بازدید 65701
بیانیهٔ جبههٔ اصلاحات ایران دربارهٔ نتایج انتخابات ۱۴۰۰ منتشر شد.
کد خبر: ۱۰۶۰۳۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶ 26 June 2021

 

به گزارش تابناک  در این بیانیه آمده است؛ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ مهندسی‌شده‌ترین انتخابات ریاست جمهوری ایران با کمترین میزان مشارکت در تاریخ جمهوری اسلامی ایران به سرانجام رسید و اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و حتی اصولگرایان معتدل و دیگر جریان‌های منتقد وضع موجود، نامزدی در صحنه نداشتند.

تا چند روز قبل از روز رای‌گیری معلوم نبود چه کسانی قرار است رقابت کنند و جریان‌های سیاسی شناخته‌شده از چه کسانی حمایت می‌کنند. مهندسان انتخابات، صحنه را به شکلی سامان دادند که مشارکت حداکثری شکل نگیرد و در هر شرایطی نامزد مورد نظر آنان به پیروزی برسد. قدرت‌طلبان با تفسیرهای اقتدارگرایانه از قانون اساسی و با سلطه بر نهادهای حاکمیتی و با ردصلاحیت گستردهٔ نامزدهای رقبا، صحنه‌ای ساختند که منجر به تحقق خواستشان و قهر اکثر شهروندان با انتخابات شد.

بخش بزرگی از شهروندان ایران به صحنه‌آرایی خطرناکی که در این انتخابات شده بود به حق معترض بودند. گروهی به‌دلیل عدم حضور نامزد مطلوب خود، در یک حرکت اعتراضی و برای رسمیت ندادن به این صحنه‌آرایی، در انتخابات شرکت نکردند و گروهی با حفظ ماهیت اعتراضی رای‌شان و به امید تغییر صحنه، در چند روز آخر، از تنها نامزد متفاوت موجود حمایت کردند. علی‌رغم تفاوت تحلیل و تصمیم، هر دو گروه هدفی ایران‌دوستانه داشتند. «جبههٔ اصلاحات ایران» که بعد از حذف همهٔ‌ نامزدهای پیشنهادی توسط بخشی از اعضای مجمع عمومی‌اش توسط شورای نگهبان، در این انتخابات نامزدی نداشت، ضمن احترام به تصمیم هر دو گروه و تقدیر از تلاش‌های مسئولانه‌شان، با توجه به تصمیم بیش از ۵۰ درصد مردمی که رای ندادند و نیز ماهیت رای اعتراضی میلیون‌ها شهروندی که به تنها نامزد متفاوت عرصهٔ رقابت رای دادند یا رای باطله در صندوق انداختند، به حاکمان کشور هشدار می‌دهد و از آنان مصرانه می‌خواهد به ریشهٔ نارضایتی‌ها و اعتراض هر سه گروه اخیر توجه کنند و خود را به تغافل نزنند.

نتیجهٔ انتخابات نشان داد که بخش بزرگی از جامعهٔ ایران امیدش را به اثربخشی راهبردهای اصلاح‌طلبانهٔ حداقلی از دست داده است. تحریم‌های شدید اقتصادی و پاره‌ای از سوء حکمرانی‌ها که منجر به نارضایتی گستردهٔ شهروندان ایران شده است و موانعی که مخالفان اصلاحات در برابر اصلاحات خشونت‌پرهیز و قانونی و حاکمیت ارادهٔ ملت ایجاد کرده‌اند، سهم بزرگی در ایجاد این ناامیدی داشته‌است، اما پاره‌ای از ضعف‌ها و اشتباهات در میان نیروها و نهادهای اصلاح‌طلبان هم از عوامل این کاهش و ریزش پایگاه اجتماعی بوده است.

«جبههٔ اصلاحات ایران» وظیفهٔ خود می‌داند ضمن نقد رفتارهای اقتدارگرایانهٔ بخشی از حکمرانان، بازاندیشی و زمینه‌سازی برای اصلاحات ریشه‌ای تشکیلاتی و گفتمانی در جبههٔ اصلاح‌طلبان را در دستور کار خود قرار دهد. ما نارضایتی بخشی از شهروندان از عملکرد اصلاح‌طلبان را درک می‌کنیم و برای آسیب‌شناسی و بازسازی و نوسازی اندیشه و ساختار جریان اصلاحات خود را آماده‌ خواهیم کرد و نتایج بررسی‌ها و جمع‌بندی خود را به اطلاع شهروندان ایران خواهیم رساند. همچنین ‌امیدواریم مجموعهٔ نهادهای حکمرانی هم صدای این میزان عظیم نارضایتی از شرایط عمومی کشور را بشنوند و برای کاهش آن، اصلاحات رویکردی، سیاستی، ساختاری و نهادی ضروری را در اولویت قرار دهند. ما ضمن تاکید بر لزوم اجرای بدون تنازل قانون اساسی و لغو نظارت استصوابی (که مانع شکل‌گیری انتخابات رقابتی و عادلانه شده است)، فکر می‌کنیم کشور نیازمند تحول و تغییری اساسی در سطح رویکردهای کلان در ادارهٔ کشور است.

ما ضمن ادای احترام به رای، نظر و رفتار همهٔ شهروندان در این انتخابات، از جمله رای بخش قابل توجهی از ایرانیان به جناب آقای رئیسی، از رییس جمهور منتخب می‌خواهیم بکوشد فراتر از قول، عملاً رئیس جمهور همهٔ ایرانیان باشد. همچنین توجه کند که کاهش چشمگیر مشارکت در انتخابات، افزایش آرای باطله و افزایش نارضایتی عمومی، نشانه‌هایی هشداردهنده‌اند که اصلاحات فوری و ریشه‌ای را ضروری می‌سازند؛ اصلاحاتی برای احیا و تقویت جمهوریت، کاهش شکاف دولت و مردم، اتخاذ سیاست خارجی معطوف به رفع تحریم‌ها و بهبود معیشت مردم، تغییر رویهٔ حکمرانی اقتصادی، احیای توسعه و کاهش انواع نابرابری و تبعیض، صیانت از حقوق و آزادی‌های اساسی همهٔ شهروندان و پاسخ‌گویی جریانی که اکنون همهٔ نهادهای حاکمیتی را یکپارچه در دست دارند.

«جبههٔ اصلاحات ایران» برای رئیس جمهور منتخب در تامین رضایت شهروندان و انجام اصلاحات فوق آرزوی توفیق می‌کند. این جبهه در برنامه هایش برای دولت سیزدهم که منتشر کرده است اهداف اصلی و ۱۸۷ برنامهٔ دقیق و سنجش‌پذیری که برای کشور ضروری می‌داند را ذکر کرده است. این سند مبنای نقد و مطالبه‌گری ما از دولت سیزدهم خواهد بود.

جبههٔ اصلاحات ایران
۵ تیر

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۱۳۴
انتشار یافته: ۶۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
بهانه طلبان
پاسخ ها
مسعود
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
در پاسخ به اونهایی که عدم اقبال به اصلاح طلبان رو مصادره به مطلوب می کنند یادآوری کنم که انتخابات 60 میلیون واجد شرایط داشت و 32 میلیون نفر در اون شرکت نکردند 4 میلیون نفر هم رای باطله دادند کاندیدای مورد علاقه شما هم که براش 18 میلیون رای ثبت شده
اگه مردم از اصلاح طلبها بریدند چرا رای باطله دادند؟
خیر؛ اصل مطلب این بود که: اصلاح طلب "اصولگرا" دیگه تمومه ماجرا
اگه باز هم بخواید ماست مالی کنید و همه چیر رو گردن اصلاح طلبها بندازید
بازهم سهمتون رو در عدم مشارکت به روتون میارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
منتقد وضع موجود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و حتی اصولگرایان معتدل خود وضع موجودند!!! و مردم بخاطر اینها توی انتخابات شرکت نکردن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
ولی مردم به خاطر خیلی ها توی انتخابات شرکت نکردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
کلا ۴۰ میلون نفر تو انتخابات ها شرکت می کردن که امسال تقریبا ۳۰ میلیون شرکت کردن. یعنی فقط ۱۰ میلیون شرکت نکردن و این هم به خاطر این گندیهاصلاحات و حسن روحانی بود که طبیعی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
پرروهای نجومی ...
دروغگوهای نجومی ...
وقاخت نجومی ...
سنگ پاهای نجومی ...
خود رو به نفهمی زدنهای نجومی ...
خرابکاران نجومی ...
فرصت طلبان نجومی ...
و ... نجومی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
تجربه در 43 سال نشان داده است که کسی وقعی به این بیانیه ها نخواهد گذاشت و حداقل اتفاقی شبیه آن چیزهایی که در بیانیه بالا نوشته شده است رخ نخواهد داد. سیستم حاکمیتی کشور ما آنچنان بسته شده و در غشای نفوذ ناپذیر خود کار می کند که مهم نیست در بیرون آن غشا چه اتفاقی افتد. ما کلا نا امید از بهبود شرایط کشور هستیم نه به خاطر اینکه به اصطلاح اصلاح طلبان رئیس جمهور نداشتند، بلکه به خاطر اینکه امید بستن به هر نوع رئیس جمهور و یاورانش برای تغییر ریشه ای، کاری بیهوده است. باید خود مردم بخواهند و البته با انتخابات نشان دادند که بخش بزرگی از مردم کشور در تعارض انتخاب اصلح و تضمین معیشت حداقل، سرگردان مانده اند و هنوز تصمیم مشخصی نگرفته اند و عملا نمی خواهند تغییری جدی رخ دهد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
دليل كاهش مشاركت، مشكلات اقتصادي است كه قبلا هم سابقه داشته است . در زمان مرحوم هاشمي تورم 47 درصدي مشاركت مردم را به 50 درصد كاهش داد.
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
طوري حرف مي زنيد انگار كه 8 سال گذشته مملكت دست شما نبوده .... باني اين وضع شما هستيد كه مملكت رو به گند كشيديد و مردم رو بيچاره كرديد
زماني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
با سلام،
در باب اين بيانيه چند نكته نهفته است كه به نظر مي رسد عامدا مغفول وافع شده است:
1- بر اساس نظرسنجيهاي قبل از اعلام شوراي نگهبان، آقاي رئيسي با اختلاف زياد از ساير رقبا اعم از اقايان لاريجاني و جهانگيري و پزشكيان جلوتر بودند.
2- باز بر اساس همين نظرسنجيها حداكثر ميزان تاثيرگذاري نظر شوراي نگهبان بر روي ميزان مشاركت حدود 8 درصد بود.
3- حساسيت مردم بر روي مسائل اقتصادي خيلي بيشتر از مسائل سياسي است و هر زمان كه با مشكلات اقتصادي مواجه شوند مشاركت آنها كاهش خواهد يافت (نمونه آن ميزان مشاركت مردم در دوره دوم اقاي هاشمي بود كه ميزان مشاركت به 50/5 درصد رسيد) و اگر مشكل كرونا را هم به اين مسئله اضافه كنيد شايد در مجموع و با شرايط يكسان ميزان مشاركت بيشتر از آن دوره بوده است.
4- جبهه اصلاحات نماينده اي به اسم آقاي مهرعليزاده داشت و كارگزاران و جبهه اعتدال همه نماينده اي به اسم آقاي همتي كه اين دو در نهايت يكي شدند منتها چون مشخص بود كه راي نمي آورند، جبهه اصلاحات بابت آنها هزينه نكرد تا بعدا مطالبه گر باشد.
5- تصميم شوراي نگهبان كه بنده هم به آن معترضم كاملا به نفع جبهه اصلاحات بود چرا كه به جاي طرد شدن آنها توسط مردم و خلع سلاح شدن، در حال حاضر معترض و مطالبه گر هستند و كماكان به عنوان يكي از گروههاي تاثير گذار در جامعه و در بدنه حكومت حضور داشته و خواهند داشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
شما هم طوری حرف می زنید که انگار از شصت میلیون رای دهنده فقط همون آرای باطله رای ندادند!
اگه مسائل اقتصادی خیلی مهم بود و اثرگذار مردم نباید بعد از دوره رفسنجانی به خاتمی رای می دادند!!!
خیلی اصل موضوع رو میخواهید کاملا عامدانه به پستوهای غفلت بفرستید
نه خیر
شعار مردم از قبل این بود:
اصلاح طلب اصولگرا دیگه تموم ماجرا
دیدید که به قولشون وفا کردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
جناب مشخصه که تمایل زیادی به تغافل و خودفریبی داری ولی در کل خیلی واقعیت جامعه ساده است و نیاز نیست به در و دیوار بزنی و چند تا نظرسنجی مسخره رو که عملا علط بودنش رو تو انتخابات دیدی استناد کنی...
مردم در حالت عادی همیشه به سمت اصلاحات گرایش دارند البته به معنای واقعی اش نه به معنای حزبی اش... و این شامل تمام شئون میشه نه فقط اقتصاد... حالا هم اگه به لطف عدم مشارکت با دمت گردو میشکونی حداقل تو دل خودت متوجه واقعیت باش.ِ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
ماشاالله به این رو خیلی بلندپروازیدلطفا گندهای دولت دوازدهم راجمع کنید مردم خودشان نظارت برکارهای دولت سیزدهم راخواهندداشت به شماها نیازندارند اقایان اصلاح
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
مگر اصلاح طلبان قلابی و رئیس آنها خاتمی در انتخابات شرکت نکردن و کاندید آنها همتی کمترین رای را نیاورد حنای این شیادان دیگه رنگی نداره
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
خراب می کنید مردم ناامید میشن بعد که تایید صلاحیت نمیشید.میگید چون اصلاح طلبان رد صلاحیت کردند مشارکت کم بود.جالبه
فرزند ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
شما از رو نمیرید.. نارضایتی مردم از شما اصلاح طلبان است... شما غربزده های وطن فروش... بزرگترین ضربه ها را شما به ملت و کشور زدید... الحق که منافقید...افتضاحی که در شمارش آرا و اعلام نتیجه انتخابات داشتید را چه می گویید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
حالا بزار بینیم شما شرق زده های انحصار طلب چه گلی به سر مملکت خواهید زدِِِ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
این هارت و پورت ها به شما افسادطلبان نیامده! چون مسبب این وضع شما نجومی خواران و دولت فشل تان است است.
اکبر نجفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
پرچم جریان اصلاحات همیشه بالاست واز بزرگان اصلاحات در خواست دارم جلساتی پیدر پی بذارند وریشه یابی کنند مشکلات رو از همین امروز دنباله هل مساعل باشند انشالا برای دوسال دیگه اولین قدم مجلس میدونید مردم شریف ما خصوصا جوانان ما دو سوم دنباله اصلاحات هستند به امید پیروزی یا علی
میم صاد عین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
چقدر این حرف ها آشناست ، اقتدارگرایان.... بنی صدر هم همین کلمه رو بکار می برد...
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
چقدر پر رو و طلبکار و بی شرم ، رو که رو نیست...
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
به نظرم جبهه اصلاحات شجاعت ندارد، همگی متفق می شدید و ترک انتخابات می کردید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
دیگه تمام ماجرا و بس
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
الان شما هم درست میگید تمام مردم ایران اگه اقتصادشان درست بشه ۱۰۰درصد تو انتخابات شرکت م کنند عدم حضور مردم فقط فقط اقتصادی است وبس اشتغال ومعیشت مردم درست بشه همه چیز حل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
بازندگان جرزن مثل همیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
بابا برنده... چه خودش تو این وانفسا تحویل گرفته جوجو...
۲۳۵
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
کمپین رای بی رای با بیش از سی میلیون در برابر بیست و هشت میلیون رای دهنده که چهار میلیونش باطله بود به گفته وزارت کشور جمهوری اسلامی پیروز شد .
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
حضرات محترم باعث وضعیت کنونی شما هستید


به یغما رفتن رفتن امید مردم
مذاکره (معامله) بر سر به دست آوردن هیچ
شکسته شدن غرور ملی با شهادت سردار سلیمانی
به تاراج بردن اموال و سرمایه های مردم با تضعیف ارزش پول ملی
کلاه گذاشتن بر سر مردم با دعوتشان به بورس
و ...
همه و همه را مدیون مشارکت حداکثری در سال 92 و 96 و اطمینان به جبهه ی خائنان وطن (بخوانید جبهه اصلاحات) هستیم.

