکنه ولی هیچ وقت باکو بخشی از ایران نخواهد شد هیچوقت
ناشناس
| Germany |
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
۲۳:۰۹
پسرجان دنیا زیر و رو زیاد دارد یک روزی چنگیز مغول حمله کرد و دمش را روی کولش گذاشت و رفت حالا اردوغان مانده و می خواهد با نوچه هایش چنگیز را زنده کند تو هم زیاد سخت نگیر تاریخ بخوان کمی یاد بگیری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
ارتش عشق است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
دالان زنگه زور رو روسیه امضا کرده و خودش هم ضامن اجراییش هست. میخواید با روسها بجنگید. بسم لله
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
روسیه کجاست بالا. اونا امضا کردن که ایران مرزش با ارمنستان قطع شه و کریدور شمال جنوبش بی ارزش شه؟! ایران برای حفظ جایگاه استراتژیک باید بجنگه
ناشناس
|
Austria
|
۰۹:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
موضوع جنگ و این نمایش هم یک نوع فرافکنی مشکلات داخلی و سرگرم کردن مردم هست.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
مشکل اینجاست که این فرافکنی رو آذربایجان و ترکیه برای ما درست کردن نه ما! مشکل دوم هم اینه که بعضیا متوجه نمیشن از دست دادن جایگاه ژئوپلیتیک و عدم امکان صادرات و یا ترانزیت آزاد به ارمنستان و از اونجا به اروپا هم دقیقا به سفره مردم مربوطه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
مسلما ايجاد كريدور زنگزور به نفع ما اذري هاي ايران نيست
طرح كثبف اردوغان كه نامش پيوند تركها هست بدتر باعث ضرر و زيان به ما اذري هاي ايران است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
تو به فکر خودت باش
ما دشمنان واقعی خود را بهتر میشناسیم!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
زنگه زور مال آذربایجان بود وصدو یک سال پیش از آذربایجان گرفته شد وبه ارمنستان واگذار گردید ساکنان ترک آن منطقه در سال 1988 در زمان شوروی سابق از سرزمین خود رانده شدند حالا آن منطقه باید به آذربایجان برگردانده شود با صلح نشد با جنگ.
فرید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
سیاست ، مقوله ای پیچیده است که بعد از قریب به یکسال از جنگ قره باغ مسئولین کشور ما خصوصا مسئولین استانهای آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل آیا متوجه شده اند که نباید بخاطر مشترکات مذهبی، طایفه ای و زبانی ، از جمهوری آذربایجان دفاع میکردند !؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
مسئولین که سی سال پیشتیبان ارمنستان بودن
وقتی دیدن آزربایجان داره پیروز میشه
گفتم ما هم طرفداریم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
یاشاسین آذربایجان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
این کشوری که داری ازش حمایت می کنی حامی داعش هستش
نه به داعش و حامیانش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
یاشاسن ایران
مرگ بر داعش و حامیانش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
لعنت بر داعش و حامیانش
مرگ بر داعش و طرفدارانش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
عامل هر گونه جنگ بین ایران و کشورهای همسایه اردوغان می باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
اردوغان و پوتین ،خود اردوغان هم در دام پوتین افتاده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
مرگ بر اردوغان حامی داعش
برهان
|
United States
|
۱۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
از سیستان تا تهران چندین بار عوارض میگیرن بعد از خاک آذربایجان استفاده میکنین انتظار دارین عوارض نگیره????
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
اول کمی مطالعه کن بعد نظربده از سیستان تا تهران بیش 1000 کیلومتر هستش اما این جادهای که بحثش
هست کمتر 20کیلومتر ان در جمهوری اذربایجان هست درواقع اذربایجان داره گردنه گیری و راهزنی میکنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
حتی یک کیلو متر هم باشد حق دارد عوارض بگیرد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
ایرانی خائن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
مشحصه که ایران میخواد زور بگه. مگه اونجا خاک آذربابجان نیست؟!!!
رضا آذر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
چرا از چیزی که اطلاع ندارید نظر میدید اذربایجانه شمالی سالها از خاک کشورت برایه رسیدن به نخجوان بدونه یک ریال عوارض استفاده کرده حالا که قرهباغو گرفته میگه ایران باید عوارض بده حالا بازم بیاید بر ضد خاکتون نظر بدید تا ایرانم به سوریه تبدیل بشه نکنید کاری که استانها به جانه هم بیوفتند واز ایران فقط اسمی بمونه نکن نگو نزن ای هموطن
ناشناس
| - |
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
یک عوارضی(عوارضی باغچه) توی مشهد داریم از ماشینای سواری 4000 تومن عوارض می گیره
ناشناس
| Germany |
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
۱۸:۴۱
خیر نیست از سال ۱۳۸۵ قرارداد جدایی این مناطق از ایران تمام شده و حکومت باکو عملا مشروعیت ندارد و جعلی است چه برسد به اینکه ادعای خاک کند
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
ایران تا حالا حق حسن همجواری را برای این کشورهای جدا شده از ایران به عمل آورده حال که آنان دچار توهم و اعتماد به نفس کاذب شدند و با همکاری اسرائیل و ترکیه (حامیان داعش) قصد بستن راه ایران به اروپا را دارند
ایران هم باید دست به اصلاحات سرزمینی بزند و نخجوان وشهرهای جدا شده از طالش را به مام میهن برگرداند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
الان خود مردم نخجوان تمایلی برا چسبیدن به ایران دارن آیا؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
میچسبونیم شون. همونطور که ارمنی های قرهباغ تمایلی به باکو ندارن ولی با زور اسرائیل میخوان وصله کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
اینا رو از کجا آوردی؟ یعنی جعل محتوا تو دنیای آزاد رسانه دیجیتالی هنوز اتفاق میفته؟
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
آن رمان که از آذربایجان در مقابل ارمنستان دفاع کردید باید فکر همه ی جوانبش را می کردید . حالا هم برای عبور چهار تا کامیون نباید کشور را وارد جنگ کنید و این نیز خیالی باطل است که فکر کنید آذر بایجان حریف شما نمی شود به محض وقوع جنگ همه کشور ها مدافع آنها خواهند بود . این گوی و این میدان
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
پسز جان کل ارتش باکو به اندازه یک لشگر ایران هم نیست اما این تنش ها هدف روسیه برای منافع خودش است و نباید در دام روسیه بیفتیم
ناشناس
| United States |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
ببخشید نمیدونستیم چند تا حمایت حرفی اینقدر تو جنگ آذربایجان با ارمنستان تاثیر داشته! از همون زمان طرح اردوغان مشخص بود به همین خاطر رهبری گفتن مخالف هرگونه تغییر ژئوپلیتیک منطقه ایم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
اشتباه مثبت دادم
نصرت الله
|
Australia
|
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
اگر قرار به جابجایی مرزها باشد چرا به مرزهای 200 سال پیش برنگردیم که ارمنستان و آذربایجان و گرجستان جزو استانهای ایران بودند ؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
میدونی 200 سال پیش
اسم حکومت بود امپراطوری قاجار
و دری هم هنوز فارسی نشده بود؟؟
ناشناس
| Germany |
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
۱۳:۰۰
پسر جان نظامی گنجوی و خاقانی و روحی انارجانی و ... مال چه زمانی بودن و به چه زبانی حرف می زدن؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
راه فرار خوبیه برای این دولت.
جنگ میتونه بسیاری از مشکلات را بپوشانه بسیاری از توقعات و خواسته ها را از اعتبار بیندازه..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
آیا میدانستید تاریخ عهدنامه گلستان و ترکمنچای به پایان رسیده است و الان وقتشه که آذربایجان شمالی را از اشغال متجاوزان در بیاوریم
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
با شما موافقم اما الان قدرتش را نداریم باید با دیپلماسی تنش را کم کنیم تا به وقتش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
قرارداد گلستان و ترکمانچای محدودیت زمانی نداشته . اینها توهم است که برخی بلغور می کنن
بچه رئیس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
شما اول برو حق خودتو از تخم مرغ شونه ای 60 هزار تومن بگیر. جنگ کردنت پیش کش
شهاب تركماني
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
عهدنامه ر.و كامل بخون اصلا مهلتي تعيين نشده به صورت صريح نوشته شده جدايي مناطق فوق تا ابد... لطفا بدون مطالعه نظر نديد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
در ماجرای آذربایجان هر چی روسیه بخواهد همان خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
اتفاقا این تنش ها توطئه روسیه مکار است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
خصومت با آذربایجان دست آوردی نخواهد داشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
وخصومت با ایران فاجعه بار خواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
اولا دوبی 7 میلیارد خرج یه نمایشگاه کرده بعد ما سال قبل کلا 9.5 میلیارد خرج واردات اقلام اساسی کشور 80 میلیونی کردیم!!!!!(بنا به خبر خود تابناک )
دوما
اون موقع که اقایان ارزشی و اصولگرا داشتن در حمایت از اذربایجان و فریاد اسلام سر دادن بودن در جنگ اذربایجان وارمنستان اصلاح طلبان و ایرانیان واقعی هشدار دادن که مواظب باشید اذربایجان اسما مسلمان هستش و از پشت خنجر می زنید.چیزی بگم که واقعا پشیمون بشید اسراییل میگه اذربایجان لبنان اسراییل هستش
محمد ن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
حالا از همه مسایل گذشته، ما چی به اروپا زمینی صادر میکنیم ؟و در چه حجمی؟ که بخاطر اون بخوایم با آذربایجان وارد جنگ بشیم؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
اروپ منظور نیست ارمنستان و روسیه مسیر دسترسی ماست که ولایت باکو هدف قرار داده
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
از مکر روسیه فریبکار پلید غافل نشوید ترکیه و ایران از مهمترین تهدیدهای منطقه ای برای روسیه هستند روسیه می خواهد بین ایران و ترکیه جنگ درست کند تا دو کشور همدیگر را نابود کنند و تهدیدهای علیه روسیه از بین برود و آسیای میانه را مثل گذشته نه از طریق مرز جغرافیایی بلکه از طریق محاصره کردن آنها و نبود هیچ کشور قدرتمند دیگری دوباره به تسلط خود در بیاورد بلند پروازی های سلطان عثمانی(اردوغان) و نفوذی های روسیه در ایران در این وضعیت بی تاثیر نیست. عقلانیت این است که ترکیه و ایران و نه باکو چون اصلا حکومت باکو در حد و اندازه نیست و باید با اربابش مذاکره کرد تا تنش ها از بین رفته و آرامش به منطقه برگردد.
پاسخ ها
بچه رئیس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
ببخشید استاد، کلاس مجازی هم دارید؟!
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
چرا تغییر مرزها در سی سال پیش واکنش نشان نمی‌دادید وله ارمنستان اشغالگر هشدار نمی‌دادید الان که آذربایجان عوارضی دریافت میکند معترض هستید ی
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
من بیصبرانه مشتاقم تا بخشی که از خاک میهن را که روسهای بی همه چیز جدا کردن باز پس بگیریم . و در این راه بذل جان کمترین اقدامی است که میتوان کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
ایران باید حامیان داعش الیف و اردوغان رو نابود کنه
اذربایجان حامی داعش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
خیلی پر رو شده این الهام، آخه تو اول برو اسمتو درست کن، بابا جیک بزنی برادران بسیجی و سپاهی از اذان ظهر تا قبل از اذان ظهر باکو را گرفتن، چی فکر کردی، به ایمد اسرائیل نشستی بچه!!!؟؟؟ حد و اندازه تو بدون و به اندازه هیکل و دهنت حرف بزن، والاااااا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
تو برو سواد یاد بگیر بعد بیا بگو در زبان عربی الهام اسم مذکر است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
مطمئن هستید ؟ 8 سال با عراق جنگیدیم نتیجه اش چی شد؟ جز مرگ و خرابی وویرانی ؟ کی ز جنگ بهره.
برده که ما دومیش باشیم جنگ رو هر دیوانه ای میتونه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
احمق الهام در عربی اسم مذکره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
نخجوان تنها جایی است که باید دوباره به خاک ایران ملحق شود.
محبوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
گوش جمهوری اذربایجان را باید کشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
اگر الان با جمهوری باکو وارد جنگ نشویم ۱۰ سال دیگر حسرت فرصت از دست رفته را خواهیم خورد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
هر چی به نقشه دنیا نگاه کردم دیدم مسیر شمالی ما به قطب شمال منتهی میشه و مسیر غرب و ترکیه به اروپا منتهی میشه. حالا چرا کامیونهای ایرانی، اروپا را از قطب شمال میرن؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
نقشه رو سر و ته گرفتی. بیسوادی این عوارض رو داره دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
مطابق قوانین یبین الملل ، مدت زمان قرار داد ترکمانچای به سر رسیده و میبایست آذربایجان و سرزمنیهای اشغال شده به خاک میهن بازگردانده شود.
پاسخ ها
محسن
| Belgium |
۲۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
حتی نمی دانی کی زمان قرارداد تمام شده اول برو توی
گوگل یک جستجو کن بعد چیزی را مطرح کن
ناشناس
| Germany |
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
۲۰:۱۵
چطور وقتی پای قرارداد بین ایران و شوروی در کاسپین می رسه ادعا می کنید شوروی وجود نداره و کشورهای جدید باید نظر بدن پس این قرارداد هم با شوروی بوده و الان باطله یعنی حکومت باکو جعلیه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
طبق قوانین بین المللی ملت ها حق تعیین سرنوشت دارند وملت تحت ستم وتبعیض آذربایجان جنوبی بااین حق می تواند درباره ی سرنوشت خود تصمیم بگیرد
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
اینا هیچکدوم مهم نیستن بگید طرح لعنتی صیانت به کجا کشید. تمام درامد من از نته و دارم خرج مادر پیرم رو میدم. اگه نت یا اینستاگرام قطع بشن به خاک سیاه میشینم
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
سلام
یه روزی صدام را شیر کردند به ایران و کویت و عربستان حمله کرد.
صدام نابود و عراق ۱۰۰ سال به عقب افتاد.زیر ساخت های عراق نابود و مردمش افسرده و روانی و داغدار.
امارت عربی متحده یک روز به سرنوشت کویت ۲۰۰۳گرفتار میشه.
روسیه بدش نمیاد ترکیه و آذربایجان و ایران سرشاخ بشند تا فقط و فقط وفقط خودش با اروپا نفت و گاز بدهد.
پس بدانید الهام علی یوف باید بدونه تو دعوا حلوا خیرات نمیکنند.مثل یمن و عراق و سوریه نشی .ضمنا اردوغان تا جایی کمکت میکنه که سرنگون نشه.
حتما اردوغان حرفه ای ظریف فراموش نکرده که گفت تا صبح نخوابیدیم.زمان کودتای ترکیه و آمدن اردوغان به ایران
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
جمهوری آذربایجان اساساً در سطح و جایگاهی نیست که بتواند در مقابل نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران به هماوردی نظامی بایستد.
بله اگر اذربایجان تنها بود عددی نبود ولی مساله اینجاست که اگر جنگی در بگیره بطور قطع ترکها هم مستقیما و اسراییل با دادن تجهیزات بطور غیرمستقیم وارد جنگ خواهندشد
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
ترکیه به هیچ عنوان درگیری مستقیم با ایران پیدا نخواهد کرد ترکیه خودش پاشنه آشیل کردها را داره و اگر درگیر جنگ بشه چه بسا کردهای ترکیه هم فرصت را مناسب ببینند و بخواهند از ترکیه جدا شوند در ضمن ما و رکردها ریشه مشترک داریم و ایران در هر صورت می تواند با کردها متحذ شود و پایان ترکیه را رقم بزنند فراموش نکنید ترکیه از سوی کردها محاصره شده است و اردوغان هم خودش خوب این را می داند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
مثل اینکه فراموش کرده اید که خود شما فارس ها چه ها با مردمان آذربایجان های ایران کرده اید همین که عده ای در اینجا بیایندپست بزارند که جنگ کنید آیا این افراد اطلاع دارند که مردم آذربایجان ، مردم خوزستان نیست مردم آذربایجان که شامل ۳۰میلیون تورک می باشد حداقل ۷۰%شان هیچ کمکی در جنگ به ایران نمی کنند مطمئن باشید که آنها آذربایجانی هستند وبرای این لحظه ها ثانیه شماری می کنند جنگ ایران و آذربایجان جنگ دو کشور نخواهد بود بلکه یک جنگ داخلی تمام عیار خواهد بود پس خواهش حکومت را تحریک به جنگ نکنید
در ضمن الان مثل سال ۵۹ نیست که جوانان دستهو ، دستهدوستان عازم جبهه ها بودند الان دیگر متاسفانه مسئولین با فساد های خود مردم را از خود خسته کرده اند
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
بشین بابا! نژاد پرست !
