بازدید 8398
سخنرانی سید حسن نصرالله

تجاوز به قدس و مسجدالاقصی به معنای جنگ منطقه‌ای است/طرح معامله قرن ساقط شد

«سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب الله لبنان سه شنبه شب طی سخنانی به مناسبت سالروز خروج نظامیان رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان «عید مقاومت و آزادسازی» گفت: سران مقاومت فلسطین در نبرد اخیر غزه خوش درخشیدند.
کد خبر: ۱۰۵۴۳۲۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۵ 26 May 2021

تجاوز به قدس و مسجدالاقصی به معنای جنگ منطقه‌ای است/طرح معامله قرن ساقط شد

بین الملل تابناک: «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی خود به مناسبت سالروز فرار نظامیان رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان در ۲۵ ماه می ۲۰۰۰ معروف به «عید مقاومت و آزادسازی» گفت، مقاومت در لبنان امروز در بهترین حالت خود قرار دارد.

وی در ابتدای سخنرانی خود گفت، علت عدم حضورش در روزهای گذشته از بعد از ماه رمضان، بیماری بوده است.

نصرالله پیروزی مقاومت فلسطین در نوار غزه و نیز سالگرد آزادسازی جنوب لبنان را تبریک گفت و افزود: از ابتدای حوادث غزه، آخرین تحولات را با برادرانم در لبنان و خارج آن پیگیری می‌کردم. از هم اکنون در ماه می دو پیروزی بزرگ را در ۲۵ می ۲۰۰۰ در لبنان و ۲۱ می ۲۰۲۱ در غزه جشن می‌گیریم.

نصرالله تصریح کرد، سران جنبش‌‌های مقاومت فلسطینی و فرماندهان شاخه‌های نظامی آن در نبرد اخیر در غزه خوش درخشیدند.

دبیرکل حزب‌‌الله در سخنرانی خود از شهدای لبنان و فلسطین و کشورهای عربی در مسیر آزادسازی جنوب لبنان از جمله نقش بزرگ سید شهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی یاد کرد.

وی در ادامه گفت: پیروزی سال ۲۰۰۰ که ملت لبنان و مقاومت آن را رقم زدند، نتیجه فداکاری جنبش‌ها و احزاب ملی لبنان بود.از مهمترین عوامل پیروزی سال ۲۰۰۰ موضع رسمی و محکم مقامات لبنان در آن روز از جمله «امیل لحود»، «نبیه بری» و «سلیم الحص» بود. آزادسازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰، دوره پیروزی‌‌ها را پایه‌گذاری و در آن روز مقاومت این پیروزی را به همه فلسطین تقدیم کرد زیرا هدف آنجا بود.

نصرالله تأکید کرد، نتایج پیروزی سال ۲۰۰۰ راهبردی بود. به همین دلیل، سران دشمن درباره خطرات راهبردی این شکست هشدار دادند. این دستاورد، دوست و دشمن و مسأله فلسطین و نبرد را در برابر مسیر راهبردی متفاوتی قرار داد.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، وی در ادامه گفت، ورود قدس به دایره تهدید، فرماندهی مقاومت فلسطین را به اتخاذ موضعی تاریخی و قاطع سوق داد. دلیل نبرد اخیر در غزه، حماقت دشمن صهیونیستی، دست کم گرفتن مقاومت و اشتباه محاسباتی دشمن بود.

نصرالله تصریح کرد، رژیم صهیونیستی گمان می‌کرد که عکس‌العمل‌ها به پروژه یهودی‌سازی در قدس از حد بیانیه بالاتر نرود. مهم‌ترین خطا در برآورد دشمن این بود که گمان نمی‌کرد، غزه اینچنین تصمیم تاریخی بگیرد.غزه دوست و دشمن را با این تصمیم خود در پاسخ به اقدامات رژیم اشغالگر در قدس غافلگیر کرد.

