بازدید 6793

اسماعیل هنیه با سید حسن نصرالله دیدار کرد

رئیس دفتر سیاسی حماس با سید حسن نصرالله دیدار کرد.
کد خبر: ۱۰۶۰۹۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹ 29 June 2021
اسماعیل هنیه با سید حسن نصرالله دیدار کرد

به گزارش تابناک به نقل از المنار، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس فلسطین در جریان سفر به لبنان امروز با «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله دیدار کرد.

هنیه و سید نصرالله در این دیدار نتایج نبرد «شمشیر قدس» را مورد بررسی قرار دادند.

دبیر کل حزب‌الله و رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین بر عمق روابط حزب‌الله و حماس و جایگاه اصلی آن در محور مقاومت و نبرد سرنوشت ساز تاکید کردند.

چند روز قبل اسماعیل هنیه به همراه یک هیئت عالی‌رتبه از رهبران حماس سفرهای خود به کشورهای عربی را آغاز کرده و در آنجا با مقامات رسمی و نخبگان سیاسی و اجتماعی این کشورها دیدار کرده‌اند. آنگونه که منابع اعلام کرده‌اند سفر رهبران جنبش حماس و اسماعیل هنیه به کشورهای منطقه همچنان دنبال می‌شود که البته مکان و تاریخ این سفرها مشخص نیست.

منابع درباره ماهیت پرونده‌هایی که هنیه در جریان سفر خود در لبنان مورد بحث قرار خواهد داد اعلام کردند که 4 پرونده اصلی در دستور کار جلسات حماس با مقامات لبنانی وجود دارد که تحولات سیاسی فلسطین پس از جنگ اخیر غزه در صدر این پرونده ها قرار دارد.

رئیس دفتر سیاسی حماس در دیدار با مقامات لبنانی از مواضع دولت و ملت لبنان در حمایت از فلسطین و آرمان آن و همچنین تلاش‌ها در نزدیک کردن دیدگاه‌های گروههای فلسطینی تشکر و قدردانی کرده و نتایج نبرد شمشیر قدس را مورد بازنگری قرار داد و گفت، یکی از مهمترین نتایج این نبرد آن بود که نشان داد قدس مرکز درگیری با دشمن اشغالگر و نیز قطب‌نماست که عنصر اتحاد میان فلسطینیان را تشکیل می دهد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی