بازدید 23020
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون با شاخص صعودی بورس عکس یادگاری نمی‌اندازیم! آخرین خبر‌ها از تغییر دامنه نوسان بورس، ارزش سهام عدالت به چند میلیون تومان رسید؟ امکان فروش سهام عدالت به صورت بلوکی، ادامه تلاش روسیه و چین برای کنار گذاشتن دلار از معاملات دوجانبه و جهش صادرات محصولات کشاورزی روسیه را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۷۴۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹ 05 September 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون با شاخص صعودی بورس عکس یادگاری نمی‌اندازیم! آخرین خبر‌ها از تغییر دامنه نوسان بورس، ارزش سهام عدالت به چند میلیون تومان رسید؟ امکان فروش سهام عدالت به صورت بلوکی، ادامه تلاش روسیه و چین برای کنار گذاشتن دلار از معاملات دوجانبه و جهش صادرات محصولات کشاورزی روسیه را در بر دارد.

با شاخص صعودی بورس عکس یادگاری نمی‌اندازیم!

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به روند صعودی بازار سرمایه در هفته‌های اخیر اظهار کرد: زمانی که بازار نزولی بود و اعلام می‌کردیم روند نزولی ربطی به سازمان ندارد، مورد انتقاد قرار می‌گرفتیم اما در روزهای صعودی هم بر این نکته تاکید می‌کنم، با شاخص صعودی هم عکس یادگاری نمی اندازیم.

سیگنال دلاری «سرای شهزاده» به «سبزه میدان» / رقم عیدی و درصد افزایش حقوق کارکنان دولت در ۱۴۰۱/ واکنش منفی بورس به سخنان رئیس سازمان بورس/ پیش بینی تحلیلگران از قیمت طلا

واکنش منفی بورس به سخنان رئیس سازمان بورس

در حالی که روز گذشته، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۰۴۲۸ واحدی معادل ۱.۳۴ درصد به یک میلیون و ۵۴۱ هزار و ۵۴ واحد رسید، در معاملات امروز و در یک ساعت ابتدایی شروع بازار، نماگر کل بورس با افت بیش از هشت هزار واحدی مواجه شده است. /جزئیات بیشتر 

آخرین خبرها از تغییر دامنه نوسان بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آخرین وضعیت طرح سازمان بورس درمورد تغییر دامنه نوسان را تشریح کرد. محمدعلی دهقان دهنوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برنامه سازمان بورس برای تغییر دامنه نوسان اظهار کرد: برای این تغییر سازمان یک طرح تحقیقاتی دارد که تقریبا در مرحله نهایی و جمع بندی است. پس از آنکه جمع بندی شد، مرحله ای برای نظرخواهی از فعالین بازار سرمایه در نظر گرفته شده است و اگر نهایی شد اجرایی میکنیم. وی ادامه داد: دامنه نوسان، حجم مبنا و... جزو زیرساخت های بازار هستند و هرکدام باید با اجزای دیگر دیده شوند، تغییری که داده میشود هم برای همیشه باشد نه اینکه طرحی انجام دهیم و بعد تغییر داده شود. قصد داریم یک طرح بلند مدت طراحی کنیم.

ارزش سهام عدالت به چند میلیون تومان رسید؟

در پایان معاملات دیروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۱۴ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۱۹۰ تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱.۵ درصد معادل ۲۳۲ هزار و ۴۳۰ تومان افزایش داشت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۸ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۵۱۴ تومان رسیده است.

ارزش سهام عدالت ۱۳ شهریور | ۶۰ درصد سهام عدالت خود را امروز چقدر می‌توانید بفروشید؟

امکان فروش سهام عدالت به صورت بلوکی

به گفته رییس سازمان بورس، ۴۰ درصد باقی مانده سهام عدالت در آینده آزادسازی می‌شود و امکان فروش سهام عدالت به صورت بلوکی وجود دارد. محمدعلی دهقان دهنوی درباره واریز باقی مانده سود سهام عدالت خاطرنشان کرد: بخشی از عدم پرداخت سود سهام عدالت ناشی از افزایش سرمایه شرکت‌ها بود و در این میان با شرکت‌هایی که سود خود را پرداخت نکرده اند، به طور حتم از نظر انضباطی برخورد می‌شود. مقدار سود باقیمانده کم است و با توجه به اینکه پرداخت سود سال ٩٩ نزدیک است، بنابراین باقیمانده سود سهام عدالت با سود سال ۱۳۹۹ پرداخت می‌شود. رییس سازمان بورس در ادامه به فروش سهام عدالت اشاره کرد و گفت: همچنان امکان فروش بلوکی سهام عدالت مانند قبل وجود دارد، از آنجا که در ماه‌های قبل خریدار نداشت، اکنون با توجه به وجود خریدار بالقوه فروش بلوکی امکان پذیر است. دهقان دهنوی خاطرنشان کرد: سهام عدالت چند ماه است فروش نرفته. در این زمینه اطلاع رسانی شد تا افرادی که درخواست فروش داده بودند، درخواست خود را بررسی کنند، زیرا امکان لغو فروش سهام برای این افراد در نظر گرفته شد.
 

سیگنال دلاری «سرای شهزاده» به «سبزه میدان»

در اولین روز هفته، دلار در مسیر نزولی حرکت کرد. روز شنبه، اسکناس آمریکایی ۲۳۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۲۷ هزار و ۵۰ تومان رسید. به گفته برخی فعالان، ازسرگیری فعالیت بازار صرافی و تبادل پول و ارز در کابل مهم‌ترین عاملی بود که در ابتدای هفته انتظارات معامله‌گران ارزی سبزه‌میدان را تحت تاثیر قرار داد و تمایل به فروش را در بازار ارز داخلی بالا برد. به نقل از دنیای اقتصاد، با اعلام خبر آغاز به کار بازار صرافی کابل به نام «سرای شهزاده» توسط سخنگوی طالبان، وسترن یونیون، بزرگ‌ترین شرکت انتقال و حواله پول در جهان، اعلام کرد که خدمات خود به افغانستان را پس از حدود دو هفته تعلیق، از سر گرفته است. این مساله به آن معناست که احتمال آرام گرفتن فضای ارزی افغانستان بیشتر شده است.

سیگنال دلاری «سرای شهزاده» به «سبزه میدان» / رقم عیدی و درصد افزایش حقوق کارکنان دولت در ۱۴۰۱/ واکنش منفی بورس به سخنان رئیس سازمان بورس/ پیش بینی تحلیلگران از قیمت طلا

آرام شدن بازار ارزی کابل بر بازار داخلی می‌تواند دو اثر داشته باشد؛ از یک سو، با آغاز مبادلات ارزی کشور همسایه، تقاضا برای تهیه ارز به شکل اسکناس از بازار ایران کاهش پیدا می‌کند و از سوی دیگر، در صورت پایین آمدن ارزش دلار در افغانستان، امکان انتقال ارز به ایران بیشتر خواهد شد. بسیاری از معامله‌گران عنوان می‌کردند که در گذشته از بازار هرات، دلار به شکل اسکناس وارد بازار داخلی می‌شد، ولی پس از قدرت گرفتن طالبان، ورود ارز به ایران دشوارتر شد. البته بخشی از معامله‌گران دیدگاه متفاوتی درباره اثرات بازار افغانستان بر بازار داخلی دارند. این دسته از معامله‌گران اعتقاد دارند‌ با نا‌امنی‌های افغانستان، افراد زیادی به سوی ایران آمده‌اند و با فروش ارزهای خود زمینه‌ساز تقویت سمت عرضه در بازار داخلی شده‌اند. در این میان شماری از فعالان باور دارند که وقایع افغانستان چندان بازار ارز داخلی را تحت تاثیر قرار نداده است. این گروه اعتقاد دارند بازار بیشتر در انتظار روشن شدن تکلیف مذاکرات هسته‌ای است و تا زمانی که ابهام مذاکراتی وجود دارد، بازیگران ارزی ترجیح می‌دهند که خرید و فروش سنگینی را انجام ندهند. به باور برخی فعالان، معامله‌گران دلار، خرید‌و‌فروش‌های خود را کاهش داده‌اند و در حال سنجش وضعیت بازار هستند. کاهش فعالیت معامله‌گران موجب شده است که شدت نوسانات قیمتی و انتظار برای شکست مقاومت یا حمایت‌های سنگین اسکناس آمریکایی کاهش پیدا کند.

ادامه تلاش روسیه و چین برای کنارگذاشتن دلار از معاملات دوجانبه

الکساندر دیوکوف، مدیرعامل گازپروم نفت، گفت: این شرکت برای پرداخت هزینه سوخت هواپیماهایی که بین چین و روسیه در پرواز هستند، از روبل و یوآن به جای دلار استفاده خواهد کرد. دیوکوف گفت: ما این اقدام را از ماه سپتامبر آغاز کرده‌ایم و تا پایان سال تمام پرداخت‌های ما بابت سوخت هواپیما در چین به یوآن خواهد بود. او اضافه کرد: هزینه همه هواپیماهای چینی که در روسیه سوخت‌گیری مجدد می‌کنند، هم به روبل پرداخت خواهد شد. گازپروم نفت که اپراتور سوخت‌گیری هواپیما در ۳۴ فرودگاه چین است، پس از مذاکرات طولانی با اپراتور ملی سوخت جت چین به توافق رسیدند تا در پرداخت‌های خود دلار را کنار بگذارند. دیوکوف می‌گوید: البته این اولین باری است که در صنعت هوانوردی چین و روسیه دلار کنار گذاشته می‌شود و اولین پرداخت‌های به یوآن و روبل تأثیرات اقتصادی مهمی خواهد داشت. دیوکوف در پایان گفت: گازپروم نفت و اپراتور چینی همتای آن تا ۲۰۲۵ ظرفیت سوخت‌گیری ایستگاه‌های خود در فرودگاه‌های چین و روسیه را دو برابر کرده و به ۲۵۰ هزار تن در سال خواهند رساند. حجم کل سوخت جت فروخته شده توسط گازپروم نفت در فرودگاه‌های چین در نیمه اول سال ۲۰۲۱ با جهش ۱۲ درصدی نسبت به سال گذشته به ۵۶.۵ هزار تن رسیده است.

رقم عیدی و درصد افزایش حقوق کارکنان دولت در ۱۴۰۱

مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بخشنامه بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت را ابلاغ کرد. 
سیگنال دلاری «سرای شهزاده» به «سبزه میدان» / رقم عیدی و درصد افزایش حقوق کارکنان دولت در ۱۴۰۱/ واکنش منفی بورس به سخنان رئیس سازمان بورس/ پیش بینی تحلیلگران از قیمت طلا
 
بنا بر این بخشنامه، سقف افزایش حقوق و دستمزد کارگران و نیروی انسانی شرکت‌های دولتی در سال ۱۴۰۱ علی‌الحساب ۱۰ درصد تعیین شده است. رقم قطعی ضریب حقوق و مزایای کارکنان شرکت‌های دولتی به تصویب هیات وزیران می‌رسد. همچنین رقم قطعی افزایش حقوق کارگران، مشمول قانون کار هم به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید. مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) در بودجه پیشنهادی، معادل ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به صورت علی‌الحساب پیش‌بینی شده است و رقم قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

جهش صادرات محصولات کشاورزی روسیه

وزارت تجارت روسیه در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، صادرات محصولات کشاورزی این کشور در بازه ژانویه تا آگوست ۱۸ درصد نسبت به سال گذشته جهش کرده است. از نظر پولی، رشد صادرات روسیه به حدود ۲۰ میلیارد دلار رسید. صادرات غلات با ۱۵ درصد جهش به حدود ۶ میلیارد دلار رسید، در حالی که فروش خارجی روغن و چربی‌ها با جهش فوق‌العاده ۴۴ درصدی به ۴.۵ میلیارد دلار رسید. صادرات شیر و محصولات لبنی شاهد جهشی ۲۶ درصدی بود و به ۹۰۵ میلیون دلار رسید. فروش بین‌المللی ماهی و غذاهای دریایی ۸ درصد رشد کرد و به ۳.۴ میلیارد دلار رسید. در همین زمان، صادرات مواد غذایی و مواد فرآوری شده با ۶ درصد افزایش به ۲.۶ میلیارد دلار رسید.

ترکیه و اتحادیه اروپا در این بازه بزرگترین واردکنندگان محصولات کشاورزی روسیه بوده‌اند و به ترتیب ۱۲.۵ درصد و ۱۱.۵ درصد از کل صادرات کشاورزی روسیه را به خود اختصاص داده‌اند. کره‌جنوبی با ۷.۵ درصد و قزاقستان با ۵.۹ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. مصر، بلاروس، اوکراین، ازبکستان و عربستان سعودی، سایر واردکنندگان مهم محصولات کشاورزی از روسیه هستند. واردات محصولات کشاورزی روسیه به کره‌جنوبی در این بازه ۵۳ درصد جهش کرد و به ۱.۴۸۹ میلیارد دلار رسید، در حالی که میزان صادرات به اروپا ۳۱ درصد جهش کرد و به ۲.۳۵۶ میلیارد دلار رسید. ترکیه خرید محصولات کشاورزی از روسیه را ۳۰ درصد افزایش داد و به ۲.۴۹۲ میلیارد دلار رساند، در حالی که قزاقستان ۱.۱۷۲ میلیارد دلار مواد غذایی از روسیه خرید. صادرات این محصولات به چین در این بازه ۷ درصد سقوط کرد و به ۲.۳ میلیارد دلار رسید.

پیش بینی تحلیلگران از قیمت طلا

تحلیلگران می گویند اونس طلا ممکن است روند صعودی به سمت مرز ۱۹۰۰ دلار را شروع کند زیرا سرمایه گذاران منتظرند بانک مرکزی آمریکا، برنامه تعدیل خرید ماهانه اوراق قرضه را عقب بیندازد. این تغییر ناگهانی پیش بینی های پولی که از قیمت طلا پشتیبانی کرد، پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا روی داد که نشان داد تنها ۲۳۵ هزار شغل در اوت ایجاد شده است. آمار مذکور به میزان قابل توجهی ضعیف تر از پیش بینی ایجاد ۷۲۰ هزار شغل جدید از سوی اقتصاددانان بود. این میزان اشتغال جدید از بدبینانه ترین برآوردها هم پایین تر بود. آدام بوتون، استراتژیست ارزی ارشد فارکس به کیتکونیوز گفت: بانک مرکزی آمریکا در سپتامبر به تعدیل خرید ماهانه اوراق قرضه اشاره نخواهد کرد و آنها پیش از نشست نوامبر کمیته بازار آزاد فدرال، تنها یک گزارش اشتغال دیگر دریافت خواهند کرد. شکسته شدن مقاومت بازار طلا در سطح ۱۸۳۴ دلار قریب الوقوع است و طلا بالاتر خواهد رفت.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۵ تن شرکت کردند که از میان آنها ۱۰ تن معادل ۶۷ درصد به افزایش قیمت طلا و دو تن معادل ۱۳ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و سه تن معادل ۲۰ درصد نظری نداشتند. در این بین، ۶۳۷ تن در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خُرد شرکت کردند که از میان آنها ۴۱۶ تن معادل ۶۵ درصد به افزایش قیمت طلا و ۱۱۸ تن معادل ۱۹ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند، در حالی که ۱۰۳ تن معادل ۱۶ درصد نظری نداشتند.

خوش بینی نسبت به هفته پیش افزایش پیدا کرده و هر دو گروه تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران غیرحرفه ای انتظار دارند قیمتها به سطح بالاتری صعود کنند. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا با ۲۲ دلار و ۲۰ سنت معادل ۱.۲ درصد افزایش، در ۱۸۳۳ دلار و ۷۰ سنت بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۸ درصد افزایش ثبت کرد. دیوید میدن، تحلیلگر بازار در شرکت اکوئیتی کپیتال گفت: به دلار آمریکا چشم دوخته است. اگر شاخص دلار آمریکا به پایین ۹۱.۷۵ واحد نزول کند، در این صورت، قیمت طلا صعود بیشتری خواهد کرد. با این حال، وی خاطرنشان کرد، مایل است اول شکسته شدن سطح ۱۸۳۵ دلار را مشاهده کند که سطح مقاومتی کوتاه مدت قابل توجهی است. طلا امسال سه بار در آزمودن و شکستن این سطح مقاومتی ناموفق بوده است. جیم ویکاف، تحلیلگر فنی ارشد کیتکو گفت: خریداران طلا برتری فنی دارند و وی انتظار دارد قیمتها در کوتاه مدت صعود کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
این آقای میر کاظمی نگاهی به نرخ تورم بیندازند آنوقت بگویند افزایش ده درصدی حقوق
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
ایشان روی اصحاب کهف را سفید کردند با ای بیانات ارزشمندان
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
آقای میرکاظمی اصلا میتواند کارمند را بفهمد و درک کند با این حقوقها نمیشود زنده ماند و خدمت
کرد میخواهند کارمند را مشتاق خدمت به خلق کنند یا از قبل شرمنده تر نسبت به خانواده
کارمندی که روز به روز بیشتر شرمنده زن و بچه میشود خیانت نکند کارمندی بسیار باتقوایی است خیلی با تقواتر از مدیران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
هنوز نصف سال نشده و کارمندان به اندازه نصف ماه کلا کار نکرده اند و فکر و عیدی و پاداش هستند برای کدام کار ؟؟؟؟؟
پاسخ ها
امیرحسین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
احتمالا کارمند نیستید وگرنه میدونستید کارمندان سرکارند و در این شرایط کرونایی سخت کار میکنند مثل کارمندان بانک که خیلی هاشون از کرونا فوت کردند و برخی روزها هم در خانه با اینترنت خدمت رسانی میکنند ی کم منصف باشیم
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
بزرگ گواران و عزیزان مسئول کشور . شما می دانید تا همین الان بیش از 50 درصد تورم از اول سال به کارمندان و حقوق بگیران تحمیل شده پس این بحث افزایش 10 درصدی دیگر چیست ؟ حداقل باید 30 تا 40 درصد حقوق ها رو افزایش دهید تا انشالله در دولت جناب رئیسی که اقتصاد آرام گرفت برای سال بعد تا 15 درصد افزایش هم خوب است .
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
آقای میر کاضمی مثل اینکه در این کشور زندگی نمی کنه . میزان افزایش حقوق 10 درصد یعنی چی ؟ آخه مرد حسابی یک نگاهی به قیمتها و کرایه خونه ها بیانداز تا بیشتر بفهمی . آیا اصلا خبر داری که قیمت مرغ ،گوشت ، برنج و ...... در این کشور کیلویی چنده ؟
کارمند بینوا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
جناب آقای میرکاظمی به جای فشار به قشر ضعیف کارمند و فریز درامد ایشان به فکر دریافت کنندگان حقوق های نجومی و افرادی باشید که از چندجا حقوق دریافت میکنند
تجربه نشان داده فشار برای عدم افزایش حقوق کارمندان فقط باعث فشار به قشر حداقل بگیر و اداراتی میشود که از مراکز قدرت دور هستند وگرنه افزایش حقوق نهادها و ادارات خاص همواره مطلوب هست
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
نرخ دلار ربطی به سرای شهزاده ندارد!!!!!
لبنیات چرا پس دوباره ۳۸ درصد گران شده؟؟؟؟؟
تو ماست و پنیرها مگر دلاره؟؟؟؟؟؟
دلار که ادعا میفرمایید ارزان شده و ارزانی دلار به معنی کاهش تورم ماهانه یا روزانه منتهی لبنیات از چه سیکلی پیروی میکنند!!!!!!!
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
از طرف من به رئیس سازمان بورس بگویید بگذار یک مقدار ضررهای مردم برگرده بعد نطق کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
در اواخر دولت احمدی نژاد ما شاهد شوک ناشی از ارز بودیم در دو سال آخر دولت روحانی هم ما شاهد شوک ناشی از ارز بودیم قبل از آنهم در دولت هاشمی و حتی در زمان قبل از انقلاب هم شاهد شوک های ناشی از ارز بوده ایم
علت این شوک ها ناشی از فروش نفت و ورود دلار آن به داخل و عدم برنامه ریزی درست روی آن است
برجام و تحریم ها با تمام مشکلاتش اما این موقعیت را در اختیار مسئولین اقتصادی قرار داده که بتوانند کشور را از این معضل تاریخی نجات دهند و ما را به یاد جمله اگر خدا خواهد عدو شود سبب خیر می اندازد
موضوع مهم این است که نباید با حل مشکلات تحریم و مذاکرات وین که احتمال آن زیاد است دوباره به حالت قبل بازگشت و مشکلات تحمل شده توسط مردم بی ثمر شود
در زمان قبل از انقلاب مقداری از پول های نفت صرف خرید سهام های خارجی و مسائل دفاعی می شد
و درحال حاضر هم تحت هر شرایطی باید روی پول حاصل از نفت و ارز حاصل از آن برنامه دقیق و کارشناسی شده انجام شود و خروجی آن تبدیل به نقدینگی در مسیر دلالی و تورم نشود و اگر هم تبدیل به نقدینگی می شود حداقل در مسیر تولید و اشتغال قرار گیرد و برای رسیدن به این هدف باید زمینه ای ایجاد شود که سود هنگفت در مسیر تولید بدست آید نه در مسیر دلالی تا از این طریق صاحبان ثروت و سود به سمت تولید تشویق شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
دیواری کوتاه تر از دیوار کارمند و کارگر نیست
حقوق نگرفته ، مالیات ازشون گرفته می شه
افزایش حقوق سالانه شون هم همیشه یک چهارم تورمه
سفره های این عزیزان ، توسط مسئولین تبدیل به یه ورق روزنامه شده
آخه شب عیدی ، با یک میلیون و ششصد هزار تومن که حداقل دویست هزارتومنشم بابت مالیات کسر می شه ، چی می شه خرید ؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
اگردیواری کوتاه ترازکارمندوکارگرنیست وشماازدیوارکوتاه خوشت نمیآید بروجائیکه دیوارت بلندشود اخرمگرآنها شاخ ودم‌دارند انها هم مثل شما هستند ولی باهوش تر وپرتلاشتر گناه آنها چیست
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
دلاذدومرتبه اوج گرفت باوجودیکه رئیس محترم جمهورگفتند
که قصد رفع تحریمهارادارنددلاربجای کاهش قیمت گرانترشد
یعنی بازاراینهمه دیرباوراست فکرمیکردیم بااین قول امروزقیمتها
کاهش میابد ولی برعکس شد چرا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
خسته نباشی دلاور... 10% افزایش حقوق با این تورم؟
قانوناً افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم باشد که هیچ وقت رعایت نشد
متذکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
ظاهراً تبلیغ «کاش حقوقها افزایش نمی یافت» برای این بود عدم افزایش یا افزایش ناچیز حقوق ها را در مقابل گرانیهای لحظه ای جا بیاندازند!
آقای کاظمی شما که ادعا کرده بودی بودجه انقباضی شامل حقوق ها نمی شود. ولی ظاهراً هدفتان بر عکس عدم افزایش حقوقها بوده تا بودجه انقباضی!
افزایش حقوقها هیچ تأثیری در تورم ندارد. همانطوریکه در چند سال اخیر افزایش حقوقها کمتر از نصف تورم رسمی و بسیار کمتر از تورم واقعی بوده است! ولی با این وجود تورم بصورت افسار گسیخته روند صعودی دارد. در حالیکه که نفع آنرا تنها عده ای معدود سودجو برده اند!
مستوفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
بیچاره حقوق بگیرا تورم 50درصد اضافه سالیانه10 درصد
بیداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
با این اوضاع و احوال و گرونی و تورم وحشتناک چندساله دیگه حقوق کارمندام میشه مثل یارانه امروز که دیگه ارزش نداره،وای به حال اون روزا !!!!!
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
دولت اگر و اگر قدرت داردجلوی افزایش قیمتهای کالاهای اساسی مردم را بگیرد ما با دلار کاری نداریم شما هم نداشته باش داداش...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
"علی‌الحساب ۱۰ درصد تعیین شده" هنر نزد ایرانیان است و بس!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
میر کاظمی از نوبخت که بدتر شد ۱۰ درصد یعنی چه حداقل باید ۴۰ در صد باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
اول میگن ۱۰ درصد که همه شاکی بشن ، بعد میگن ۲۵ درصد که مردم بگن دمشون گرم !!!در صورتی که زیر ۴۰ درصد واقعا ستمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
معلومه از مملکت بی خبری. آنوقت بقرمایید تورم چند درصده ؟
امیرحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
سلام
من کارمند میشناسم که چند ماه است گوشت نخورده حتی نمیتواند اجاره خانه خود را بدهد با افزایش تورم شدید وضع معیشت حقوق بگیران خراب است همیشه از کارمندان دولت مالیات کسر میشود ولی کاسب ها مغازه داران تاجران پزشکان مالیات پرداخت نمیکنند چرا کسری بودجه دولت را مثل کشورهای دیگر از مالیات بر دراآمد کاسبکاران و پزشکان و کارخانه داران تامین نمیکنید تا عدالت هم برقرار شود و فاصله طبقاتی هم موجب بی عدالتی و جرم و جنایت در مملکت نشود. لطفا تجدید نظر نمایید و متناسب با تورم حقوق را افزایش دهید و با مالیات بر پولداران مثل پسته داران ،کارخانه داران و پزشکان کسری بودجه را تامین کنید و ارزش پول ملی هم افزایش دهید تا تورم کاهش یابد. ومن الله التوفیق
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یوسف نوری آلودگی هوا اعتراضات اصفهان اومیکرون مذاکرات وین