بازدید 6096

خطر اوج‌گیری مجدد کرونا و مواجهه با موج پنجم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نسبت به خطر اوج‌گیری دوباره کروناویروس و مواجهه با موج پنجم در صورت بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی، به ویژه در تعطیلات پیش رو، هشدار داد.
کد خبر: ۱۰۵۵۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۸ 02 June 2021
به گزارش تابناک به نقل از فارس از شیراز، مهرزاد لطفی در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹، تنها راه کنترل بیماری کووید ۱۹ را مشارکت عمومی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و از مردم خواست تا در تعطیلات پیش رو با پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی و سفر، در حفظ سلامت خود و عزیزانشان سهیم شوند.

او با تاکید بر رعایت توصیه‌های بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی‌های خانوادگی، از مردم خواست تا در تعطیلات پیش رو، حامی سلامت سالمندان باشیم، چراکه این عزیزان در مواجهه با این بیماری، آسیب پذیرتر هستند.

لطفی تاکید کرد: آن دسته از سالمندانی که واکسن کووید ۱۹ دریافت کرده اند، باید همچنان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی باشند، چراکه انجام واکسیناسیون به معنای مصونیت قطعی از کرونا نیست و باید تا ایمن سازی عمومی و دریافت واکسن همه مردم، همچنان نسبت به رعایت جدی شیوه نامه‌های بهداشتی و پرهیز از ساده انگاری پایبند باشیم.

او ضمن آرزوی غفران و رحمت الهی برای جان باختگان ناشی از کرونا، ابراز امیدواری کرد تا با تلاش مجموعه سلامت و همدلی مردم در این ایام، آمار بستری و جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ به کمترین میزان ممکن برسد.

رئیس دانشگاه با اشاره به شروع موج چهارم بیماری کووید ۱۹ از ابتدای امسال، روز‌های سخت پیش آمده را نتیجه بی توجهی و سهل انگاری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به ویژه دید و بازدید‌های خانوادگی و سفر‌های نوروزی دانست و از مردم خواست تا از مواجهه دوباره با چنین خطری پیشگیری کنند.
او ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی، بررسی نمودار‌های مربوط به موج‌های پیشین کووید ۱۹ در استان، بررسی دستورالعمل‌های نمونه گیری و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

این مسؤول در دانشگاه با تقدیر از تیم واکسیناسیون کووید ۱۹ در دانشگاه برای پوشش خدمت رسانی و انجام به موقع واکسن در سطح استان، آخرین یافته‌های علمی پیرامون این موضوع را مورد بررسی قرار داد.

در این نشست تقدیرنامه‌ای از سوی مدیرکل مرکز خدمات حوزه علمیه استان فارس نیز به پاس تلاش شبانه روزی و اقدامات ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه در راستای مقابله با کرونا در استان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، اهدا شد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی