بازدید 4964
فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه شرکت در عملیات اطفاء حریق ترکیه را نشان‌دهنده ظرفیت بالای فنی ما دانست.
کد خبر: ۱۰۶۷۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۲ 04 August 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از سپاه‌نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار خلبان شمس‌الدین فرزادی‌پور فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به اینکه به دنبال آتش‌سوزی‌های گسترده در هشت استان ترکیه و درخواست رسمی دولت آنکارا برای کمک در بخش اطفا حریق و براساس دستور ستاد کل نیروهای مسلح یک فروند هواپیمای ایلیوشن و دو فروند بالگرد اطفا حریق با تجهیزات کامل به این کشور اعزام شد که از لحظه ورود تاکنون مشغول کمک و اطفا حریق هستند و تا زمانی که نیاز باشد، در آنجا حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه نیروی هوافضای سپاه در ۱۰ سال گذشته بالغ بر هزار و ۲۰۰ سورتی پرواز عملیات اطفا حریق داشته‌ایم، گفت: تقریباً در همه مواردی که در نقاط مختلف کشور شاهد آتش‌سوزی‌های شدید بوده‌ایم، نیروی هوا فضای سپاه در آنجا حضور داشته و فعالیت کرده است و اگر امروز نیروهای پروازی و عملیاتی ما و متخصصان و مهندسان ما آنقدر حرفه‌ای و قابل قبول شده‌اند که می‌توانند در سطح بین‌المللی فعالیت کنند، این نشأت گرفته از تلاش این عزیزان در ۱۰ سال گذشته در بخش‌های مختلف کشور بوده است.

فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به اینکه در چهار ماه ابتدایی امسال ما بالغ بر ۱۸۰ سورتی عملیات اطفا حریق در هفت نقطه کشور از جمله یاسوج، مرودشت، جهرم، نقده، گلستان و چند نقطه دیگر داشته‌ایم، افزود: این در حالی است که نقطه استقرار ما در تهران است، ولی به محض اطلاع از این حوادث وارد عملیات شده‌ایم.

سردار فرزادی‌پور با تأکید بر اینکه استفاده از هواپیما و بالگرد در اطفا حریق با درخواست و نظر متخصصان انجام می‌شود، گفت: عملیات اطفا حریق تابع عوامل مختلفی همچون موقعیت جغرافیایی، درجه حرارت هوا، شدت باد و محل حریق است، ولی هر جایی که به تشخیص کارشناسان درخواستی از هواپیمای ایلیوشن شده است ما حضور داشته‌ایم.

وی افزود: در آتش‌سوزی هورالعظیم عمده عملیات با هواپیمای ایلیوشن انجام شد و در روز در شرایط گرمای هوای خوزستان ۱۰ پرواز عملیاتی داشتیم که بسیار قابل توجه است و نوعی رکورد است یعنی ۱۲ ساعت مداومت پروازی، و دوستانی که در حوزه هوانوردی کار می‌کنند از اهمیت این موضوع آگاه هستند.

فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه حضور در عملیات اطفا حریق در ایلام و پاسارگاد شیراز با استفاده از هواپیما را از دیگر عملیات‌های این نیرو برشمرد و گفت: هر زمانی که متخصصان ما تشخیص دهند و درخواست شود، ما حتماً در آن حضور خواهیم داشت و کارنامه عملیاتی مجموعه این را نشان می‌دهد، هر چند همه نیروهای مسلح در همه شرایط در خدمت مردم هستند.

سردار فرزادی‌پور با بیان اینکه در فاصله سال‌های ۹۶ تا ۹۸ فقط در دو موضوع سیل و زلزله در شمال و جنوب کشور و کرمانشاه ما بیش از ۵۰۰ پرواز انجام دادیم که قابلیت این نیروها را نشان می‌دهد، افزود: همه امکانات ما در خدمت مردم است و ما هم به عنوان پاسداران و فرزندان این ملت در هر حادثه‌ای و هر موضوعی در کنار ملت هستیم و تا جایی که از دستمان برآید، خدمت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه به دنبال اعزام نیروی عملیاتی اطفا حریق به ترکیه شیطنت رسانه‌ای در فضای مجازی توسط معاندان انجام شده است که این هواپیماها چرا اعزام شده‌اند؟ گفت: دو نکته را در این خصوص باید بگویم، اول اینکه ما به عنوان فرزندان ملت در هر شرایطی و در هر بحرانی دوشادوش مردم و در کنار آن‌ها بوده‌ایم و خواهیم بود و کوچک‌ترین تردیدی نیست که این سرمایه‌های مردمی اولویت اول و آخر آن برای مردم است.

فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه تصریح کرد: نکته دوم اینکه، اگر امروز خداوند به واسطه لطف و عنایتش توانمندی به متخصصان ما داده است که قادرند عملیات بزرگ و سخت اطفا حریق در سطح بین‌المللی انجام دهند و پذیرفته نیز شده‌اند، این را می‌گویم که ما به عنوان نماینده مردم ایران و نماینده جمهوری اسلامی در این مأموریت‌ها حضور داریم.

سردار فرزادی‌پور افزود: مردم ایران مردمی هستند با گذشته تاریخی غنی و روحیات عاطفی و انسان دوستانه و طبیعتاً این موضوع‌ها نیز موضوعی انسانی است و اگر ما در آنجا حضور داریم، حامل پیام مردم ایران به کشورهای دوست و همسایه هستیم.

فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه خاطرنشان کرد: حضور ما در عملیات اطفا حریق در ترکیه نشان‌دهنده ظرفیت بالای فنی ما و همچنین به خاطر مسائل انسان‌دوستانه است و ما حامل پیام ملت بزرگ ایران در این عملیات هستیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۱۲
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
کاش از این امکانات برای مهار آتش سوزی جنگل های کشور عزیزمان هم استفاده می شد.
ناشناس
|
Finland
|
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
الان جنگلهای فارس در حال سوختن است و مردم محلی با دست خالی در حال اطفای حریقند و اینها برای خود شیرینی در حال اطفای حریق جنگلهای ترکیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
بیچاره زاگرس . زاگرس سوخت و کسی ندید . کسی کمک نکرد . جوانان ایران سوختند و برای کسی مهم نبود . ریه های ایران زمین اتش گرفت و کسی کمک نکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
واقعا کسی نمی خواد جواب بده وقتی جنگل های زاگرس می سوخت این هواپیما و هلی کوپترها (بالگردها) کجا بودن؟ یعنی پاسخگویی در این کشور نداریم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
متاسفانه شما در هر بحرانی دوشادوش مردم نبودید و نیستید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
کجایید جنگل های ایران در آتش می سوزد همین دیروز در آتش سوزی جنگل های فیروزکوه 4 نفر کشته و تعدادی مصدوم شدند و آتش سوزی همچنان ادامه دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
باعث خجالت . . . . موقعی که جنگلهای زاگرس در آتش میسوخت این تیم مجهز کجا بودن ؟؟؟ همیشه مرغ همسایه غازه . . . . اینقدر با افتخار از این ماجرا حرف نزنید . . . . جنگلهای ایران در آتش سوخت و خاکستر شد سرمایه ملی انگار به اندازه پشیزی ارزش نداشت یعنی تشخیص کارشناسان برای خاموش کردن آتش جنگلهای ایران این بود که با بیل روی آتش خاک ریخته بشه ولی ترکیه به تشخیص همین کارشناسان هواپیما و هلیکوپتر اطفا حریق نیاز داشت . . . احیانا این کارشناسان در ترکیه هتل ندارن ؟؟؟ فکر میکنم که آتش به هتل های کارشناسان داشته نزدیک میشده و کارشناسان محترم سرمایه خودشون رو در خطر دیدن و صلاح دونستن که آتش باید خاموش بشه . . . کارشناسان . . . کارشناسان . . .
دا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
الان خودتون خبر دادید ارافاعات فیروزکوه آتش گرفته 3 کشته داده . پارسال تو زاگرس 5 کشته و هزاران هکتار جنگل از بین رفت اصلا صحبتی درباره داشتن چنین امکاناتی نبود تازه وقتی برای پاچه خواری ترکیه فرستادید متوجه شدیم ما هم چنین امکاناتی داریم . اگر واقعا دلتون واسه این کشور میسوزه برگرده فیروز کوه رو خاموش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
تو که راست میگی
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی
وقتی جنگل های خودمون روزها در آتیش میسوزه و محیط بانان فداکار و مردم عادی با چوب و چماق و سطل آب در حال مهار آتش ا به خطر انداختن جانشان هستند این تجهیزات پیشرفته!!!!!!! کجا هستند؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
موسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
یعنی سپاه کسی باشه که 1200 سورتی پرواز برای اطفاء حریق انجام بده و بعدش هیچ خبری و عکسی ازش پخش نشه .اگه هست من واقعا میخوام که عکس ها و فیلم هاش رو منتشر کنن . باید به دوستان و برادران زحمت کش سپاه عرض کنم که کلیه این تجهیزات از پول بیت المال تهیه شده و متعلق به کل ملت ایران هست ، وسیله شخصی ارگان و سازمانی و شخص خاصی نیست که بخوان دل بخواهی ازش استفاده کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
هواپیمای اطفا حریق هم داشتیم!!!؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول مجید عشقی طرح صیانت از حقوق کاربران سند همکاری 25 ساله ایران و چین ولی الله سیف احمد عراقچی