بازدید 5114
همتی خبر داد:

۵۲۰۴ نفر در فارس قربانی کروناویروس شدند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس پنج هزار و ۲۰۴ نفر در فارس بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
کد خبر: ۱۰۷۰۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴ 18 August 2021


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام جان باختن ۳۰ هم استانی دیگر بر اثر بیماری کرونا طی روز گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری را پنج هزار و ۷۳۷ نفر اعلام کرد.

او اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری، یک میلیون و ۱۷۲ هزار و ۳۶۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۵۴ هزار و ۵۲۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همتی ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی ۱۴۰ هزار و ۱۲۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۷ هزار و ۴۶۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع ۳۸۱ هزار و ۹۸۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

این مقام مسئول در دانشگاه مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز پنج هزار و ۲۰۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۴۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همتی همچنین از بهبودی ۳۳۳ هزار و ۳۷۳ نفر از ابتدا خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا و فوت ناشی از کروناویروس در استان، از مردم خواست تا از اعمال محدودیت‌های کرونایی، با در خانه ماندن برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس استفاده کنند و در قابل حان خود، خانواده و همشهریان مسئول باشند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی