بازدید 39171

بایدن: حرف‌های رئیس جمهور چین شوخی نیست

رئیس جمهوری آمریکا گفت، شی جینپینگ همتای چینی او قویا باور دارد که آینده به دست الیگارش‌ها و نه دموکراسی‌ها تعیین میشود.
کد خبر: ۱۰۶۵۴۶۴
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰ 22 July 2021

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در برنامه تلویزیونی سی. ان. ان گفت: من با شی جینپینگ، رهبر چین که خوب میشناسمش صحبت کردم؛ ما روی خیلی چیز‌ها توافق نداریم. او مرد باهوش و واقعا سرسختی است. او عمیقا باور دارد که قرن بیست و یکم به دست اولیگارش‌ها تعیین میشود و این شوخی نیست.

او تاکید کرد: استدلال این است که دموکراسی‌ها نمیتوانند در قرن بست و یکم کارآمد باشند، چون اوضاع به حدی سریع در حال تغییر است که شما نمیتوانید کشوری که روی اتفاق نظر در مورد اقدام سریع دودسته است، جمع کنید.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد رهبرانی نظیر شی و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حال شرط بندی روی خودکامه‌ها هستند و دموکراسی باید نشان دهد که میتواند بلند شده و کاری انجام دهد.

این اظهارات در شرایطی مطرح میشود که روز چهارشنبه اخباری از تصمیم بایدن برای بررسی فرصت‌هایی برای تعامل با رئیس جمهوری چین دیده شد، البته هنوز تصمیم رسمی گرفته نشده است.

رئیس جمهوری آمریکا در نشست برنامه تلویزیونی سی. ان. ان تاون هاول همچنین گفت اولین بار زمانی که مقابل ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نشست، احساس کرد "رهبر یک جهان آزاد" است.

او چهارشنبه گفت: شما همیشه عبارت "رهبر جهان آزاد" را میشنوید. خب من این را زمانی متوجه شدم که مقابل پوتین نشستم. من او را میشناسم، او هم مرا. میدانم او کیست. او میداند حرفی که من بزنم، عملی میکنم و کاری که بخواهم انجام میدهم. این اولین باری بود که من متوجه شدم که در جایگاهی هستم که رهبر جهان آزاد هستم.

به دنبال اولین نشست مستقیم پوتین و بایدن که ژوئن در ژنو برگزار شد، آن‌ها اعلام کردند که قصد دارند گفتگوی ثبات استراتژیک جامع را برگزار کنند و رایزنی در خصوص مسائل امنیتی، کنترل تسلیحاتی و احتمالا تبادل زندانیان داشته باشند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در بخش دیگری از صحبتهایش بار دیگر آمار و ارقام را اشتباه گرفت و مدعی شد که تعداد آمریکایی‌های کشته شده از کرونا از تعداد کشته شدگان آمریکایی در تمام جنگ‌های مهمی که کشورش نقش داشته، بیشتر بوده است.

بایدن گفت: تعداد کسانی که از ویروس کرونا کشته شده اند، از تعداد کسانی که روی هم رفته در جنگ‌های مهم ما جانشان را از دست دادند، بیشتر است.

براساس اعلام وزارت امور کهنه سربازان آمریکا، ۶۵۰ هزار آمریکایی در میادین نبرد کشته شده اند. تعداد تلفات کرونایی آمریکا هم طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز به ۶۰۹ هزار تن رسیده است.

بایدن ماه فوریه هم آمار کشته شدگان کرونا را با تعداد افرادی که در جنگ‌های مهم کشته شدند، اشتباه کرد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۱۳
رهبر جهان آزاد ، شوخی خنده دا ری نیست . او می داند شما چه نوع الیگارشی هستید
نه بابا، وخه
دموکراسی اولین حرف آزادی خواهان جهان است بایدن باید دستوربدهد از زندگی ونحوه کاوفعالیت اقتصادی وسیاسی مردم چین مستندی بسازند آنموقع دنیاقضاوت خواهد کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
چین خودش نصف دنیا است! مجموع جمعیت کلا اروپا و آمریکا به اندازه چین نیست.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
یک نیم میلیارد نفر نمیشه مثل امریکا مدیریت کرد
مگر دروغ میگه؟ نتیجه دموکراسی شد انتخاب کردن رئیس جمهور با دغدغه کنسرت و پوشیدن ساپورت! ما 8 سال در رنج و بدبختی بودیم و دلار به 24 هزار تومن رسید چون با عقیده به دموکراسی مملکت رو سپردیم به کسانی که دغدغشون کنسرت و رقصیدن در خیابان بود!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
اون دروغ نمیگه
ولی تو الان داری دروغ میگی
بایدن ابله است
الیگارش یعنی چی؟
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
الگارشی
حکومت اقلیت بر اکثریت
چین غلط کرده
در ایدئولوژی فراماسون واژه آزادی برابر قانون جنگل
است ، شیر کی میتواند بفهمد که محبت احساسی بی طمع ومعصوم است ؟
زمانی که بطور جهانی " نظم نوین " پذیرفته شد ، آزادی را سر بریدند ، ادا وحرکات میمون بدون پشتوانه اجرائی نمی توانست اشاعه یابد!!!.
تنها ضامن واقعی آزادی باور وعمل به " اشهد ان
لا اله الا اللّه " است و نه هیچ چیز دیگر . در هر ادعای
دیگری طمعی نهفته است و هر طمعی آغاز انحرافی
جدید است . تاریخ تجربه ای است که قیمتش را انسان پرداخته است ، پس چرا آنرا بطور واقعی
تجزیه وتحلیل نمی کنند واز دست آوردش در مسیر
کاستن از تجارب خونین مظلومان جدید بهره نمی جویند . الله سرنوشت نوع بشر را با پدیده ای بنام خواب بهم گره زده است وهیچ فردی از آن در امان
نیست ، مگر همنوعانش آنرا ضمانت نمایند واین بزرگترین دلیل وهشداریست که میتواند نوع بشر را
را از خواب غفلت ودشمنی های احمقانه بر حذر داشته تا به سر نوشت مشترکشان بیاندیشند !!!.
برو بدبخت بایدن همه عمرت باید از ترامپ بترسی
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
آخرین اخبار
وب گردی