بازدید 4177
در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۸ میلیون آمریکایی فاقد پوشش بیمه ای بوده اند که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ رشد قابل توجه ۸.۶ درصدی را نشان می دهد.
کد خبر: ۱۰۷۷۳۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰ 20 September 2021

کاهش درآمد آمریکایی ها

به گزارش ایسنا به نقل از فاکس بیزینس، در حالی که اقتصاد آمریکا کماکان درگیر مواجهه با پیامدهای ناشی از کرونا است، نتایج یک گزارش جدید نشان می دهد در سال ۲۰۲۰ درآمد شهروندان آمریکایی کاهش پیدا کرده است. یک سال قبل از آغاز کرونا متوسط درآمد تعدیل یافته (با نرخ تورم) خانوارهای آمریکایی به رکورد سال ۱۹۶۷ میلادی رسیده بود اما در سال ۲۰۲۰ این رقم با ۲.۹ درصد کاهش نسبت به سال قبل خود به ۶۷ هزار و ۵۰۰ دلار رسیده است.  

همچنین نرخ فقر در آمریکا در سال ۲۰۲۰ معادل ۱۱.۴ درصد اندازه گیری شده که این رقم نسبت به سال قبل یک درصد بیشتر شده است. در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار آمریکایی در فقر زندگی می کرده اند که نسبت به سال قبل سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بیشتر شده است. طبق اعلام مراجع رسمی، درآمد کمتر از ۲۶ هزار و ۲۰۰ دلار در سال در آمریکا در محدوده خط فقر قرار می گیرد.  

در این سال ۲۸ میلیون آمریکایی فاقد پوشش بیمه ای بوده اند که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ رشد قابل توجه ۸.۶ درصدی را نشان می دهد. بخش بزرگی از اقتصاد آمریکا سال قبل تحت تاثیر شیوع کرونا به تعطیلی کشیده شد و شرکت ها مجبور شدند دست به تعدیل گسترده نیرو بزنند. در سال ۲۰۲۰ اقتصاد آمریکا بدترین عملکرد خود را پس از جنگ جهانی دوم به ثبت رساند.  

با این حال شرایط امسال رو به بهبود است و انتظار می رود متوسط درآمد امسال دست کم به سطح سال ۲۰۱۹ برگردد. یک کارگر حوزه فلزات در همین رابطه گفت: سال قبل از کار اخراج شدم اما اکنون مجددا به سر کار فرا خوانده شده ام. دستمزدم هم به ۲۰ دلار در ساعت افزایش پیدا کرده و همسرم نیز توانسته است کار جدیدی پیدا کند.  

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین روز پرستار سایت غنی سازی نطنز بودجه 1401