ناشناس
| Germany |
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
کنتور که نداره بگو ۳۰۰ میلیون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
بیا پایین بچه. سرمون درد گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
تمایل آذربایجان درنتیجه سیاست های منفعل دولت روحانی و قبل از آن در خصوص ارتباط با همسایگان است که همه چیز را قربانی برجام کردند
هر کشور همسایه بطور طبیعی دنبال پیشرفت اقتصادی است و طبیعتاً اسرائیل از این آب گل آلود استفاده و با همکاری آمریکا می خواهد با بهانه توسعه از کشور آذربایجان منفعت دوجانبه ببرد و بنوعی سوء استفاده کند
یعنی اول بهره سیاسی و دوم بهره اقتصادی
در واقع اسرائیل بعد از عدم موفقیت در اهداف خود می خواهد شبیه کاری که ایران بر سر اسرائیل آورده و از شمال و جنوب توسط حزب الله و غزه او را محصور کرده است همین کار را به خیال ابلهانه خودش بر سر ایران بیاورد و از شمال و جنوب ایران را محصور کند و بازی قومیتی دربیاورد که کشورهای همسایه باید هشیارانه عمل کنند و به دام اسرائیل که 70 سال است که مشغول مظلوم کشی و کودک کشی است نیفتند که از منظر الهی هم آخر و عاقبت خوشی ندارد
در داخل هم خوشبختانه قومیت ها قبل از آنکه اولویت آنها قومیت باشد اعتقادات و وطن پرستی است و هر قومیت احساس استقلال و دیگران را به مثابه پاره تن خود می داند و تا حد ممکن از منابع همدیگر بطور مساوی بهره می برند
اما ترکیه هم دنبال منفعت دوجانبه است اول منفعت اقتصادی و دوم منفعت قوم گرایانه
اما تمام این مشکلات همانطور که اشاره کردم ناشی از سیاست های غلط اقتصادی ما است. ما به عنوان کشور ایران دارای موقعیت بی نظیر سوق الجیشی هستیم که هم مزیت ترانزیت و هم مزیت نفت و تا حدودی کشاورری و دامداری و صنعتی را داریم
طبیعتاً آنها یعنی کشورهای همسایه های بالایی و پایینی ما موقعیت ایران را بررسی و روی آن برنامه ریزی می کنند و وقتی می بینند که کشوری که روی نفت خوابیده و صاحب منابع سرشار است درگیر تخم مرغ و مرغ و دلار افسارگسخته است و نمی تواند بازار کالا و بازار تولید خود را جمع کند دیکر روی آن حساب باز نمی کنند و نه او را دعوت به سرمایه گذاری می کنند و نه رغبت دارند از موقعیت ترانزیت و سوق الجیشی او استفاده کنند و طبیعتاً دنبال مسیر هایی می روند که هر روز قانون آنها تغییر نکند
یعنی اگر کشور ما دارای یک قانون مدون اقتصادی و صاحب یک اقتصاد سالم بود طبیعتاً کشورهای همسایه به ما نزدیک و اعتماد بیشتری می کردند و ما نباید یکطرفه به قاضی برویم
ضمن اینکه کسانی که دنبال صدور انقلاب هستند باید بفهمند که با یک اقتصاد ضعیف و تخم مرغی نه تنها موفق به صدور انقلاب نمی شوند بلکه همه را نسبت به آن متنفر و نتیجه عکس خواهد داد
ناشناس
|
Canada
|
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
پشت آذربایجان، ترکیه و اسرائیل و آمریکا هستند که در صورت جنگ، استانهای شمال غرب رو جدا و به خاک آدربایجان ملحق می کنند
فراموش نکنید ایران دارای تکنولوژی پیشرفته هارپ آست که با آن می‌تواند روسیه، امریکا و حتی چین را در عرض چند ثانیه بکلی نابود کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
تابناک نظرهایی که در تقبیح آدربایجان هست را تماما گذاشته و نظر مخالفان را سانسور
از نظرات پخش‌شده معلومه که طرفداران شما چقدر حالیشون میشه
با دم شیر بازی نکنید زمان قلدر بازی ها تمام شده پایتان را قلم می‌کنند.
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
باید آذربایجان رو برگردونیم به ایران. روسیه هم کریمه را گرفت. کی به کیه؟ میخان تحریم کنند. بکنند. ترکیه هم جرات جنگ نداره
همچنین کردستان را از ترکیه پس میگیریم اگر ترکیه وارد جنگ شود و کرد های ترکیه هم با ما خواهند بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
یاشاسین ایران
مرگ بر باکو و ترکیه مرگ بر اسراییل
ناشناس
|
Hungary
|
۱۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
جمهوری آذربایجان جزو ایران بوده. مشکل الهام علیف دیکتاتوره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
ایران هیچ گونه جنگی نباید بکند ولی باید حالیشون کند که اگر دست درازی سوی ایران به ضررتان تمام می شود و روسیه ترکیه بهترین منفعت را می برند چون در امد اقتصاد ترکیه متکی شده است به جنگ منطقه ای
morteza
|
United States
|
۲۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
مسوولینی که فکر این روزا رو نکردن باید بیان و جوابگو باشن.
منوچهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
سالهاست ما می خواهیم با دنیا بجنگیم اسرائیل و آمریکا غرب و حالا آذربایجان
آیا مردم ایران رضایت دارند که با وجود این همه مشکلات اقتصادی و معیشتی جنگی دیگر شکل بگیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
اصلان آقای بسیجی مفخور ملت ازاین دولت راضی است تازه مخواین ازربایجانو برگردونین میلیادرها دلار توکشور بیگانه بلوکه شده‌اند برگردانیدلطفن حرف مفت نزنین عمل نشان بدین
محمود‌
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
درود‌ بر صلح‌ درود‌ بر‌ دوستی‌ ملتها‌ و اقوام‌ درود‌ بر همه‌ هم میهنان‌ ترک‌ و لر‌ گیلک‌ و تالش‌ و فارس‌ و‌ ... ملت‌ ما سلحشور‌ و قدرتمند‌ ولی‌ صلح طلبو‌ مهربان‌ است. لعنت‌ بر‌ جنگ‌ و خونریزی‌ .
فاتح خیبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
باکوبایدبه سرزمین مادری وصل بشه تا برای همیشه دست اسراییل ازش کوتاه شه اسراییل دشمن ملت ایرانه ماحضوراسراییل در مرزهای خودمون تحمل نمیکنیم
ناشناس
|
Canada
|
۰۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
در آغاز جنگ قره باغ چهار نماینده ولی فقیه در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و زنجان با صدور بیانیه‌ای، دراین جنگ به طرفداری از ترکیه و آذربایجان برخاستند که برای ایران بسیار خسارت‌ بار شد. آیت‌الله‌ها محمدعلی آل‌هاشم، حسن عاملی، علی خاتمی و مهدی قریشی با شهید خطاب کردن کشته‌های آذری گفتند هیچ تردیدی در تعلق قره‌باغ به آذربایجان و لزوم بازگشت این اراضی به آذربایجان، کشور اهل‌بیت نیست و دولت آذربایجان در بازپس‌گیری این اراضی کاملاً قانونی و شرعی عمل کرده است. اگر مملکت حساب و کتاب داشت، امروز و همزمان با مانور مشترک ترکیه و آذربایجان و پاکستان از یکسو و مانور نظامی ارتش و سپاه پاسداران از سوی دیگر و در دو سوی مرز مشترک با آذربایجان، از این چهار نماینده ولی فقیه باید سئوال می شد: "شما که هر هفته دستورالعمل خطبه نماز جمعه از شورای ائمه جمعه در تهران دریافت می کنید، با توصیه و راهنمائی چه نهادی با یکدیگر جلسه مشترک تشکیل داده و آن اطلاعیه را صادر کردید؟ جنگ قره باغ به شماها چه مربوط بود؟ پس از آن اطلاعیه، چه دست هائی در شهرهای آذربایجان تظاهرات به سود آذربایجان و ترکیه و علیه ارمنستان راه اندازی کرد؟ پرچم های ترکیه را چه کسانی به دست تظاهر کنندگان داد؟ جمعیت را چه نهادهائی به مرز بردند تا به سود نیروهای نظامی آذربایجان و ترکیه شعار بدهند و از آنها حمایت کنند....؟
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
نمام توطئه ها و گرفتاریها زیر سر روسیه ملعون است. امریکا و اسرائیل بدون اذن روسیه هرگز جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران‌را ندارد. برید جیب های پوتین رو بگردید .
naser
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
برخی شخصیت های سیاسی کشور مدتی است با تکیه بر تفکرات ایرانشهری ( بخوانید پان فارسیستی ) بر شیپور دشمنی با کشورهای همسایه می دمند! اعراب را دشمن تاریخی می دانند! ترکها را مهاجم و مهاجر می خوانند! تا چند روز پیش حتی با تاجیکستان هم رابطه نداشتند! با دولت افغانستان روابط دیپلماتیک سرد بود! و اکنون تکلیفشان با طالبانش معلوم نیست! بلاتکلیف مانده اند نمی دانند سمت طالبان بروند یا سوی وارث احمد شاه مسعود!
با وجود ادعای حکومت دینی- شیعی- اسلامی رابطه ی مان فقط با کشورهای کمونیستی عالی است و با ارمنی ها!
جمهوری آذربایجان همسایه ی شمالی کشورمان با اشتراکات تباری و نژادی با ترکهای آذربایجان ایران و هم چنین دارای مشترکات دینی - شیعی سالهاست مورد غضب پان ایرانیست ها ( پان فارسیست ها ) قرار گرفته است!
پان ایرانیست ها و ایرانشهری ها آشکارا بر علیه جمهوری آذربایجان با ارامنه متحد می شوند و حتی دامنه ی این حمایت ها به مجلس ایران هم کشیده می شود احمدی بی غش نماینده ی مجلس ایران فتوای حمایت از ارمنستان متجاوز را در مقابل جمهوری آذربایجان صادر می کند!!
اگر امروز اسرائیل بهانه ای گشته برای حمله ی لفظی به جمهوری آذربایجان ! باید بدانیم که پای اسرائیل در نتیجه ی بی تدبیری سردمداران کشور ما به منطقه باز شد!
زمانیکه رهبران ما در سالروز کشتار خوجالی در تهران پاشینیان را در آغوش می کشیدند طبیعی است که جمهوری آذربایجان نیز بیکار نخواهد نشست! و آنها نیز مخالفان ایران را به حضور خواهند پذیرفت!
آقایان باید بدانند که در مقابل جمهوری آذربایجان نباید شیر شوند ملت جمهوری آذربایجان با 40 میلیون شهروند ایران همتبار و هم نژاد و با هشتاد میلیون ایرانی هم کیش هستند!
قبل از اعتراض جمهوری آذربایجان قطعا از داخل کشور صدای اعتراض بلند خواهد شد!
ای کاش آقایان آیت اله عاملی و میرتاج الدینی ونیکزاد و... به جای بیانات دشمنانه و همراهی با پان فارسیست ها با در نظر گرفتن منافع ملی حساسیت های موجود را به مرکز نشینان گوشزد می کردند! که متاسفانه چنین نشد!
اگر از حضور اسرائیل در منطقه نگرانیم پس نباید به کارهایی که اسرائیل آرزوی آنرا دارد با مدیریت ایرانشهری ها بر آن دامن زده و روی آوریم!
لازمه دوستی با ارمنستان، قطعا دشمنی با جمهوری آذربایجان نیست. میشود با در پیش گرفتن سیاست درست با هر دو کشور خردمندانه رفتار نمود و یک موازنه ای در این میان ایجاد نمود.
ارمنستان خود متوجه این امر گشته است که با بازی با کارتهای روسی در منطقه به هیچ جا نخواهد رسید در نهایت با کشورهای ترک از در دوستی وارد شده است!
حال چرا ما از این امر استقبال نکنیم! با این شیوه سیاست پیشگی نمی شود اسرائیل را از جمهوری آذربایجان بیرون ساخت!
بلگه گره ها را سفت تر و معادلات را پیچیده تر خواهیم کرد!
ایکاش حضرات چند صباحی ساکت باشند تا این سنگی که بر چاه روابط ایران و آذربایجان انداخته اند بیرون آورده شود.
با تلخیص- طاهر تقوی
ماهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
امان ازبی تدبیری مسئولان درسالهای گذشته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
اوّل اینکه به لطف سیاست های تبلیغاتی شوروی و پان ترک ها در قرن بیستم مناطق قفقاز و آسیای میانه از ایران نه تنها مثل عهد قاجار به صورت جغرافیایی بلکه به صورت فرهنگی هم جدا شدن!. دو اینکه ما تمامیت ارضی فعلی و ثبات اقتصادی پایدار رو حفظ کنیم، مشکلات مردم رو حل کنیم بعد بیفتیم به فکرهای ناپلئونی!. فرض کنید که یه روز این سرزمین ها دوباره از آن ایران بشن یا فدرالی باید بشن که چندان فرقی با امروز نداره یا اینکه اگه ما مشکلات اقتصادی و اجتماعی امروز رو حل نکنیم فردا با ملّت کشورهای تازه به آغوش مادر بازگشته یا افزایش جمعیت و تورم و بیکاری رو به رو میشیم!.
m.l
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
توی حرف اره ما برنده ایم و خوب حرف میزنیم ولی در عمل داستان فرق داره ها اشتباه نکنید
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
امروز می بینیم روزی که در جنگ باکو و ایروان چند امام جمعه با هم شور کردند و مشخص نیست از کجا دستور گرفتند که از باکو حمایت کنند و روزی که ترکیه سلاح های مفت و مجانی ناتو را در اختیار علیف قرارداد مشخص شد درک استراتژیک و راهبردی سیاست خارجه و پیش بینی وضعیت منطقه چقدر ضعیف است هر کودکی می دانست برتری علیف بر ارمنستان به ضرر منافع ملی ایران است و حالا نتیجه آن را می بینیم ایران اولا بر اساس قرارداد جدایی مناطق شمال غربی اش که هم پایان پیدا کرده و هم کشوری به نام شوروی دیگر وجود ندارد مشروعیت حکومت این مناطق را نباید بپذیرد منظورم جنگ نیست اما صراحتا باید به همه کشورهای منطقه اعلام کنند و از مجاری بین المللی نیز بازگشت این مناطق به ایران را پیگیری کنند تا زمانی که مثل چین قدرت پیدا کردیم که تایوان را بخشی از خاک خود می داند آن زمان خاک کشور را بازگردانیم .
پاورز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
خوب کامیون ایرانی داشت چه غلطی تو خاک اذربایجان میکرد که اذیتش بکنن دوما با تانکها و توپهایه هزار سال پیش نمیشه با ارتش تا دندان مسلح جنگید لطفا پاهاتون رو زمین باشه و عاقلانه فکر کنید و به عاقبت بسیار ناخوشایند این جنگ فکر کنید نمیشه با پرایدکوپتر
ناشناس
|
France
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
چرا کامنت مرا نذاشتین؟!؟!
محسن
|
Belgium
|
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
ایران هرگز با اذربایجان وارد جنگ نخواهد شد ،و اگر خواسته اذربایجان را بپذیرد کمتر از ذلت هم نیست و اگر جنگی شروع شود در تمام اطراف ایران خواهد بود،هر کسی منم منم زیادی می کند باید دید در عمل چه خواهند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت کوهرنگ روز دانشجو سایت غنی سازی نطنز