صد رحمت به سنگ پای قزوین
زمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
اصولگرا .اصلاح طلب..دیگه تمومه ماجرا
فاطمه خضری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
اصلاحات اول پاسخگوی 8 سال دولت فشل ونا کار آمدی که با حمایت اشان روی کار آمد باشد وآن را نقد کند وسهم تقصیر وقصور خود در کوچک کردن سفر هی مردم بی اعتمادی مردم افزایش تحریمها بیان کند وبپذیرد وعذر خواهی کند بعد مطالبه گر باشد
در ضمن 90درصد کسانی که رای ندادن به دلیل نا کار آمدی دولت بود نه نبود نامزد مورد نظر به قول زیبا کلام اصلاحات مرد
فاطمه خضری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
اصلاحات اول پاسخگوی 8 سال دولت فشل ونا کار آمدی که با حمایت اشان روی کار آمد باشد وآن را نقد کند وسهم تقصیر وقصور خود در کوچک کردن سفر هی مردم بی اعتمادی مردم افزایش تحریمها بیان کند وبپذیرد وعذر خواهی کند بعد مطالبه گر باشد
در ضمن 90درصد کسانی که رای ندادن به دلیل نا کار آمدی دولت بود نه نبود نامزد مورد نظر به قول زیبا کلام اصلاحات مرد
محمدحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
عامل اصلی بدبختی و عدم مشارکت مطلوب در انتخابات خود شما اصلاحاتی ها هستین.
واقعا معاویه و عمروعاص باید بیان پیش شما لنگ بندازن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
36 سال دولت‌ها دست شما بود چه غلطی کردید که حالا طبکارشدید
محمد رضا
|
United States
|
۱۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
بیانیه دادن یعنی فرار به جلو
لذا توصیه می کنم همچنان فرار را ادامه دهید تا از مرز بگذرید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
هرچی باشه از شما ها بهتره حداقل دزد نیست اگر جلوی دزدی های شما را بگیره همین بسه
صیامیان گرجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
به عروس گفتند رقص کن، گفت زمین خیلی تپه وچاله دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
یکی نیس ب اصلاحات بگه لطفاااا سااااااکت! نمیدونم از اینا پرروترم هس ؟ کجا زندگی میکنن اخه؟؟ این بلاییه ک شما سر مردم اوردین با ۸ سال دولت روحانی! نامزدتون کی بود اخه؟ لاریجانی؟ جهانگیری؟ یا حتی شخص خاتمی؟ بابا شما حتی لیست شورا رو هم ک خاتمی کتبا حمایت کرد از دست دادید! پس شااااات آپ!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
این اصلاحات مگر تا الان خواب بوده و حالا بیدار شده چرا وقتی از روحانی حمایت کرد و ایشون نیز مملکت را تباه کرد بیانه صادر نکرد در ضمن مشارکت پایین نارضایتی از عملکرد اصلاح طلبان بود
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
بیکار هستید
شما اصلاح طلبان با حمایت روحانی مردم‌را گرفتار کردید
حالا به انتخابات ایراد می گیرید
رو که نیست
خود جناب حجاریان گفته اصلاحات مرده
من میگم اصلاحات کشته شده توسط اصلاح طلبان با حمایت روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
1-شما این افتضاح 8 ساله را جمع کنید و پاسخگو باشید و فرار به جلو نکنید کافی است.
2- ویژگی اصلاح طلبان این است اگر من برنده نباشم هیچ بازی قبول نیست ، بازهم گلی به جمال آنهایی که می گویند یا من بازی یا بازی خراب و نمی گویند یا من برنده یا بازی قبول نیست
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
در هر صورت بخشی از شما ها در دام مهندسان افتادید که این هرگز فراموش نخواهد شد از طرفی شما باید بیشتر بخود بپردازید و بی هیچ مماشاتی فرصت طلبان را از میان خود طرد کنید البته موقعیت اصولگرایان علیرغم پیروزی چندان قابل اعتنا نیست و آنها رندانه خود را به تغافل زده و مشغول رد و بدل کردن پیام تبریک هستند انگار که ۸۰ درصد مردم در انتخابات شرکت کرده و کاملا رقابتی بوده
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
خودتان را اصلاح کنید تا مردم بهتون اعتماد کنن
بازنشسته پول دار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
اصلاحات مرد.
S
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
ینی رسما ملتو ... فرض کرده جبهه اصلاحات
چرا نمیگین از بس بلا سر مردم اوردیم و نون شبشون ازشون دزدیدیم کسی تو انتخابات شرکت نکرد و میخواهین همه چیو ب نفع خودتون تموم کنین
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
آقای اصلاحات اینکه دروغ گویید و مفسد آیا تقصیر شورای نگهبان است اینکه یک فرد سالم ندارید و اینکه 32سال دولت دستتان بوده و همیشه طلبکار و خروجی نداشته اید مقصر مردم هستن
کاهش مشارکت نتیجه دولت مورد حمایت شماست نه عدم کاندید در انتخابات
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
جالب است که این بزرگواران اصلا بروی مبارک خودشان نمی آورند که چه کسانی ؛ مسبب وضعیت موجود و بقول ایشان ؛ نارضایتی عمومی هستند ..... اصلا ذکر نمی کنند که چه کسانی از رئیس جمهور فعلی که ریشه همه مشکلات است حتمایت کردند .... کی ها بودند که "تکرار" کردند .... چه کسانی بودند که تا آخرین لحظه هم از مسببین وضع موجود حمایت کردند و در همین نامه هم اشاره کرده اند که آنها از آقای همتی حمایت نموده اند ..... آخه پرروئی هم حدی دارد ...آدم یاد حرف آن بزرگوار می افتد که بعضی واقعا پروئی نجومی دارند .... خوب آقایان اصلاح طلب شما بودید که مسبب وضع موجود هستید و از آقای روحانی دفاع کردید ....آقای روحانی که برادرش محکوم شده است به اتهام مالی .... آقای روحانی که 8 سال تمام مشکلات مملکت را گره زد به برجام و آنرا نیز نتوانست به سرانجام برساند و همه را مقصر می داند غیر از خودش .... آقای روحانی که چند بار اعلام کرد از رکورد عبور کرده ایم و باز همچنان در رکود هستیم ..... عجیب است که این آقایان اصلاح طلب با این اوضاع و با این رای حداقلی که آورده اند باز خودشان را از دسته نمی اندازند و می خواهند اینطور وانمود کنند که مردم با آنها هستند.... خوب آقای خاتمی که از آقای همتی حمایت کرد ؛ چرا مردم به ایشان رای ندادند که شما مجبور نباشید حالا آسمان و ریسمان ببافید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
مسبببین وضع موجود و ایجاد نارضایتی فقط به روحانی و دولتش ختم نمیشه
توی همین سایت تابناک پای خبر هر مسئولی رو که ببینی کامنت های انتقادآمیز مردم میگه مسببین وضع موجود کیا هستند
از نمایندگان مجلس و قوه قضاییه بگیر تا هر کس که نیمچه پست و مقامی داره و ادعای کار برای مردم حالا یه عده زورشون زیاده قرعه رو به نام روحانی می زنند....
جهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
حکومت دولت اصلاحات بی لیاقت و ...! شما رو هم دیدیم، کمی مهلت بدین این بنده خدا برنامه داره فساد رو ریشه کن کنه و اقتصاد و معیشت مردم رو بهبود ببخشه، ببینیم ایشون چیکار میکنه! اگه تونست، که هیچ شما هم یه جورایی هستید! ولی اگه نتونست جرّ بزنید و بازی رو دوباره از اوّل شروع کنید...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
هر اتفاقی می افتاد در مشارکت مردم تاثیر نداشت این گندی بود که روحانی زد
کرمانشاهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
جای تأسف دارد که سران اصلاحات فکر میکنند خواسته اول مردم ایران مسائل اقتصادی و معیشتی است . گرچه این مسائل هم مردم را آزار مید‌هد اما سرافکندگی در برابر آمریکا و کشورهای دنباله رو او ، و اینکه هیچ چاره‌ای در برابر قلدری آنان اتخاظ نمیشود مگر مدارا و قبول خواسته‌های نامشروع آنان ، از هر دردی غم‌انگیزتر است و متاسفانه عده‌ای در داخل کشور ، همان مواضع دشمنان ایران را تجویز میکنند و فقط قول روابط خوب با دنیا و پذیرش برجام در صورت ( اجازه داشتن ) در یک ساعت را میدهند احتمالاً برای خوش رقصی در برابر اربابان خارجی‌شان ، قصد دارند همه چیزمان را دو دستی به آمریکا بدهند . خجالت آورترین افکار ، با نام اصلاحات.
یادت همیشه ماندگار سردار سلیمانی ، کشورمان امثال تو را کم دارد
آذری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
چرا هشت سال از روحانی مطالبه نداشتید حالا 189 مطالبه
از دولتی که هنوز مستقر نشده ؟ حیا زینت انسان است.
محسن بابا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
مردم هم از اصلاحات ناراحتند هم از اعتدالیون وهم از اصول گراها توی این چهل سال فقط لاف زدندومردم گول زدند ولیفت پلیس کردن مال مردم ومنت گذاشتند خاک بر سرتون بااین ملت داریتون
دائما دستون توجیب ملت بود بجای اینکه کارمندی برای این ملت
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
دم خروس از لای قبای این عاشقان قدرت و ثروت یعنی اصلاح طلبان قلابی بالاخره بیرون آمد وجواب خوبی از مردم‌گرفتن
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
جبهه اصلاحات با فضاحت ۸ ساله دولت روحانی فقط تنها کاری که باید انجام دهد سکوت مطلق و عذرخواهی از ملت است
یه بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
چی بگم ، باشه ........ باشه ........ اصلا شما نبودید که همیشه در تعارض منافع و مردم ، منافع رو ترجیح دادید...... حالا خدا میدونه با این بازسازی جدید چجوری میخواین سهمتون از سفره رو بگیرید ....... هرچی دست تو سفره کم تر بهتر ..... الانم بعد ۳۲ سال قدرت مطلق در تمامی ارکان کشور یک حکمرانی یه دست به حزب اللهی ها بدهکار بودید که دادین ...... ان شا الله اینا گند نزنند که اگه بزنند با خشم ملت مواجهن ...... ولی به خدا قسم در هرحال دیگه مردم نمیذارن دست شما به این سفره برسه ، تفکر شما مبتنی بر سرمایه داریه ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
انتصاب حضرت آیت الله دکتر رییسی را تبریک می گویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
تظر اگه مهم بود که مشکلی نداشتیم
بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
همتون سروته یک کرباسین
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
واقعا جای تعجب داره ، مگر نه اینکه درطول 8 سال گذشته 90درصد از کابینه دولت روحانی در دست اصلاح طلبان و اعتدالگرایان بوده؟ مگر نه اینکه وضع موجود، حاصل عملکرد همین طیف است ، مگر نه اینکه عدم شرکت در انتخابات بخش عظیمی از مردم تنها به خاطر همین عملکرد صغیف و حتی خائنانه بوده ، در 8 سال ذشته اصلاحات گجا بود تا به فکر مردم باشد و اعتراض کند ، این بیانه اوج وقاحت و توهین به شعور مردمی است که مورد خیانت و ظلم در راس کار بودن 32 ساله اصلاحات ، قرار گرفته اند. هرچند کسی که نانی برای خوردن ندارد گوشی هم بهرای شنیدن اراجیف اصلاح طلبان و اصولگرایان ندارد و نخواهد داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
ظاهرا وباطن . نگران. دلسوز. پرتلاش.خستگی ناپدیر. شجاع. پرابتکار.با ایمان. مهربان. مردمی. عزیز دلمون شهید سپهبد سلیمانی رو میگم مردم باید از آقای رئیسی درحد این شهید عالی قدر انتظار داشته باشن کار کنه شما چی، من و خانواده ام این انتظار رو داریم حالا اینهایی که دارن بیانیه مینویسن باید ازشون پرسید ببخشید بقیه متن من رو شما بنویسید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
تو فیلم مختارنامه سکانسی بود که یزید با لباس مبدل وارد کوفه شد و مردم اومدن به استقبالش، وقتی نقاب برداشت دیدن وای این که یزید هست، و گول ظاهر رو خوردن،
آری برادر اینا همه یکی هستن فقط در لباس دیگری
بهونه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
مردم معیشت و رفاه،امنیت داخلی و خارجی و ازادی گفتار داشته باشند اصلا انتخابات واسشون مهم نیست،حکومت واسشون مهم نیست. فقط این 3 خواسته انها تامین شود مهمه.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول حمله سایبری طرح صیانت از حقوق کاربران طرح جهش تولید مسکن کارت اعتباری یارانه
آخرین اخبار