بازدید 23038
۳
اولین برد شاگردان آلکنو در یک میدان رسمی

برتری کوبنده والیبال ایران بر هلند با بازگشت معروف

کد خبر: ۱۰۵۵۱۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸ 30 May 2021

تیم ملی والیبال ایران در بازی سوم خود از لیگ ملت‌های 2021 که در ایتالیا برگزار می شود از ساعت 14:30 امروز یکشنبه به مصاف هلند رفت. این نخستین رویارویی دو تیم در رویدادهای مهم بین‌المللی بود که با برتری 3 بر صفر ایران به پایان رسید.

به گزارش تابناک ورزشی، پیش از شروع بازی به دلیل گلودرد میلاد عبادی‌پور و درد شانه امیر غفور، تصمیم گرفت به این دو بازیکن استراحت بدهد و مرتضی شریفی و بردیا سعادت جایگزین شدند. بازگشت سعید معروف و محمدرضا حضرت‌پور نیز، خبر خوبی برای کادر فنی و علاقمندان به والیبال بود.

برتری کوبنده والیبال ایران بر هلند با بازگشت معروف

ولادیمیر آلکنو، سرمربی روس تیم ملی ایران برای شروع این بازی و پس از 2 شکست مقابل ژاپن و روسیه از امیرحسین اسفندیار، میثم صالحی، علی‌اصغر مجرد، محمد موسوی، محمد وادی، صابر کاظمی و آرمان صالحی (لیبرو) استفاده کرد.

هلند این بازی را بدون نیمیر عبدالعزیز، ماشین امتیازگیری خود آغاز کرد که شاید همچنان از بازی 5 سته روز گذشته مقابل ژاپن خسته بود اما در اواسط ست نخست، همزمان با ورود سعید معروف به زمین ایران، وارد بازی شد.

تیم ایران، شروع خوب و امیدوارکننده‌ای داشت و از همان ابتدا از حریف اروپایی پیش افتاد. حمله و دفاع روی تور، عوامل برتری ایران در ست نخست بود. تیم ایران در ست نخست 25 بر 18 برنده شد.

 

تیم ایران در پایان ست نخست 11 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روز تور، 3 امتیاز سرویس و 8 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. هلندی‌‌ها نیز 8 امتیاز از اسپک، 3 پوئن سرویس‌ و 7 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

 

با ورود به روز سوم مسابقات، اعتماد به نفش مشهودی در حرکات بازیکنان ایران دیده می‌شد. تنوع پاس‌های وادی بیشتر شده بود و اسپکرهای قدرتی، مشارکت بیشتری در حمله داشتند. دو خطای سرویس امیرحسین اسفندیار از نکات قابل توجه این بازی تا ابتدای ست دوم بود. آلکنو از سعید معروف و بردیا سعادت در قالب دو تعویضه سنتی تیم ملی استفاده می‌کرد. حملات موثر ایران به ویژه استفاده بیشتر از مهاجمان سرعتی، برتری را تا امتیاز پایانی برای ایران حفظ کرد. تیم ایران در ست دوم هم 25 بر 23 برنده شد.

تیم ایران در پایان ست دوم 24 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز از دفاع روز تور، 4 امتیاز سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. هلندی‌‌ها نیز 16 امتیاز از اسپک، 2 امتیاز از دفاع، 5 پوئن سرویس‌ و 17 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

برتری کوبنده والیبال ایران بر هلند با بازگشت معروف

تصور پیروزی آسان ایران مقابل هلند با نوسان ترکیب تیم ملی و حضور بازیکن شاخصی مثل نیمیر عبدالعزیز در تیم حریف، کمی دور از ذهن بود ولی بازیکنان کم ‌تجربه ولی پرانگیزه ایران به این خواسته، جامه عمل پوشاندند. تیم ایران اگرچه اشتباهات بیشتری داشت ولی در اسپک و دفاع، کاملا برتر از برتر هلند نشان دادند. شاگردان روبرتو پیاتزا در امتیاز 20 خود را به ایران رساندند. بازی تا امتیاز 28 مساوی پیش رفت و در نهایت 30 بر 28 به سود ایران به پایان رسید.

تیم ایران در پایان این بازی 44 امتیاز از اسپک، 9 امتیاز از دفاع روز تور، 7 امتیاز سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. هلندی‌‌ها نیز 35 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع، 5 پوئن سرویس‌ و 26 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

تیم ملی ایران در بازی بعدی خود از ساعت 14:30 روز پنجشنبه 13 خرداد به مصاف کانادا می‌رود.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود .
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود .
زورشون فقط به تیم‌های ضعیف و گمنام می‌رسه.
زورشون فقط به تیمای گمنام و بدبخت میرسه.
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی