بازدید 8102
۲

آلمان: مذاکرات وین هفته‌های آینده به نتیجه می‌رسد

وزیر امور خارجه آلمان از احتمال حصول نتیجه در مذاکرات احیای برجام در وین طی هفته های آینده خبر داد.
کد خبر: ۱۰۶۲۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰ 06 July 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، وزیر امور خارجه آلمان از احتمال حصول نتیجه در مذاکرات وین طی هفته‌های آینده خبر داد.

«هایکو ماس» در نشستی خبری در مادرید گفت: فکر می‌کنم ما طی هفته‌های آینده به تحقق این موضوع خواهیم رسید.

این در حالی است که نماینده روسیه در مذاکرات وین پیش از این با تاکید بر مواضع پیشین مسکو، هدف از این گفتگوها را احیای برجام به شکل آنچه در سال ۲۰۱۵ توافق شده بود و به دور از زیاده‌خواهی‌های غربی‌ها عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در نهادهای بین‌المللی مستقر در وین در توئیتی نوشت که هدف توافق شده در این گفتگوها، احیای برجام به شکل اولیه آن است، نه بیشتر و نه کمتر.

اولیانوف با الحاق بخشی از صحبت‌های «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در توئیتش مبنی بر پیش کشیدن مسائل اضافی مانند مسئله موشکی و مسائل منطقه‌ای در مذاکرات وین؛ به اقدامات طرف‌های غربی واکنش نشان داد.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه پیشتر اعلام کرده بود که بازگشت آمریکا به برجام باید به معنای احیای کامل تعهدات واشنگتن در قبال این توافق و قطعنامه شورای امنیت باشد.

لاوروف روز جمعه طی کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «عبداللطیف رشید الزیانی» وزیر خارجه بحرین گفته بود: پیشرفت در مذاکرات برجام قابل توجه بوده است، بر سر موارد بسیاری توافق صورت گرفته است اما هنوز در همه موارد توافق به دست نیامده است.

لاوروف گفت غرب در تلاش است از اوضاع پیرامون برجام استفاده کند تا توافق را تغییر و آن را به شکلی تغییر یافته به ایران تحمیل کند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۲
تدبیر و امید یعنی همین! نقشه بکش و امید بده.
برجام مساوی با وعده سر خرمن !
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022