بازدید 5504
۱

مردم در شعب اخذ رای از دو ماسک استفاده کنند

مهری گفت: مردم در هنگام حضور در شعب اخذ رای از ۲ ماسک استفاده کنند و به هیچ عنوان با یکدیگر صحبت نکنند.
کد خبر: ۱۰۵۸۶۱۴
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰ 18 June 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد مهری اپیدمیولوژیست و کارشناس بهداشت عمومی، با اشاره به لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هنگام اخذ رای اظهار کرد: از ساعات اولیه اخذ رای کارشناسان وناظران بهداشت در تمام مراکز و شعب اخذ رای حضور دارند. نکته مهم رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم مانند رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در هنگام رای گیری است.

او ادامه داد: اگر صف برای رای گیری تشکیل شده است فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی باید به صورت کامل رعایت شود و مردم در هنگام حضور در شعب اخذ رای بهتر است از دو ماسک استفاده کنند و در صف‌های اخذ رای به هیچ عنوان افراد با یکدیگر صحبت نکنند. تا حد امکان بهتر است که عوامل اجرایی و صندوق‌های اخذ رای در فضای باز حضور داشته باشند و اگر رای گیری در مکان‌های مسقف انجام می‌شود باید در مدت زمان کوتاهی این کار انجام شود و سریعا افراد بعد از اخذ رای مکان رای گیری را ترک کنند.

مهری گفت: مراجعه کنندگان اگر دارای علایم مشکوک یا حتی حساسیت‌های فصلی بوده ناظران بهداشتی را در جریان گذاشته تا رای گیری در فضای ایمنی انجام شود. مردم سعی کنند در همان ساعات اولیه شروع رای گیری در شعبات اخذ رای حاضر شوند و کار رای گیری را به آخر وقت به دلیل افزایش جمعیت موکول نکنند. اگر عوامل اجرایی علایم مشکوکی داشتند از حضور آن‌ها جدا جلوگیری شود و اگر در طول زمان اخذ رای دچار علامت‌های مشکوکی شده از ادامه حضور آن‌ها باید جلوگیری شود.

او افزود: عوامل اجرایی حتما باید در طول زمان اخذ رای از ماسک استفاده کرده باشند و فضاهای مسقف شعب اخذ رای باید از تهویه خوبی برخوردار باشد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱
مثلا خیلی شلوغه :))
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری
وب گردی