بازدید 5084

شکست عجیب ۴فرنگی‌کار نوجوان ایران در جهانی بوداپست

کد خبر: ۱۰۶۵۶۱۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲ 23 July 2021

در آغاز رقابت های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی نوجوانان جهان ۲۰۲۱ در بوداپست مجارستان، امید پایدار در ۱۱۰ کیلوگرم مقابل ۲ رقیب خود به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد اما سامان ناصری پور در ۴۸، علی اصغر سام دلیری در ۵۵ ، سید محمدمهدی میری در ۶۵ و امیررضا آریا مقدم در وزن ۸۰ کیلوگرم مقابل رقبای‌شان تن به شکست دادند.

در وزن ۴۸ کیلوگرم سامان ناصری پور در دور نخست با پاول بوندار از روسیه با نتیجه ۷ بر ۴ شکست خورد. وی برای اینکه بتواند در گروه بازنده ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیب روس به فینال باشد.

در وزن ۵۵ کیلوگرم علی اصغر سام دلیری پس از استراحت در دور نخست، مقابل والری مانگوتوف از روسیه ۲ بر یک شکست خورد. وی نیز برای اینکه بتواند در گروه بازنده ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیب روس به فینال باشد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم سید محمد مهدی میری در دور نخست به مصاف سعید سوسوزا از قرقیزستان رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر ۵ به برتری رسید اما در دور دوم مقابل نیهات کارا از ترکیه با نتیجه ۶ بر یک شکست خورد. میری برای حضور در گروه بازنده ها باید منتظر صعود رقیبش به دیدار نهایی باشد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم که ۲۳ نفر حضور دارند، امیررضا آریامقدم در دور نخست برابر میهایل گوتو از مولداوی در حالیکه ۶ بر ۴ عقب بود، با ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل کشتی گیر سوئد در دور دوم، آریا مقدم از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امید پایدار در دور نخست مقابل داوید مگلادزه از گرجستان ۴ بر صفر پیروز شد. وی سپس مقابل اوزاروف از قزاقستان ۲ بر ۲ پیروز شد و به یک چهارم نهایی رسید. پایدار برای رسیدن به نیمه نهایی باید از سد آرتور بویچوک از اوکراین عبور کند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی