بازدید 3324

بارش باران در نوار شمالی کشور

کد خبر: ۱۰۷۸۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹ 26 September 2021

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش میزان، امین حسین نقشینه در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز فعالیت سامانه بارشی در استان‌های ساحلی دریای خزر، گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهد بود که سبب بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید و موقتی در این مناطق می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه بر روی ارتفاعات شرق استان تهران و شمال سمنان هم بارش پراکنده رخ می‌دهد، ادامه داد: فردا این سامانه بارشی سبب ایجاد بارش‌های پراکنده در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی می‌گردد و به تدریج از مرز‌های شمال شرق کشور خارج می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: از روز سه‌شنبه و طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه مجددا با شمالی شدن جریانات در دریای خزر برای گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

نقشینه با بیان اینکه بارش‌ها در گیلان از شدت بیشتری برخوردار هستند، افزود: طی ۳ روز آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در جنوب سیستان‌وبلوچستان، جنوب کرمان و بخش‌هایی از هرمزگان رگبار باران، گاهی رعد‌و‌برق و وزش باد رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا امروز و فردا در شمال شرق کشور ۸ تا درجه ۱۰ کاهش می‌یابد و دریای خزر تا صبح دوشنبه مواج و متلاطم می‌شود، توضیح داد: از بعد از ظهر امروز برای غرب کشور استان‌های ایلام، غرب خوزستان و جزایر شمال خلیج فارس و همچنین برای دامنه‌های جنوبی، البرز، تهران و سمنان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و احتمال خیزش گرد و خاک در این مناطق وجود دارد.

نقشینه با اشاره به اینکه بخش‌های شمالی و مرکزی خلیج فارس مواج و متلاطم اند، متذکر شد: برای خلیج فارس، غرب تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر و نیمه غربی هرمزگان هشدار سطح نارنجی صادر کردیم و توصیه می‌کنیم که از شنا کردن، تردد‌های دریایی غیر ضروری و به ویژه تردد شناور‌های سبک، قایق‌های صیادی و تفریحی پرهیز شود و تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی در نظر گرفته شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران عنوان کرد: برای تهران طی ۵ روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود و تا صبح دوشنبه مناطق مختلف استان با کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما همراه هستند. بیشینه دمای امروز مهرآباد ۳۰ و فردا به ۲۸ درجه می‌رسد و کمینه دمای آن هم امروز ۲۱ و فردا ۱۸ است و بعد از ظهر امروز در نیمه جنوبی و غرب استان وزش باد شدید رخ می‌دهد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022