وی ادامه داد، آنچه غزه در نبرد اخیر ارائه داد، گامی تاریخی و منحصر به فرد در تاریخ نبرد با دشمن اسرائیلی بود و تحول تاریخی در نبرد شمسیر قدس این بود که غزه برای دفاع از قدس و اهالی آن وارد جنگ شد نه برای حفاظت از غزه. اهالی غزه و مقاومت آن آماده دفاع از قدس و مسجدالاقصی و فداکاری در راه آن بودند. نبرد شمشیر قدس موضوعی را نمایان کرد که صهیونیست‌ها باید آن را بفهمند و این موضوع، بازنگری در برآوردهایشان است.

دبیرکل حزب‌الله تصریح کرد، صهیونیست‌ها باید بفهمند که تعرض به قدس و مقدسات و مسجدالاقصی با هر دست‌درازی دیگر آنها متفاوت است و پاسخ به این تجاوز در مرزهای مقاومت غزه محدود نمی‌شود.وقتی مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس در معرض خطری جدی قرار بگیرد، دیگر خط قرمز معنا ندارد.

وی خطاب به صهیونیست‌ها تأکید کرد: تجاوز به قدس و مسجدالاقصی به معنای جنگ منطقه‌ای است.

دبیرکل حزب‌الله ادامه داد: زمانی که دشمن اسرائیلی بداند که در برابر این معادله قرار دارد، می‌فهمد که نتیجه هر اقدامی در آینده، زوال این رژیم است.

نصرالله گفت، همه جهان در نبرد شمشیر قدس احساس کرد که در برابر ملت فلسطینی متحد قرار دارد که برای هدفی واحد در حرکت است. نبرد شمشیر قدس، اعتبار را به مسأله فلسطین در جهان بازگرداند و آن را بر رسانه‌ها تحمیل کرد. از جمله نتایج این نبرد احیای فرهنگ و روحیه مقاومت به عنوان تنها مسیر برای بازپس‌گیری سرزمین بود. نبرد شمشیر قدس ضربه‌ای محکم به روند عادی‌سازی روابط و رسانه‌های آن زد.

وی تأکید کرد: پس از نبرد شمشیر قدس می‌توانیم بگوییم که طرح معامله قرن ساقط شد. از جمله نتایج این نبرد دوباره نشان دادن چهره زشت اسرائیل بویژه نظام آپارتایدی آن است.از مهم‌ترین نتایج نبرد قدس بازگشتن جهت قطب‌نمای نبرد در منطقه به سمت دشمن حقیقی است.

نصرالله گفت، از نتایج نبرد قدس ورود نوار غزه به تمام معادله فلسطین بود که تحولی بزرگ در نبرد است. از دستاوردهای مقاومت اخیر در غزه، قدرت ادامه شلیک موشک در ساعت‌های از پیش اعلام شده بود. نبرد اخیر توانایی موشکی متفاوت مقاومت از نظر کمی و کیفی و نیز برد موشک‌ها را نشان داد.

دبیرکل حزب‌الله سپس تصریح کرد، زمانی که یک صهیونیست در فلسطین احساس ناامنی کند حداقل کاری که انجام می‌دهد این است که آن را ترک کند. از مهم‌ترین نتایج نبرد شمشیر قدس فلج شدن امنیت رژیم صهیونیستی است و این یک دستاورد نظامی بی سابقه بود.

وی ادامه داد: ما داریم از رژیمی کاملا مجهز صحبت می‌کنیم که نیروی هوایی قدرتمند دارد، مقابل نوار غزه که پانزده سال است با مساحت کمش در محاصره کامل است. در غزه مقاومتی حضور دارد که یا سلاحش را پنهانی به داخل غزه وارد کرده یا از فلسطین اشغالی خریده یا خودش ساخته است، پس ما از دو کشور بزرگ صحبت نمی‌کنیم، رژیمی مجهز مقابل مقاومت در غزه.

نصرالله گفت: این نبرد به تصویر فلسطین اشغالی به عنوان یک مکان امن برای سرمایه‌گذاری خارجی پایان داد . از جمله نتایج این نبرد ورود فلسطینی‌های اراضی ۱۹۴۸ به خط درگیری با رژیم صهیونیستی بود که دشمن آن را تهدیدی موجودیتی می‌داند.

وی تأکید کرد، از نتایج نبرد مذکور شکست رژیم صهیونیستی در مقابله با شلیک موشک‌های مقاومت بود که نشان دهنده شکست اطلاعاتی این رژیم است. اگر سامانه گنبد آهنین موفق بود «بنیامین نتانیاهو» در هر جایی به آن افتخار می‌کرد.

دبیرکل حزب‌الله ادامه داد، از دیگر نتایج این نبرد، شکست در ضربه زدن به زرادخانه واقعی و راهبردی موشک‌هایی است که هنوز شلیک نشده است. دیگر نتیجه این نبرد، شکست در پیش بینی عکس‌العمل غزه و فلسطینی‌های اراضی اشغای ۱۹۴۸ است.

وی گفت، از مهم‌ترین نشانه‌های شکست در نبرد اخیر عدم اقدام دشمن صهیونیست به ورود به جنگ زمینی با غزه بود. «قویترین ارتش در منطقه» از ورود به جنگ زمینی می‌ترسد؛ این یک شکست راهبردی است نه شکستی عادی. از جمله نشانه‌های شکست، عدم قدرت دشمن در ارائه تصویر پیروزی است.

لبنان

دبیرکل حزب‌الله در ادامه به لبنان پرداخت و گفت، مقاومت لبنان امروز در بهترین وضعیت از نظر تجهیزات و آمادگی قرار دارد.

وی خطاب به صهیونیست‌ها گفت: در برآورد خود درباره لبنان اشتباه نکنید همان اشتباهی که در غزه مرتکب شدید با علم به این وضعیت ما متفاوت است. مقاومت در لبنان در جایگاهی قدرتمند قرار دارد.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه از شهید راه قدس «محمد طحان» یاد کرد و گفت: این شهید نماینده این نسل آماده برای نفوذ به مرزها و دیوارها آن هم بدون سلاح است.

نصرالله سپس موضوع تشکیل دولت در لبنان را یک مشکل صرفا داخلی خواند و گفت، فقط دو مسیر در تشکیل دولت وجود دارد و این دو مسیر یا توافق «میشل عون» و «سعد الحریری» است یا کمک به «نبیه بری».

وی افزود، ایستادگی محور مقاومت اهرم اصلی در پیروزی ملت فلسطین بود.

عراق و یمن

دبیرکل حزب‌الله در اشاره به عراق گفت، شایسته است دوست و دشمن در جهان به بیانیه آیت‌الله سید علی سیستانی درباره مسأله فلسطین توجه کنند.

نصرالله به یمن هم اشاره کرد و گفت، در برابر همبستگی ملت یمن و رهبر آن «عبدالملک الحوثی» با ملت فلسطین، اشک از چشم انسان جاری می‌شود. یمنی‌ها یک قدرت بزرگ برای محور مقاومت هستند.

وی گفت وقتی می‌شنوم که آقای عبدالملک که خودش و کشورش در محاصره هستند می‌گوید ما حاضریم همین قرص نان خود را با فلسطین تقسیم کنیم، واقعا متأثر می‌شوم [بغض و چند لحظه سکوت و نوشیدن جرعه‌ای آب]. «به ایشان می‌گویم،‌ آقای عبدالملک شما خودتان در محاصره هستیـد.»

نصرالله تأکید کرد، زوال رژیم صهیونیستی نزدیکتر شده است، نابودی این رژیم حتمی است و تنها مسأله زمان مطرح است.

دبیرکل حزب‌الله در پایان گفت، مهم‌ترین مساله امروز مقاومت، استقامت و ایستادگی در نقاط مختلف منطقه است که امروز پیروزی در فلسطین را به بار آورد.

وی افزود، نظام جمهوری اسلامی امروز پایدار است و آنچنان که «جان بولتون» میخواست نشد. جمهوری اسلامی تهدید به جنگ را پشت سر گذاشته و تحریم‌ را کنار زده و الان در حال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم