بازدید 6276

میرزازاده فاتح فینال تمام ایرانی کشتی فرنگی جام پیت‌لازینسکی

نتیجه دیدار فینال نقش تعیین کننده ای برای معرفی نماینده سنگین وزن ایران در المپیک خواهد داشت.
کد خبر: ۱۰۵۷۵۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰ 12 June 2021

مسابقات کشتی فرنگی جام پیتلاسینسکی از امروز در ورشو لهستان آغاز شد که در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده به مدال طلا دست یافت.

علی اکبر یوسفی در دور نخست به مصاف روماس فریدریکاس از لیتوانی رفت و با نتیجه ۵ بر صفر پیروز شد. وی در ادامه در مصاف با هیکی نابی قهرمان جهان از استونی یک -یک پیروز و راهی نیمه‌نهایی شد.

یوسفی در نیمه‌نهایی در مصاف با ادوارد پاپ از آلمان ۲ بر یک پیروز شد و به فینال صعود کرد. وی در فینال مقابل میرزازاده مبارزه کرد و ۳ بر یک شکست خورد.

امین میرزازاده نیز در دور اول با یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز جهان از شیلی مبارزه کرد و ۲ بر یک به برتری رسید. وی در مرحله یک چهارم‌نهایی مانتاس کنیستاتاس از لیتوانی را با نتیجه یک -یک از پیش رو برداشت و راهی نیمه‌نهایی شد.

میرزازاده در این مرحله مقابل عدالت یف از ازبکستان با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید و حریف یوسفی در فینال شد. میرزازاده توانست مدال طلای این مسابقات را به دست آورد و یوسفی نیز نایب قهرمان شد.

امیر قاسمی منجزی در دور نخست به مصاف مامینجان عبداله یف قهرمان بازی‌های آسیایی از ازبکستان ۸ بر صفر مغلوب شد و باتوجه به عدم حضور حریفش در فینال، وی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

بر اساس اعلام کادرفنی این مسابقات به منظور انتخابی المپیک توکیو محسوب می‌شود براین اساس امین میرزازاده نماینده کشورمان در المپیک توکیو خواهد بود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی