بازدید 7544

سئول با هشدار به آمریکا خواستار لغو رزمایش شد

وزیر اتحاد کره جنوبی روز یکشنبه خواستار حداکثر انعطاف پذیری در مورد تصمیم گیری در زمینه رزمایش مشترک با ایالات متحده که قرار است در ماه آگوست برگزار شود، شد.
کد خبر: ۱۰۵۶۴۵۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۷ 07 June 2021
به گزارش تابناک به نقل از فارس، «لی این یانگ» وزیر اتحاد کره جنوبی گفت: «چنین تمریناتی هرگز نباید فرصتی برای ایجاد تنش‌های بیشتر در شبه جزیره کره باشد. باید در مورد نحوه برخورد با تمرینات نظامی مشترک و در زمانی که سیاست جدید ایالات متحده در مورد پیونگ یانگ شکل گرفته و درباره تمایل به گفتگو صحبت می‌شود، توجه بیشتری شود.»

وی گفت: «واضح است که تمرینات رزمی هرگز نباید به شکلی باشد که باعث ایجاد یا تشدید تنش در شبه جزیره کره شود. دولت ما باید فرایند هماهنگی سیاست‌ها را با حداکثر انعطاف پذیری انجام دهد و همچنین امیدوارم کره شمالی نیز از خود انعطاف پذیری نشان دهد.»

کره شمالی مدت هاست که تمرین‌های مشترک نظامی بین ایالات متحده و کره جنوبی را محکوم می‌کند. در سال‌های اخیر، سئول و واشنگتن برخی از تمرین‌ها را به دلیل همه گیر شدن کرونا و همچنین به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای دادن فرصت بیشتر دادن به دیپلماسی، لغو کرده اند.

این مقام ارشد دولت کره جنوبی همچنین خواستار اعمال انعطاف پذیری در اجرای تحریم‌ها به عنوان کاتالیزوری برای برگرداندن کره شمالی به میز مذاکره شد.

وی گفت: «فکر می‌کنم ما می‌توانیم در استفاده از تحریم‌ها به عنوان یک کاتالیزور انعطاف پذیر باشیم تا کره شمالی را دوباره به مذاکرات هسته‌ای سازی برگردانیم.»

اواخر اردیبهشت ماه، رئیس‌جمهور آمریکا پس از دیدار با همتای کره جنوبی خود برای دیدار با «کیم جونگ اون» رئیس کره شمالی شرط تعیین کرد و گفت که مشتاق است که پیونگ یانگ هم‌زمان با حرکت به سمت خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره، گام‌هایی عمل‌گرایانه در راستای کاهش تنش بردارد.

مقام‌های پیونگ یانگ، اما بار‌ها گفته‌اند تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ‌یانگ پایان ندهد از برنامه موشکی و هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی