بازدید 21030
در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۳۶ میلیون و ۶۳۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۲۲ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۲۰۶ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۷۵۹۵۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶ 13 September 2021
تابناک اجتماعیتاکنون ۲۴ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۷۵۰ دوز اول و ۱۲ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۵۹۸ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به ۳۶ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۳۴۸ دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۲۰۵ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد که بیشترین تعداد واکسن تزریق شده در روز در ایران است.

به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۲ هزار و ۵۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۳۱۶۳ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۳۲۷ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۴۴۸ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۴ هزار و ۷۵۹ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۲۱۵ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۷۲۰۶ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۰ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۳۲۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۱۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
با تشکر از کادر درمان، فعالان وزارت بهداشت در مدیریت کرونا و تزریف واکسن، و نیروهای نظامی و انتظامی که در این وضعیت بحرانی به کمک کشور آمده اند.
اشنالله بتوانیم روزانه 2 میلیون واکسن تزریق داشته باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
همتی بخاطر نبود اف ای تی اف واکسن نمیاد الان میگن این واکسن دولت قبل خرید چقد دروغ
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
به امید روزی دو میلیون دوز
Rahman
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
هفته گذشته ثبت احوال 9000 مورد مرگ اضافی نسبت به سال‌های قبل ثبت کرده واین نشان دهنده غیر واقعی بودن آمار مرگ ومیر در اثر کرونا در کشور است چون که بر اساس آمار آقایان 3500-600نفر فوتی کرونا داشته‌ایم واگر بخ اهیم آمار شما را بپذیریم اختلاف 6500 نسبت به سال‌های قبل قابل توجیه نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
چراهرچه تزریق واکسن بیشتر میشه تاثیری درمیزان نبتلایان نداره؟
ضمن اینکه میزان تست روزانه ما نسبت به خیلی از کشورهای باجمعیت یکسان کمتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
سرعت واکسیناسیون الان خوب شده ولی تا 2 میلیون و 3 میلیون جا داره بالاتر بره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
لطفا یکی از مسئولین بررسی کنه که وقت تعیین شده برای واکسن در دانشگاه الزهرا که ساعت 18.45 یکشنبه بوده چطور درب ورودی را ذر ساعت 18.15 بستن و گفتن که خسته شدن و امروز که واکسن زده شد از درج شماره سریال واکسن در برگه واکسیناسیون به علت وقتی که از انها میگیره خودداری کردند؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
این فرق رئیسی و روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
عجیبه که واکسیناسیون بیشتر شد اما آمار مبتلا کم نشد . مرگ و میر هم 450 رقم بالاییست
ناشناس
|
Malaysia
|
۲۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
سرعت واکسیناسیون در ایران در یکی دوهفته اخیر بالاتر از تقریبا رکوردهای تابحاتل تمام کشورهای بزرگ دیگر بوده.
البته با درنظرگرفتن جمعیت، مثلا آمریکا 2.5 تا 3 میلیون در روز تزریق می کرد و به یک روز 4.6 میلیون هم رسید، یا چین حدود 15 میلیون، ولی یک روز به 24 میلیون هم رسید، ولی اگر به نسبت جمعیت، حساب کنید، ایران حداقل در یکهفته اخیر رکوردهای آنها را شکسته و حتی آمار امروز، آمار حداکثر روز آنها را هم شکسته. یا مثلا ترکیه در یکی دو روز به 1.7 رسیده، ولی در تقریبا در تمام روزهای دیگه، زیر یکمیلیون بوده.
بلحاظ تعداد درصد واکسینه ها هم، از اندونزی و پاکستان که خیلی عقبتر بود، الان جلو زده. با این سرعت بزودی از روسیه و هند هم جلوتر می زنه.
ناشناس
|
Malaysia
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
متاسفانه یک عده مرتب تکرار می کنند که اگر واکسیناسیون زودتر میشد، اینهمه آدم نمی مردند. درحالیکه این حرف خیلی درست نیست. اولا 6 ماه قبل که بهیچوجه برای ایران واکسن نبود. 3 ماه قبل هم تازه اگر میشد واکسن واردکرد، مقدارش بسیار ناچیزتر از الان بود (الان تولید واکسن در دنیا ذر روز، از مصرف واکسن بیشتر شده!) و درنتیجه حتی اگر هم به حدود 40 درصد واکسیناسیون می رسیدیم (که بسیار بسیار بعید بود)، مقدار ناچیزی در آمار تلفات روزانه تاثیر می گذاشت.
بسیاری از کشورها حداکثر تلفات روزانه شان را وقتی داشتند و دارند که واکسیناسیونشان درحدود 40 تا 60 درصد بوده.
اینرا هم باید درنظربگیرید که ایران در آزمون هیچ واکسن خارجی شرکت نکرد و بنابراین در اولویت واکسن نبود و تحریمها هم مزید علت؛ و تازه واکسن خودش را هم که اواخر بهارساخت، خط تولیدش را از قبل ایجاد نکرده بود و کلی عقب افتاد.
در ضمن در میزان تلفات نسبت به جمعیت، از آخر به اول، ایران 47 است. یعنی 46 کشور ازجمله آمریکا 21 و انگلیس 23 و برزیل 9 و پرو هم اول، وضعشان بدتر از ایران بوده است. یعنی آمار ایران بطورمعمول هم که حساب کنید، حتی نسبت به کشورهایی که زودتر واکسینه شده اند، هم خیلی بهتر است. البته ممکنست بگویید آمار ایران بد است.. خب پس فکر می کنید آمار برزیل و پرو و افغانستان و پاکستان و اندونزی و عراق و حتی آمریکا و انگلیس چقدر دقیقتر از ایران است؟!!!

خلاصه مشکل از نبود واردات نبود؛ مشکل همین ضعف در کنترل محدودیتهای کرونایی در درجه اول، نبود کنترل دقیق مرزها، و در درجات بعد عدم شرکت در کارآزمایی واکسنهای خارجی (بخصوص چین که با ترکیه و امارات و عربستان و برزیل و ... مشارکت کرد و بعد هم به همه شان زودتر واکسن را داد) و درنهایت نبودن به فکر خط تولید انبوه واکسن داخلی بود.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول مجید عشقی طرح صیانت از حقوق کاربران ولی الله سیف احمد عراقچی رسول جلیلی