بازدید 2379
مهرعلی به همراه عزیزی خادم در سفر به لیتوانی حضور پیدا کرد و حتی در سفری که رئیس فدراسیون به آلمان داشت، سرپرست نایب رئیسی وی که البته حضور او تا امروز در فدراسیون غیرقانونی بوده، او را در نشست با اینفانتینو همراهی کرده
کد خبر: ۱۰۷۷۸۴۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹ 22 September 2021

بعد از انتخاب رئیس جدید فدراسیون فوتبال، شهاب عزیزی خادم روز 27 اسفند حمیدرضا مهرعلی را به عنوان سرپرست نایب رئیسی انتخاب کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، انتخابی که تا امروز همچنان تحت عنوان سرپرست ادامه دار شده؛ در حالی که این موضوع رسما اساسنامه و قوانین انتخابات فدراسیون فوتبال را نقض کرده است. در واقع، هم انتصاب سرپرست غیرقانونی به شمار می رود و حتی تداوم این حضور که شائبه های زیادی را در پی داشته است.

در بند 4 ماده 26 اساسنامه آمده است: بعد از انتخاب رئیس، مجمع عمومی باید در مورد نامزدهای معرفی شده برای پست‌های نایب رئیس اول، دوم و سوم رأی‌گیری کند. برای انتخاب نواب رئیس، کسب اکثریت (بیش از 50 درصد) آرای معتبر ماخوذه مورد نیاز است. اگر مجمع عمومی یک یا چند نفر از این نامزدها را با اکثریت (بیش از 50 درصد) انتخاب نکند، رئیس باید نامزد یا نامزدهای دیگری را حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ خاتمه مجمع عمومی جهت انتخاب به مجمع عمومی معرفی کند. متعاقباً هیئت رئیسه هم باید یک مجمع عمومی انتخاباتی فوق‌العاده برگزار کند.

از تاریخ انتخاب مهرعلی به عنوان سرپرست نایب رئیسی فدراسیون تا امروز 7 ماه گذشته و نه مجمع عمومی تشکیل شده و نه عزیزی خادم اقدامی برای تشکیل مجمع و معرفی نایب رئیس خود انجام داده است. عجیب تر این است که مهرعلی به همراه عزیزی خادم در سفر به لیتوانی حضور پیدا کرد و حتی در سفری که رئیس فدراسیون به آلمان داشت، سرپرست نایب رئیسی وی که البته حضور او تا امروز در فدراسیون غیرقانونی بوده، او را در نشست با اینفانتینو همراهی کرده است!

 

باید از هیات رئیسه فدراسیون سوال کرد که چرا نسبت به این بی قانونی واکنشی ندارد و تا چه زمانی قرار است حضور افراد مختلف در کمیته های فدراسیون، نایب رئیس و دبیرکل به صورت سرپرست که مغایر صریح اساسنامه است، ادامه داشته باشد که در نهایت برخی از آنها به سفرهای توریستی هم اعزام شوند؟ آیا قرار است هیات رئیسه فدراسیون که با شعار قانونگرایی وارد هرم مدیریتی این رشته شده، تماشاگر بی قانونی در فدراسیون باشد؟

منبع:فارس

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول مجید عشقی طرح صیانت از حقوق کاربران سند همکاری 25 ساله ایران و چین ولی الله سیف احمد عراقچی