بازدید 12869
رقم پرداخت شده برای خرید یک پارکینگ در هنگ کنگ گاهی از قیمت یک خانه مجلل در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان همچون آمریکا و کانادا فراتر می رود.
کد خبر: ۱۰۵۶۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹ 04 June 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم از ساوث چاینا مورنینگ پست، ماه گذشته یک فضای پارک خودرو به مساحت حدود ۱۳ متر مربع در منطقه "پیک" هنگ کنگ به قیمت ۱۰.۲ میلیون دلار هنگ کنگ (۱.۳ میلیون دلار آمریکا) به فروش رسید. این رقم ۵۰ درصد بالاتر از رکورد قبلی گرانقیمت ترین پارکینگ معامله شده در جهان در سال ۲۰۱۹ بود که در همین شهر معامله شده بود.

همزمان با افزایش قیمت واحدهای مسکونی لوکس در مناطق مرفه نشین هنگ کنگ، اشتها برای خرید پارکینگ نیز افزایش داشته به نحوی که بسیاری از سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در زمینه پارکینگ خودرو روی آورده اند.

رقم پرداخت شده برای خرید یک پارکینگ در هنگ کنگ گاهی از قیمت یک خانه مجلل در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان همچون آمریکا و کانادا فراتر می رود.

به گفته کارشناسان، قیمت خانه و پارکینگ در هنگ کنگ طی ۵ سال گذشته حدود ۸۶ درصد رشد داشته که یکی از دلایل آن کمبود عرضه و رشد تقاضا در بازار بوده است.

در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۰ تعداد خودروهای شخصی در هنگ کنگ شاهد رشد ۵۰ درصدی بوده و به ۲۱۰ هزار خودرو رسیده در حالی که تعداد پارکینگ های موجود در بازار جهت فروش تنها ۱۰ درصد رشد داشته و به ۶۶ هزار پارکینگ رسیده است.

قیمت اجاره ماهانه یک فضای پارکینگ در هنگ کنگ بین ۲۴۵ تا ۸۳۸ دلار آمریکاست.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یارانه ارز 4200 تومانی آبله میمونی سامانه یکپارچه فروش خودرو حسن صیاد خدایی متروپل آبادان
وب گردی